Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érhetem el hogy az...

Hogyan érhetem el hogy az emberek kinézzenek dolgokat belőlem?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy nem néznek ki sokmindent belőlem, például azt hogy tökös vagyok, hogy kiállok magamért, hogy képes vagyok megvédemi magam akár szóban akár fizikailag.


Azt kell tudni rólam hogy elég csendes vagyok, nem nagyon keresem a nagy társaságokat, beszélgetni is csak kevés emberrel szoktam.


Ezért az a benyomásom van hogy nem nagyon vesznek emberszámba, azt hiszik hogy elnyomhatnak és bármit megtehetnek velem.


Tűrni szoktam sokáig, lenyelem a dolgokat hosszú időn át pedig idegesitenek nagyon, aztán amikor észreveszem hogy nem kapnak észbe hogy nem stimmel az amit csinálnak akkor egyszerre robbanok és elég dühösen viselkedek. Sőt nagyon. Olyankor mindenkin kitöltöm a bosszúm, és hát sajnos mindenki ellenem kerekedik és egymagam kell megvivnom a harcot az egész világgal.


Elborulva lévén agyam, nem is tudok következetes észérveket felhozni, egyszerűen mintha leblokkolnék és csak vádolok mindenkit mindennel felemelt hangnemben. Nem csoda hogy nem nyerem meg a vitát, egyrészt a stilusom miatt másrészt hogy nem is vagyok meggyőző és logikus. Pedig tudom hogy igazam van, és hogy jogom van hangot adni neki, csak nem tudom szavakban kifezeni olyankor és nem tudok meggyőző lenni.


Milyen tanácsot adnátok?


2014. márc. 25. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogják kinézni belőled, hogy tökös vagx, ha tényleg az leszel. Ha nem állítod le őket rögtön, HATÁROZOTTAN, akkor megszokják, hogy bármit megtehetnek veled, mert elviseled. És ha egy ideig tűröd, utána tul. Képpen jogosan néznek rád furán, ha egyszer csak beidegesedsz. Szóval állj ki magadért!
2014. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy konfliktuskereső vagyok és ha beszól valaki akkor hajlamos vagyok nem visszaszólni arra gondolva hogy biztos észbekap és látja hogy az okosabb inkább nem megy bele felesleges szitkozódásokba meg szópárbajba. De legtöbbször nem igy van, ez a fajta hozzáállásom nem állitja le őket.
2014. márc. 25. 22:16
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsánat konfliktuskerülő
2014. márc. 25. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Te is olyan vagy mint én, kifelé nyugodt de bent tele gondolattal, érzésekkel. Hogy miért vagy a világ felé olyan amilyen? Pedig nem akarsz olyan lenni? Az egó nem akar olyan lenni. Lelked mélyén tényleg nyugodt, csendes, érzékeny, megértő ember vagy. Csak a környezeted produktuma az egó erősen él benned, és uralkodni kíván fölötted. Az egód nem te vagy. Te az vagy aki szíved szerint vagy. A ideget benned a diszharmónia produkálja. Mert összeegyeztethetetlen az igazi önvalód, és a felületes tudatod. Túl van hajszolva az elme, és a lélekben csak úgy gyülemlik a feszültség ami kirobban. Kapcsolj ki. Agyalj kevesebbet. Roppant egyszerű, a verbális gondolkodás helyett próbálj képekben gondolkodni, mert az más területeket stimulál és addig is pihen az agyad azon része amely termeli az agyfas*zt. Gondolom elég jó a beleélő képességed a szituációkba. Éld bele magad egy jó kis szexbe, de kapcsold ki magadban az előítéleteket, és gátakat. Az az igazság, hogy ámbátor tökös vagy, de nem ez az attitűdöd amivel neked érvényesülnöd kell a világban. Tanulj önkontrollt, és önmegfigyelést. Miközben érzelmek képződnek benned vedd észre őket, hogy mikor alakulnak ki, és majd rájössz, hogy a megfelelő légzéssel az idegesség lecsillapítható, és minden szituációban kimért tudsz maradni. Aztán majd ha tényleg tettlegességre fordul a helyzet ne légy rest. A végtelen nyugalmat ha elsajátítod kifogják nézni belőled, hogy egy gyilkos vadállat vagy, de te tudni fogod az igazságot, hogy többet ér a lelki béke mint a lélekölő idegesség.
2014. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2 ik válaszoló én annó sokat foglalkoztam ezzel a fajta önfejlesztéssel és önkontrollal és elég szép eredményeket értem el, mindeki mondta hogy mintha kicseréltek volna. Ezt akkor sikerült elérnem amikor egyetemista voltam és volt egy csomó szabadidőm meg egyedülálló voltam. Most munkám van, albértet kell fizetnem, tehát már a szüleim nem támogatnak, barátnőm van akinek elvárásai vannak és úgy érzem hogy sokszor megbántom őt ha kimondom a véleményemet. Ez csak egy újabb ok amiért inkább úgy döntöttem hogy magamban tartom és alakulok az elvárásoknak mert kétségbe vontam azt hogy helyesek-e azok az elvek amelyek szerint éltem. Lehet hogy másoknak van igazuk, lehet hogy ők jobban tudják? Ennek következménye az lett hogy folyamatosan megtagadom magam, a belső hangot és késztetéseimet és elnyomom őket.


Nem jó. Valóban nem kellene agyalni annyit, de a felsorolt okok miatt már nincs is igazán időm gyakorolni a önkontrollt és fejleszteni belsőmet. Szinte folyamatosan kontaktusban vagyok az idegességet, feszültséget kiváltó személyekkel...munkahely, otthon lakótársak, hálószobában meg a párom. Ezenkivül nincs szabad percem. Hogyan oldhatnám meg mégis?

2014. márc. 25. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod, mi a baj veled.Akkor miért nem változtatsz?Önbizalmat kell magadra erőltetni és idejében reagálni, ha valami nem tetszik.Akkor majd kinézik belőled.Légy összeszedettebb, józanabb.
2014. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!