Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom elfogadni, hogy a...

Nem tudom elfogadni, hogy a világ változik, és utálom a modern dolgokat?!

Figyelt kérdés

Hogyan lehetnék kicsit nyitottabb?

Egyszerűen álkandóan azt kívánom? bárcsak 50-60 éve lettem volna fiatal, nem szeretem ezt a modern, kényelmes világot, még 10 évvel ezelőtt (amennyire emlékszem) sem volt ennyire elektronika-függő a világ. Kicsit ellentmondás, hiszen én is most az interneten vagyok, de jobban örülnék, ha nem lenne... Egyszerűen semmi modern dolgot nem szeretek, rosszul érzem magam ebben a világban, mit tegyek? :( Még csak 17 éves vagyok, de már ilyen megkeseredett vagyok, nem tudok haladni a korral.


2014. jan. 27. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
és mégis mi a fene bajod van a kényelemmel és hatékonysággal?
2014. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát... ráb.sztál. Vagy legyél amish.
2014. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha lehet, normálisan válaszoljatok. Ha nem tudtok, ne írjatok semmit.
2014. jan. 27. 12:23
 4/11 anonim válasza:
96%
Emiatt ne érezd magad rosszul, nem hagyod, hogy magával sodorjon sok értelmetlenség, amikkel irányítani akarnak( bár ez nem feltétlenül igaz minden újításra) Talán az igazi értékeket is sokkal jobban meglátod másoknál. Szerintem ha el tudod különböztetni a praktikusságuk miatt jó újdonságokat pl. A telefon es az autó is jó, ha mentenek vele, vagy műanyag sátor...a felesleges kényelmességtől, akkor semmi baj nincs. Biztos meg fogsz ismerni hozzád hasonló gondolkodású/életstílusú embereket, akikkel megértitek egymást, mindenki meg nem muszáj, hogy egyetértsen veled
2014. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is hasonlóan érzek. Nekem a 'személytelenség' nem tetszik. Csak fellépünk a netre, és ott beszélünk a barátainkkal/ismerőseinkkel, és nem személyesen találkozunk velük. Ezért én szinte csak a találkozó helyét/idejét beszélem le velük. Nagyon ritkán beszélgetek az ismerőseimmel neten, vagy telefonon (kivéve ha messze lakik, arra meg pont hogy jó is). A nagy rohanást sem szeretem. Amit tudok megteszek azért, hogy nekem ne kelljen rohannom. Pl én vagyok az aki a leglassabban megy a baráti társaságban. Nem csak a fizikai rohanásra értem a rohanót. Ha van időm valamire azt megcsinálom, hiába csak 1-2 hónap múlva lenne a határidő, vagy még elég tiszta a lakás.

Kis odafigyeléssel a modernitás hozta negatív dolgok nagy része kiküszöbölhető. A pozitívaknak (pl.: messze lakó barátokkal is tudsz rendszeresen beszélni) meg örülni kell. Ennyi.

2014. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Talán az a baj, hogy nem neked való az a pörgés ami körülvesz. Én mindennap kijárok az erdőbe, leülök, és csak vagyok, gondolkodok, olvasgatok néha, és olyan nyugis minden, aztán hazajövök, és nem bombázom az agyam a sok okossággal hanem ugyanolyan nyugisan csinálom amihez kedvem van. Lehet, hogy a társadalmi elvárás miatt érzed magad frusztrált helyzetben, hogy mindenki körülötted pörög, de te nem vagy pörgős, de benned van egy ilyen gagyi megfelelési kényszer, hogy ne lógj ki. Ezt iktasd ki magadból, és nem fog zavarni a modern világ, mert megtalálod magadnak benne a nyugalmat, ha csak a saját igazi igényeidet elégíted ki.
2014. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon köszönöm, rengeteget segítetettetek! :) Igazatok van, én a nyugalmas életet szeretem, de sajnos engem is beszippantott ez a rohanó stílus, megpróbálok lassítani és élvezni a nyugalmat. Köszi! :)
2014. jan. 27. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Akkor menj el egy barlangba remetének és az ételt vadászattal szerezd meg! Hát most erre mit írjak? Nem, hogy örülnél, hogy fejlődik a civilizáció mert ezzel fejlődik az orvostudomány és minden más is. Tudod a középkorban egy megfázásba is belelehetett halni.
2014. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

és mégis mi a fene bajod van a kényelemmel és hatékonysággal?


Jönnek az okos telefonok, meg a többi. A szülők szerintem már nem is olvasnak a gyereknek, mivel már 7 éves korban okostelefonnal játszanak, lefoglalják magukat. És azt mondja a szülő, hadd játsszon, nem zavarom.


Az idősebekkel is ez lesz majd, ha mindent az okos telefonunkkal fogunk elintézni.


Annyit változott, egy retro oldalon láttam, a 30-as, 40-es években kétrészes fürdőruhában voltak a nők a strandokon.


A 80-as években megjelent Bíró Ica példaként, Már mutogatta az izmos testét (testépítő ugyebár). És a mostani időben meg félmeztelen nőket mutogatnak a tv-kben.

2014. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, kérdező. Dolgozunk, tanulunk, rohanunk, mint a hülyék, csak azért, mert ez az elvárás. Lehet, hogy vannak pozitívumai a dolognak, de könnyen lehet, hogy sokkal boldogabb az az ősi, természetben élő törzs, aminek a tagjai együtt, nagy családként élnek, dolgoznak, harmóniában a természettel. Persze kiszolgáltatottak, de egyben szabadok is. Szerintem annak, aki ezt az őrült modern világot nem kedveli, két lehetősége van. Az egyik az, hogy sokat tanul, dolgozik pár évig, hogy aztán legyen pénze arra, hogy valamilyen módon kivonuljon ebből a világból, akár úgy, hogy elköltözik más országba, akár úgy, hogy vesz egy birtokot és gazdálkodni kezd. A másik lehetőség, hogy be se száll a mókuskerékbe, és csak annyit csinál meg, amit muszáj. Érdemes egyébként megnézni az embereket mondjuk egy majálison, vagy érdemes dokumentumfilmes csatornákon műsorokat nézni. Ott lehet látni, hogy rengeteg ember nem követi ezt a felgyorsult életet nyugaton se. Épp ezért van remény arra is, hogy idővel változni fog a világ. Mert az emberek nem akarnak így élni. Nem embernek való.
2016. febr. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!