Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig számít az ember fiatalnak?

Meddig számít az ember fiatalnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
35 éves koráig kb.
2014. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg annak érzi magát.
2014. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed nagyon jó! Néha én is elgondolkozom ezen.

Az életemet végigkísérte a sport.Egy hónapja kezdtem el

bokszolni, a foglalkozásom gyógymasszőr,azt is keményen

teljesítem.52 éves vagyok,nem érzem magam öregnek,

sem szentnek,mert nem vetem meg az élvezeteket

Mindezt azért írtam le,mert úgy gondolom fiatalabb korúak

a válaszolók többsége.A munkám során azt tapasztaltam,hogy 70 év

felettieknél már nehéz a mozgás a meszesedés miatt.

Egy jó tanács: Mindenkinek a gerincoszlop állapota határozza meg

az állapotát! Heti két nap sport legalább,de csak azt amit szeretsz

csinálni! Szia!

2014. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát emberfüggő. Van olyan, aki már 25-30 évesen is be van gubózva, nem csinál semmit, nem érdekli semmi, stb., meg olyan is van, mint az utolsó válaszoló, aki még 52 évesen is aktív és kipróbál új dolgokat. De átlagban szerintem 35 és 40 év között már azért átlép az ember abba a korba, ahol már nem lehet fiatalnak nevezni.
2014. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a WHO szerint 45 éves kor alatt.
2014. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elméletben lehet korhatárokat felállítani, de valójában mindenki addig fiatal, amíg annak érzi magát.
2014. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sőt, aki nem érzi magát annak, az is fiatal. A teste talán nem (innen a furcsa érzés), de a fiatalság egész egyszerűen nem szűnik meg. Megszületsz, feleszmélsz, és onnantól nincs törés, folyamatosan ugyanaz vagy, mindegy, hányszor kerüli meg a Föld a Napot, és mindegy, kivel mi történik közben. Kár, hogy a test kidől, és kár, hogy nincs bizonyosságunk arról, hogy ez az igen értékes valami (értsd: te) tovább létezik valami sokkal-sokkal komolyabb helyen, és teszi a dolgát, meg minden... De ahhoz, hogy tudd: aki vagy ott benn, kortalan, ahhoz nem is kell tudnunk a jövőről semmit... Csak úgy legalább találnánk valami értelmes funkcióját ennek az elemi kortalanság-érzetnek.
2014. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!