Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Optimisták, hogy csináljátok?

Optimisták, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Hogyan maradtok boldogok a legrosszabb helyzetben is.Hogy nézhetném a dolgok jó oldalát, hogyan tanulhatnám meg ezt? A rosszkedv miatt, meg az ellaposodás miatt a kapcsolataim tönkre mennek. Legalább, és főleg...magamat hogy tehetném jobbá hangulatilag? barátnőmmel már szakítás határán leszünk lassan mert folyton marcangoljuk egymást meg belekötünk egymás szavába, és tudom hogy velem van a baj, ő maxinum néha hibás, de mit tehetnék,hogy jobb legyen mindenkinek? Nem tudom hogy lehetnék jobb, kérlek adjatok tanácsokat!

2014. márc. 25. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok született optimista, de van egy jó trükk. Ha a másik is épp nyavajog, kezdj el lelkesen beszélni, hogy nincs igaza, tök szép az idő, az csak egy apró dolog, ami miatt szomorkodik... Még akkor is, ha te is rossz passzban vagy! Előbb utóbb mindketten elhiszitek, és felvidultok. Nálam bevált. :)
2014. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg apró dolkoknak örülni, és ezt mondd el másoknak is. Pl.: finom az ebéd valahol, vagy szép az idő, vagy nem kaptál pirosat stb. Olyan apró dolgok, amiket észre se vesz senki, de ha nem követezik be, akkor mindenki bosszankodik. Erre egy ideig figyelj oda, majd előbb utóbb magadtól észreveszel ilyesmiket, és akkor már máris kicsit jobb hangulata lesz az embereknek:)
2014. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
szóval akkor gyakorlat teszi a mestert? :) köszönöm a válaszaitokat. Apró dolgok, mivel kiskorom óta eléggé művész lélek vagyok, talán menni fog, hogy még egy faág színének is örüljek. Őszintén szólva ezt már kipróbáltam korábban, de akkor a kitartásommal van baj
2014. márc. 25. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp próbáld ki (és fontos, hogy legyél kitartó) mert egy ideig én is eléggé levert voltam, aztán megpróbáltam megköszönni minden szépet körülöttem, és ma már automatikusan köszönömöt mondok magamban, ha bármi jó történik, és ez egyfajta boldog örömöt ad. :)
2014. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!