Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatok teljesen...

Hogyan válhatok teljesen érzéketlenné a szóbeli bántalmazásokkal szemben?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogyan sem. Ha ember vagy és főleg érző ember, nem egy borg, akkor mindig lesz, aki megbánt és megsért. Tudni kell magadat megvédeni és ha kell, visszatámadni, utána pedig a sérelmet feldolgozni magadban és továbblépni.


Ha a szüleidről van szó, akkor pedig tessék segítséget kérni a megfelelő helyről.

2014. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" mindig lesz, aki megbánt és megsért. Tudni kell magadat megvédeni és ha kell, visszatámadni "



Én nem hallgatnék erre. Ne akard visszatámadni és felül überelni a támadó felet, adok-kapokozni vele szemben, mert annak bizony semmi értelme. Miért tennél olyat mással, ami neked fájdalmat okozott? A legtöbb ember olyan, hogy "Ő nekem ne szóljon be! Majd én megmutatom neki, nem beszélhet így velem!" stb.


Ha valaki sértően lép fel veled szemben mérlegelj! Ne azt nézd, hogy MIT, hanem, hogy MIÉRT mondja. Tényleg annyira értékes ember, hogy adj a véleményére? Ő miért mondja rád? Szerintem neki is ugyan ezeket mondja, mondta valaki, és csak levezeti rajtad tudat alatt. Ne állj le vitatkozni!! Ne akarj érzéketlenné válni! Válj figyelmessé és tudatossá, gondold át, hogy miért mondta. És tudni fogod, hogy ő is csak egy ember, sérelmekkel. Ha valaki kritizál, valójában magát kritizálja! Ha ilyen szemlélettel leszel képes befogadni a negatív hangvételt akkor nem fog többé kihozni úgymond a sodrodból és nem akarsz érzéketlenné válni.

2014. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nehéz megemészteni, de érdemes: ami az emberben az édeni állapotoktól eltér, az mind-mind félelmen alapul. Azok a kopasz buddhisták is azért olyan "megbocsátók", mert nem is az szomorítja el őket, hogy valaki nekik szenvedést akar okozni a szavai segítségével, hanem hogy ez a valaki mit szenved a rumliban és a bizonytalanságban, ami belülről marja folyamatosan.
2014. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!