Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért öregszenek hamarabb...

Miért öregszenek hamarabb mint én?

Figyelt kérdés
7 éve érettségiztem, az osztályunkból csak 2-en mentünk továbbtanulni egyetemre. Én jövőre végzek az egyetemen a másik volt osztálytársam aki az osztályból tovább tanult, ő pedig idén végez. A lényeg hogy most vagyunk 25-26 évesek. A nyáron volt az osztálytalálkozónk, és nagyon megdöbbentem mikor találkoztam a többiekkel, úgy néztek ki mint aki legalább 30-32 éves, hozzánk képest jóval idősebbnek néztek ki (tőlem még most 25 évesen is elkérik a személyimet a dohányboltba, ahol nem ismernek). Szinte mindenki megnősült/férjhez ment, van gyerek, elköltöztek a szülőktől és dolgoznak. Természetesen van barátnőm de nekem még tervben sincs a nősülés és a gyerek. Dolgozni nem dolgozom, mert még tanulok és így a szülők pénzelnek (nem nyúzom őket, van miből adni!! mielőtt valaki azzal jönne hogy nem-e szégyellem magam, hogy a szülőkön élősködök). Jövőre államvizsgázom és utána elvégzek még egy szakot ami még 5 éves. Az öregedésnek köze van ehhez a szabad élethez, mármint hogy nem dolgozom, nem tartok el családot meg hasonlók?
2014. márc. 30. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A genetika sokkal többet játszik itt szerepet. Valószínű, hogy te genetikailag gyerekképű vagy, így 25 évesen még mindig nem férfiasodtál eléggé. A stressz, anyagi gondok, mindennapos életi gondok amiből te jelenleg kimaradsz nem öregítenek, de fásulttá tudják tenni az embert.


Egyébként nézz meg pár hírességet akik genetikailag nem öregszenek, olyan "örök ifjúak"

PL: johnny Depp

2014. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
48%
Genetika! Én is 26 vagyok, még is 18-nak néznek az ügyfeleim akikkel találkozom. Néha vicces, néha meg bosszantó, mert látom rajtuk hogy a komolyan vevés nehezükre esik.
2014. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az lehet. Az érettségi fotó és egy mostani fotó között szerintem senki nem mondja meg hogy eltelt 7 év
2014. márc. 30. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 26 éves vagyok, ha meg vagyok borotválkozva akkor olyan 20-nak nézek ki, ha megnövesztem a szakállam akkor meg 30-nak. Sok mindentől függ ez egyébként, te meg vagy kímélve, és a genetikád is olyan amilyen.
2014. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a genetika csak az erem egyik oldala. Te meg egyetemre jarsz,holott mar tulkoros vagy, feltetelezem a bulik sem hianyozhatnak az eletedbol. Ok nem tanultak tovabb, korabban kezdodott a felnott let, aminek eredmenyekent felelossegteljesebbek, komolyabbak, ez kihat a testbeszedukre, gondolkodasmodjukra, oltozkodesi stilusukra. Te v pedig a klasszikus Y generacios emberkent, nem nottel fel a korodhoz. Ez nem negativ kritika, hanem globalisan megfigyelheto jelenseg, aminek szamos kivalto oka van.
2014. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!