Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kisebbségi komplexust hogy...

Kisebbségi komplexust hogy lehetne legyőzni minnél hamarabb?

Figyelt kérdés

Óvodás koromtól egészen a középiskola végéig csúfoltak (mindig nagyon magas és vékony voltam, sok pattanásom volt és 4 évig fogszabályzóm is volt). Éppen a Szüleim sem voltak nagy segítségemre, soha egy jó szót nem kaptam tőlük. Lényeg a lényeg, hogy úgy 2 éve elköltöztem a régi környezetből és teljesen új életet kezdtem. Mostmár fogszabályzóm sincs, az arcom is gyönyörűen kitisztult és már előnyként fogom fel hogy magas és vékony vagyok. Viszont, még mindig nagyon nehezen kommunikálok, smink és szép ruhák nélkül még a lakásból se lépek ki stb. Most egy ismerősöm felajánlotta hogy járjak el vele edzeni, edző terembe, de félek tőle, szó szerint. Félek, hogy "kiszolgáltatott" helyzetben látnának mások és ez nagyon visszatart, pedig szeretnék menni és jó is lenne új embereket megismerni.

Szerintetek hogy lehetne ezt legyőzni? Nem, az nem megoldás hogy csak megyek és kész. Megpróbáltam, de az utolsó pillanatban mindig visszamondtam valami kis idióta indokra hivatkozva. Más is volt már így? Nektek mi segített?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 15. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves, értékes, de törékeny lélek vagy.


Elsősorban, önvizsgálattal, vedd számba azokat a külső-belső értékeidet, amikre büszke lehetsz. Azokat erősítsd Magadban, amelyek "mankó", azaz mások elismerése nélkül is értékek.

2014. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!