Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek az emberektől. Hogy...

Félek az emberektől. Hogy lehet ezt orvosolni?

Figyelt kérdés

Elég furcsa lehet a kérdésfeltevés, de a legtömörebben így tudnám megfogni a "bajom" lényegét.

Mindig is csendes, visszahúzódó, befele forduló típus voltam és vannak barátaim, de nem vagyok az a nagy társasági ember; szerencsére a férjem is inkább természetjáró, így nem kell emiatt folyamatos konfliktushelyzetben lennünk. Van egy kisbabánk és új helyre is költöztünk, így elég sokat vagyok itthon és jól is érzem magam, de amikor kell valahova menjünk, a frász kerülget. Nem tudok emberek között lenni! Szorongok, nem vagyok jól és ez most már durva. Kívülről nem látszik, nagyon jól le tudom szerepelni, de most már nagyon belefáradtam és a kisgyerekem miatt nem is maradhat így. Mit csináljak?


2014. márc. 31. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj lenne többet emberek között,társaságban mozognod,mert így szert tennél egy kis önbizalomra,ami neked nagyon hiányzik.Plusz csak így győzheted le a félelmeidet.Nem kell nagy dolgokra gondolni,ha csak többet jársz bevásárolni vagy sétálni a városba,már tettél egy lépést magadért.Még a postán sorban állás közben is lehet kommunikálni,vagy éppen a közértben,persze ezt is gyakorolni kell.Te is ugyanolyan ember vagy,mint mások,mindig erre gondolj!
2014. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szeresd meg a félelmet. Bámulatos dolgok kerekednek ki abból ha a félelmed tárgyával nem kezdesz el hadakozni, hanem kíváncsiságtól fűtve beleveted magad. Félni az emberek az ismeretlentől szoktak, pl a szellemektől, meg a ufóktól, amik megfoghatatlan dolgok. Amikor valaki a kutyától fél igazából a harapásától, jobban mondva a fájdalomtól, esetlegesen a haláltól, és az már megint egy beláthatatlan dolog. Szóval a nem biztos dolgok keltenek csak félelmet. Az emberektől is ha félsz igazából talán nem is tőlük hanem attól ami bizonytalan bennük, hogy melyik kap ellő egy kést és szúr le pl, de ha meg kell történnie úgyis megtörténik, és nem lesz jobb ha rettegsz, úgyhogy inkább ne félj, illetve ha félsz menny oda a félelemhez, mond azt félek, de itt vagyok. Fejben dől el minden, hallottad már ezt mi? Pedig ha megfigyeled a gyomrodban leszel először ideges. A megfelelő lassú, nyugodt légzéstechnika elsajátításával megtanulhatod a félelmet lenyelni úgyszólván. Bármilyen relaxációs technika megteszi.
2014. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezek szerint megpróbálkozhatok autogén tréninggel is.

Igazából az emberek véleményétől félek, a kritikától. Az a gondolat tart mindig rettegésben, hogy biztos rosszat gondolnak rólam, rossz véleménnyel vannak rólam. És ha emberek között vagyok, folyamatosan ezek a gondolatok tartanak fogva, úgy érzem magam, mintha börtönben lennék, a saját börtönömben. Ez így nagyon fárasztó, mert rengeteg energiámat leköti és most éppen lenne hova fordítsak fölös energiát.

2014. márc. 31. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:

En is irhattam volna...

Ugyanigy vagyok, mint ahogy te is irtad az utolso kommentben. Csak az a furcsa, hogy azt latom masokkal ez nincs igy. Ok kiallnak az igazuk mellett, es a tobbiek elfogadjak, nem gondolnak rosszat roluk. Sajat magammal kapcsolatban viszont ugy erzem, ilyenkor hulyenek neznek, rosszalloan neznek ram, ellensegesek. Nem ertem, miert van ez.

Azota valtozott valami, kedves kerdezo?

2016. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Velem is ez van, már néha az utcára sincs kedvem kimenni, meg azért mondok le programokat, mert pl. nem tudom, hogy mit vegyek fel, mi fog megfelelni.

Próbálok kiállni magamért, de sokszor rosszul sül el, vagy beégek, vagy makacsnak gondolnak.

Melómat is utálom, ott is félek, hogy megfeleljek mindenkinek.

Ti mit csináltok? Hogy viselitek a hétköznapokat?

2016. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!