Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mániája, itt sok trollna...

Miért mániája, itt sok trollnak, hogy a kérdésed helyesírási dolgaival kötözködjenek?

Figyelt kérdés

Sokszor kapok sok választ, és van pár aki azzal ugat, hogy "én a nyelvtan könyvet olvasgatnám inkább..." egy szót nem ejtenek a kérdésről, vagy a válaszról.

És hiába kerestem, hol a hiba, nem találtam.

Belinkeltem pár ismerősnek, mondván: "nézd a barom milyen helyesírása van! XD" és nem találtak benne hibát. Mondtam, hogy nézzék meg alaposabban! De csak nem találtak benne semmit, még hülyének neveztek!


Akkor mi a baja sok embernek itt?

Csak kötözködni akarnak ennyi?


A nevetséges rész, hogy úgy írja sok ember, hogy tanultam a helyesírást, hogy kisbetűvel kezdi a mondatot, vesszőt nem írt, se pontot...


Akkor?



2014. ápr. 2. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Én is rühellem az ilyen embereket.
2014. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is rühellem a nyelvtan nácikat, ennek ellenére előfordult velem, hogy én is írtam a nyelvtan miatt, mert egyszerűen annyira tele volt hibákkal, hogy nem lehetett megérteni, vagy többértelművé tették a mondanivalót.


Egyébként azt utálom legjobban, amikor tájnyelvbe kötnek bele.

2014. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokak szerintem kötözködésből írják, mások szerintem segíteni is akarnak. Kihalóban van a nyelvünk, nagyon szép nyelv a magyar, ezt kellene tudni, és minél igényesebb beszédre, írásra törekedni. Én emiatt szoktam írni, HA írok.
2014. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Néha tényleg rettentően idegesítő ha valakinek a szövege tele van helyesírási hibákkal. De azt én is utálom mikor 1-2 kisebb hibába, félregépelésbe kötnek bele azok, akik másképp nem képesek vitatkozni, vagy a kérdésre válaszolni.
2014. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően két tábor van: 1. aki tényleg csak kötözködik, a témához érdemben nem tud hozzászólni és általában sértőn adja tudtára a másik helyesírási hiányosságait


2. és van, akit tényleg zavar a helyesírásos dolog, és jóindulattal korrigálja a kérdező hibáit (ez a ritkább eset)


Akármelyik tábor is "osztja az észt", valahol tudni kell elgondolkodni rajta, és változtatni, ha lehet, ahelyett, hogy rögtön sértődés a reakció. He belegondolok, nekem is sokszor adták a tudtomra ilyen-olyan hibáimat, méghozzá nem a legkedvesebb stílusban. Annak ellenére tanultam belőle.


De ettől függetlenül értem a kérdésed, és megértem azt is, hogy kimondottan irritáló, amikor az embert nem hajlandók komolyan venni az írása miatt. Sajnos vannak, akik kimondottan pocsék helyesírók, de attól még ugyanolyan emberek, mint más, ugyanúgy szükségük lehet ilyen-olyan témában segítségre, s ugyanúgy joguk van a segítő, jóindulatú válaszokra, mint egy tökéletes helyesírónak.


Soha nem a helyesírás alapján döntöm el, hogy kit mennyire veszek komolyan, hanem a stílusa alapján. Tökéletes helyesírással is lehet valakinek beképzelt, tenyérbemászó stílusa, és pocsék helyesírással is lehet valakinek helyén az esze, szíve.

2014. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most nem azért, egyetlen vesszőhibát találtam nálad összesen most. De azt rögtön a kérdésben... :) Sikít róla, hogy ilyen sietős, nem annyira figyelős, nem ellenőrzős bibi. Lehet, hogy csak fellázadt az egyik ujjad rohadtgyors gépelés közben, és pont egy ilyen kérdésbe bepattintott már a második szó után egy rusnya, sehol nem szükséges vesszőt. Én is vagyok egy nyelvtannáci, de szoktam nagyon sokszor szó nélkül hagyni egészen elképesztő nyelvújítókat is, meg ha egyébként a gondolatai olyanok, akkor sajgó beszédközponttal nyomok neki egy zöldkezűt.
2014. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően a kérdésed alapján jó a helyesírásod, a központozáson lehetne még kicsit finomítani. (Ha szeretnéd, küldök javítást, hogyan lehetne szebb.)


És igen, sokszor olyanok (is) próbálnak nyelvtannáculni, akik saját maguk is alapos fejlesztésre szorulnának ezen a téren. :) Nekem is szóltak már be, általában orbitális hülyeséget. :)


Nekem jó a helyesírásom (újságba, folyóiratokba is írok néha, irodalmat is), de most őszintén bevallom Neked: én is elbizonytalanodom néha, és ilyenkor megkérdezem édesanyámat, aki magyartanár, illetve ráguglizok az adott problémára, az íróasztalom sarkán pedig állandó jelleggel ott figyel három magyarnyelv-könyv és az idegen szavak szótára. :)

2014. aug. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, akik még neked is beszólnak, azok tényleg csak trollok, ráadásul valószínűleg saját magukon kellene kezdeniük a nyelvművelést. Én azoknak szólok be néha, akik nem férnek a világképembe, hogy egyetlen nyelven tudnak, azt is csak ennyire.
2014. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!