Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki egyedi vagy senki...

Mindenki egyedi vagy senki sem az?

Figyelt kérdés
Melyik érvényes jobban? Minden ember egyedi és megismételhetetlen vagy senki sem különleges, alapjából véve ugyanolyan?

2014. ápr. 5. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább senki sem az. Persze egy-két kivétel mindig akad, de én szinte még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne emlékeztetett volna egy másik személyre. Én nagyon ritkának tartom, ha valaki tényleg önálló személyiséggel és stílussal rendelkezik.
2014. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenki önálló személyiséggel rendelkezik, kifelé azonban ritkábban mutatják a különbségeket, mert más emberek hajlamosak megbélyegezni azok alapján mindenkit.
2014. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb senki sem az, de mindenki annak tartja magat. Vicces es furcsa, de ha belegondolsz, tenyleg a legtobb ember kulonbnek gondolja magat a legtobb embernel;)
2014. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"tenyleg a legtobb ember kulonbnek gondolja magat"


Ez általános tévedés. Attól még, hogy egyedi valami, nem feltétlenül különb másnál. Csak különbÖZIK.

2014. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy gondolom, hogy különböző típusok vannak. És adott vonásokból épülünk fel, vannak különböző főbb karakterek külsőre is, és jellemre is. Meg ugye vannak alap ösztönök amik kb mindenkinél hasonlóak.


Ráadásul hatnak ránk a közvetlen környezeti dolgok is, a társaságunk, szüleink, családunk, adott társadalmi rétegünk. Ahogy az első mondja, az szerintem igaz, hogy igazán egyéniségek, stílusos emberek, akik kiemelkednek az adott közegből, azok ritkán találhatóak.


Meg alapból ez az egyediség relatív dolog, nem mindegy, hogy egy számunkra ismeretlen embert látunk meg az utcán, aki ránézésre olyan mint a többi, vagy épp egy ismerőst, akinek ismerjük a céljait, életét, kötődünk hozzá, és ezáltal számunkra különlegessé válik. Míg mondjuk az ismeretlen ember lehet szakmáján belül elismertnek számít, különlegesnek, csak mi nem tudunk róla.


Így nézve ez a kérdés mindig attól függ, hogy ki honnan nézünk egy adott személyt.

2014. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 igazad van, rossz szot hasznaltam. En is ugy ertettem, hogy mas, kulonbozo, de a kulonb valoban nem ezt jelenti, elnezest.
2014. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!