Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vezetitek le az érzelme...

Hogyan vezetitek le az érzelmeitek? 17/f

Figyelt kérdés

Nagyon érzelgős fiú vagyok. Nagyon sokat bántottak, ezért most a legkisebb bántó szótól is van, hogy hazajövök az iskolából, és egész délután fekszem, mert rosszul érzem magam.


Mondtál, hogy írjam le a gondolataim, érzéseim, de nem igazán ment. Egyszerűen nem tudtam, hogy mit írjak.


Ti mit gondoltok erről? Ti hogyan kezelitek az érzéseitek?



2014. ápr. 6. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én azt csinálom, hogy direkt az idegesítő, bennem gyűlöletet, haragot, bánatot kelteni kívánó dolgokat keresem, és fordítom feléjük a figyelmemet, és mielőtt az érzés eluralkodna rajtam kiegyenlítem a légzésem, szépen lassan veszem és fújom ki a levegőt, és ámbátor tudom, hogy na ez most engem felhúzna mégsem hagyom, hogy kialakuljon a görcs a gyomromban. ÉS amíg erre koncentrálok, hogy bennem fenn tartsam a békét, addig szinte nem is marad erőm foglalkozni azzal ami felidegesít. :D Szóval vedd észre, hogy mi előzi meg az érzést ami kellemetlen, majd ha már jól megy a kiszúrása, kezdhetsz rágyúrni, hogy a légzéssel fenntartsd a békét magadban.
2014. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem gyűlölet vagy harag. Mindig nyugodt vagyok. Inkább fájdalom és szomorúság.
2014. ápr. 6. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt úgy tudod leküzdeni, ha megérted azt, hogy aki bántani akar, az csak irigységből teszi. Minden rosszindulatnak ez az okozója. Engem egész életemben utált és bántott mindenki. És ez egy óriási nyugalmat adott nekem az élethez, mivel tudtam, hogy jó irányba megyek. Ez a legmegkérdőjelezhetetlenebb bók, amit bárki kaphat, mivel önkénytelenül őszinte.
2014. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legalábbis én így nézek az utálkozókra.
2014. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a bókos dolog nehéz dolog de hatásos lehet amenyibe pszichésen nem boritottak ki már annyira hogy ez ne menjen. Engem

egész egyszerű nem érdekel. Mert eszembe jut hogy szegénynek mennyi baja lehet ha már ilyen szintekre kell süllyednie hogy elfelejtse a saját gondjait. És miután végzett ö boldogságot fog érezni mert beoltott, és te is mert segítettél szegény szerencsétlenen. Az írásra visszatérve. Én elősször belegondolok hogy a hangulatomhoz milyen napszak illik( pl hajnal) elkezdem leírni hogy milyen színei vannak milyen az idő és a táj. És igazából ha jól csinálod már nem is szükséges tovább csinálnod. Olyan mintha szavakkal festenél. Annyira rákoncntrálsz arra hogy minden egyes kis darabkáját leírd a tájadnak hogy el is felejted miért kezted el. Remélem segítettem. ( persze ezt csinálhatod akár egy kitalált figura kinézetével, érzéseivel is. A lényeg hogy minnél alaposabban leírd az adot dolgot)

2014. ápr. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Fájdalom és szomorúság. Velem ugyan ez van, de lehet, hogy más téren. Én is mély érzésű vagyok, és általában a dalírás segít, így jön az ihlet. Már azon is megsértődök, ha valaki viccelődve ezt mondja: " Kis hülye..." én ilyenkor teljesen magamra veszem és képes vagyok megutálni magam ezért. Nem tudom, téged hogyan "bántottak".Mivel kapcsolatban? Nekem a társaság segített. Rájöttem, hogy magamban szomorkodtam, és egyedül voltam összezárva a gondolataimmal. Figyelem elterelés. Az a baj, hogy nem tudom, mivel bántottak.. Elmondod, vagy ez magánügy?
2015. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!