Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az nyolc-tízéves...

Hogy lehet az nyolc-tízéves kis c*gányokat tiszteletre nevelni? Vagy tényleg annyira reménytelen dolog?

Figyelt kérdés
Ma is megyek az utcán biciklivel, és egy ilyen kb. tízéves kis bidám-bidám elkezd beszólogatni, cseszegetni, gúnyt űz belőlem, meg minden. Megállok, mondom neki, hogy eltakarodhat a k..va anyjába, meg hogy ha nem viselkedik tisztelettel, akkor megverem. Aztán még ő érzi magát a magas lovon (a sajnálatraméltó és borzasztó az, hogy jogosan), annak függvényében, hogy a bátyja kidobóember (ebből a kissrácnak az következik, hogy akárhol összeverhet akárkit, amitől szintén nem lepődnék meg), utána meg elkezdi szidni az én anyámat (holott közöltem vele, hogy nem nagyon kéne őt szidni, meg mondani, hogy szopjam le, mert meghalt, de ezeknél az egyéneknél ugyan mindegy), meg hogy feljelent a rendőrségen, ha az ő anyját szidom. Van bármi remény is arra, hogy ezeket a bidám-bidám organizmusokat valamilyen módon is tiszteletre neveljük (azontúl, hogy megverjük, mert akkor megint engem állítanának elő), vagy tényleg olyan reménytelen a helyzet, ahogy én látom? Nem vagyok egy nyuszi ember, akit akárki akárhogy megalázhat, csak vannak emberek, akiket verésen kívül nem lehet megnevelni, viszont az meg bűncselekmény...

2014. ápr. 9. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért itt mindkét részről akad nevelnivaló... a tízéves hülyegyerek fel tudott húzni téged, a felnőttet, ez komoly? Minek álltál meg, mit reméltél? Gondoltad, hogy ha rászólsz a kis tolvajivadékra, akkor az majd elrestelli magát és hazamegy tanulni?
2014. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok egyébként az kimaradt. Gyakran látom, a múltkor is beszólogatott, aztán meguntam, gondoltam elbeszélgetek vele. Meg kíváncsi voltam, mit mond.
2014. ápr. 9. 18:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg jobban belegondolva nem a kis cigány húzott fel, hanem a tény, hogy mennyire értetlen és ostoba bagázsról van szó (tisztelet a kivételnek)...
2014. ápr. 9. 18:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akik 10 évesen még ilyenek azokat már nem. Veréssel csak félelmet lehet beléjük tenni ami nem ugyanaz mint a tisztelet. Bár bizonyos szempontból a félelem hasznosabb mint a tisztelet.
2014. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rajtuk nem lehet segíteni, hiszen eleve úgy nőnek fel, hogy otthon az ilyen példát mutatják nekik. Nekem is már elegem van belőle, hogy az ismerőseimet is folyton megszégyenítik. A szüleimet is már 3x lopták ki cigányok. Első alkalommal próbáltuk helyre tenni őket, de nem, újra meg tették. Ezek után már feladtam a kioktatásukat, és nem állok le velük kötekedni. Én is unom, hogy akárhova megyek, mindig van egy cigány, aki utánam szól, vagy le áll velem az utca közepén veszekedni. Egyszer még le is köpött ok nélkül egy 7 éves cigány gyerek és még én nekem kellett szégyenkedni. Bele kell törődni, hogy ilyenek és el kell viselni, mert úgy magadra uszítod, ha megvered. Veréssel nem lesz benne tisztelet maximum félelem. Ez van.
2014. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
előző vagyok 15/lány
2014. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk is törtek már be, sajnos nem tudsz mit tenni
2014. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
A cigányt kerüld el, de ne túl feltűnően. Ne állj meg ha szól. Még akkor se ha visszaszólsz. Amikor szemétkedik, szemétkedj vissza ugyanabban a stílusban, ha köp, köpj Te még jobban, nagyobbat. Ha fenyeget, fenyegesd meg még azt is akivel fenyeget. Amikor szid, szidjad vissza az összes őseit. Fogat fogért, szemet szemért. Ez dívik velük kapcsolatban. Talán annyit változtass, hogy egy szemért Te kettőt vegyél. A legvégén úgyis csak az számít ki fog pofán verni kicsodát.
2014. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!