Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, hogy : lelkileg...

Kohdf hirte kérdése:

Mit jelent az, hogy : lelkileg érett?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 12. 09:19
 1/6 anonim válasza:
Azt jelenti, hogy életunt dióhéjban... az éretlen pedig az akire az unalmas emberek irígyek, hogy jó poénjai/humora van és/vagy jókat tud röhögni az élet "óriási" problémáin :P
2014. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:

Általánosságban szokták mondani arra aki már nem csak testileg van kifejlődve hanem lelkileg is. Magyarán a döntéseinek következményeit is átlátja,lehet rá számítani,megbízható.

Az én olvasatomban minden ember más és más lelki fejlettség szintjén áll s azok találnak közös témát akik hasonló szinten állnak. A lélek fejlődésének a célja a tökéletesség bár én ilyennel még nem találkoztam és az is igaz hogy ezt is mindenki másként értelmezi.

2014. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

#1

Értem, tehát az, hogy én huszonévesen egyetem mellett beutazom az egész világot, érdekes embereket és extrém helyeket ismerek meg, start-upot csinálok Afrikában, felelős pozíciókat vállalok, és élvezem (de komolyan veszem) a feladataimat, az engem unalmassá tesz? Nyilván valaki számára izgalmasabb tablettásbortól bebaszva kukákat borogatni a lakótelepen, meg topogni a diszkóban, de ne hidd már, hogy amit te csinálsz az a szórakozás non plus ultrája, és aki elér valamit az életben, az "unalmas".

2014. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Honnan tudtad, hogy én lakótelepeken kukákat borogatok részegen? Kémkedsz utánam?:D Leírtad mekkora fenomenális alak vagy te és végképp érett :D Tipikus lelki érett. Tényleg és arra rájöttél már, hogy az életmód és a lelki érettség nagyrészt nem állnak kapcsolatban? Életmód szerint én is haláli komoly vagyok... 20 évesen menyasszonyom van a saját utunkat járjuk, külön, a napjaim be vannak táblázva. De ettől még nem kell mindent annyira komolyan venni, attól még, hogy te repkedsz nem leszel jobb ember/társaság egy lakótelepi tablettás borásznál aki kukákat borogat. Kb 4 éve nem ittam bort mert nem szeretem, a kukánkat kb 2 hete borítottam fel véletlenül amikor kiraktam a kerítés elé, nem ám a lakótelepi ablak elé. :D De mégis szívesebben élném az általad leírt életemet, mint a tiédet. Azt, hogy unalmas vagy e? Te tudod! Mindenki meg tudja ítélni a visszajelzések alapján, attól, hogy valaki értékes tagja a társadalomnak nem feltétlen jó társaság/vicces/izgalmas ember.
2014. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A hozzászólásodban elég markáns volt ez az "érett = stréber = lúzer , éretlen = szórakoztató" vonulat, ami nagyjából a gimnáziumban igaz legutoljára, ezért feltételeztem, hogy ezen a vonalon mozogsz. Így viszont csupa ellentmondás vagy. 20 éves korod óta komoly kapcsolatban élsz, kubikolsz és nem iszol, de foggal körömmel kapaszkodsz ebbe a "de én akkor is fiatalos és vicces bohóc vagyok!!!!!!" kapuzárási pánikos önképbe. Én nem kategorizálom magam semmibe (ez a te mániád) de szerintem több év vezetői tapasztalat és saját londoni start-up megkövetel bizonyos fokú érettséget. Ettől még nem feszül be az ember, én is ugyanúgy elmegyek sörözni, paintballozni, barlangászni, vagy akármit csinálni bármelyik baráti körömmel. Mint te is mondtad, az életmód és a lelki érettség nem állnak kapcsolatban. Akkor mi jogon basztatsz bárkit?
2014. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj hogy amit leírtál hogy milyen a lelkileg érett az pont az ellentettje. Lelkileg az érett akinek van célja, megakarja és megvalósítja, de minimum megpróbálja valósítani, lehet vele értelmesen beszélni és ahogy az egyik kommentelő mondta, nem a tablettás bort vedeli mert ,,menő,, és füvezik. Amit te írtál az egy kretén. Az életet máshogy is lehet élvezni zsenikém nemcsak úgy hogy részegre iszod magad.
2014. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!