Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy azok az...

Miért van az, hogy azok az emberek akiket sok sérelem ért, lelkileg talán "sérültek" is, kedvesebbek, mint azok akiknek nincs ilyen problémája?

Figyelt kérdés

miért van az, hogy mégis ezeket az embereket nézik semmibe?


Én ezt a dolgot így látom.


2013. nov. 14. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tapasztalom,mint te.A választ pedig nem tudom,főleg arra nem,hogy miért nézik őket semmibe....(buták??)
2013. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmat általábban azok okoznak akik még nem éreztek igazi fájdalmat, ellenben a kedvesebb emberekkel.
2013. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg lelki sérülésem van nekem is, pontosan tudom, milyen az, amikor elesett valaki - én emiatt lettem kedves, empatikus. De párom pl. igazi mintacsaládban nőtt fel, nem sok baj érte, mégis ugyanolyan, mint én, max. néhány dolgot nem tud elképzelni, hogy megtörténhet egy családban.

A kedvesség, (nem rossz értelemben vett) érzelgősség, empátia stb. pedig ebben a törtető, karrierista világban abszolút nem számítanak előnyös tulajdonságnak, a legtöbb ember a legkisebb gyengeségre is vérvörös szemekkel ugrik, ez van. Ha sok pénzt tudsz csinálni, akkor érsz valamit, ha nem, akkor senki vagy.

2013. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Családi dolgokon belül nekem olyanokat nehéz elképzelni, hogy közös vacsora, közös program valahol, közös beszélgetés ahol a család minden tagja jelen van stb. stb.
2013. nov. 14. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért,mert voltak ők is agresszívek,meg bosszúállók kicsinyesek amiatt ami őket érte,de idővel megtanulták,hogy nincs értelme,csak belefáradnak.
2013. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert akik átéltek egyet s mást, azok más ember problémáját is át tudja érezni.
2013. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert megváltoztatta őket azoknak az emberneknek a véleménye, a hozzáállása, akik rosszak voltak hozzájuk, kegyetlenül viselkedtek velük.


Nem tudom, miért néznik őket semmibe, talán olyan "áldozat" tipusok.


Erre egy nagyon szép idézet: A legmagányosabb emberek a legkedvesebbek. A legszomorúbbak mosolyognak a legragyogóbban. A legsérültebbek pedig a legbölcsebbek. Mert nem akarják látni, hogy más is úgy szenvedjen, ahogy ők.

2013. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ismerem ezt az idézetet, rám az első része a (leg)igazabb
2013. nov. 14. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Általában azok, akiket sok sérelem ért, megtapasztalták azt, hogy milyen érzés, ha "bántják" őket, és ennélfogva mélyebben átérzik mások fájdalmát is. És nem akarnak másnak sem fájdalmat okozni, mert tudják milyen érzés. Bár azt hozzáteszem, hogy szerintem alapvető emberi dolog lenne, hogy nem bántjuk meg ok nélkül a másik embert. De ez már neveltetéstől is függ, ill. hogy ki milyen családban nőtt fel. Egyébként nekem is van olyan ismerősöm, akinek nagyobb gondjai nem voltak az életben, és ő is nagyon kedves. Szóval ez családtól, gyermekkortól, felfogástól, tapasztalattól, környezettől, és még sokmindetől függ, hogy ki milyen ember lesz, és hogyan viselkedik, de nem utolsó sorban saját magunk is formálhatjuk személyiségünket.

Azt, hogy ezeket az embereket miért nézik semmibe, nem tudom, de nekem is ez a tapasztalatom. Talán azért lehet ez, mert az ilyen embereknek általában önbizalomhiánya van, kisebbség érzetük van, úgy érzik nem jók semmiben, bizonytalanok magukban, és ez látszik a kisugárzásukon is, és egy határozottabb velük szemben megnyerőbbnek tűnik az emberek szemében. Ill. ha valaki nem áll ki saját magáért a mai világban, azt sajnos eltiporják.

2013. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!