Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon izgulós típus vagyok....

Nagyon izgulós típus vagyok. Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés
Az iskolai feleléseket kivéve mindenhol izgulok, ahol pontozzák azt, amit mondok. Vizsgahelyzetben, előadások közben "remeg" a hangom. Ez amiatt lett most ténylegesen aktuális, hogy emelt szintű érettségire megyek magyarból. Attól félek, hogy majd a szóbelin leblokkolok, ha meglátom, hogy a tanárok jegyzetelnek, hogy az értékelésnél később is rekonstruálni tudják a feleletemet. 18L

2014. ápr. 13. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
csak azt tudom mondani,hogy természetes ha félsz valamilyen szinten...sőt ezt ők is nagyon jól tudják :).Nekem olyankor csak a kezem remeg....de emlékszem,én is a halálomon voltam érettségin szóbelin,írásbelin még semmi...talán mert az kevésbé megy élesben.de ha kiűltetnek egy bizottság elé.Ahol ott az igazgató,tanárok,meg a vizsgáztató "elnök".Az már kicsit parás,de ne aggódj.tuti segíteni fognak!Nem hiszem,hogy beleszámítana bármit is az értékelésbe,hogy izgulsz.
2014. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl egy magamfajta emberkét fogsz ki tanárnak, akkor szerencséd lesz, mert mindig segítek azoknak, akik izgulnak, meg bátortalanok.

Nagyon nem jó módszer ez, változhatna már az oktatás ilyen téren, figyelembe véve az izgulós diákokat.


Próbálj ne a tanárokra figyelni közben, csak ezt tudom tanácsolni. És érezd erősnek magad, légy biztos a tudásodban, próbáld lenyűgözni őket. :)

2014. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én konkrétan rettegtem az érettségi előtt követlen, mielőtt behívtak volna. Asszem az angollal kezdtünk, az még úgy döcögősebben ment, (talán mert nem is tudtam annyira) de aztán belejöttem; kezdett a félelmem elszállni, aztán csak azt vettem észre hogy élvezem a dolgot. Pedig én tényleg nagyon izgulós vagyok!


A vizsga előtt többen is mondták ezeket a tipikus mondatokat; hogy nincs mitől félni, utána majd magadtól fogod kérdezni hogy; "én tényleg ettől féltem ennyire?" én is mondhatnám ezt neked, de nekem se segített sok mindent. :)

Majd csak utána fogsz rájönni, hogy nem is volt vészes!

2014. ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Még azzal kellene kiegészítenem a helyzetleírásomat, hogy akkor félek igazán, ha ismeretlenek vizsgáztatnak. Az előrehozott középszintű érettségiknél is izgultam, de mégis megnyugtató volt, hogy ismertem a tanárt. Viszont ezekhez képest, amikor emelt szinten vizsgáztam angolból, remegett a lábam, és alig bírtam beszélni, pedig ha nem vizsgahelyzet lett volna, minden bizonnyal regélni is tudtam volna azokról a témákról. Nyelvvizsgákon szintén ez volt a helyzet (persze, jól felkészülve mentem, és meglettek).

2014. ápr. 13. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, túlliheged. Ha tanultál és érted is, amiről beszélsz, akkor nincs miről beszélni. Azért vannak ott a vizsgabiztosok, hogy meghallgassák, hogy MIT TUDSZ, nem pedig azért, hoyg szétszivassanak és arra menjenek rá, amit nem tudsz. Jó, van ilyen is persze, de ritka. Ne hergeld magad fölöslegesen, készülj és játszd el, hogy magabiztos vagy. El szokták hinni.
2014. ápr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom hogy mit érzel izgulásnál mert én is nagyon izgulós tipus vagyok mindenhol. A dolgozat és a felelési izgulás engem leblokkol. Azt javaslom hogy olvasd át a tananyagot felelés előtt és dolgozatnál mondd ezt magadba: Nem izgulok minden rendben van, tananyagot tudom. Ja és ha izgulsz akkor az talán összekever téged és így nehezebb lesz a gondolkodás!
2014. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!