Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy változtathatnék azon,...

Hogy változtathatnék azon, hogy ne szóljak be másoknak, ne bántsam meg (baszogassam ok nélkül) a szeretteimet és az ismerőseimet?

Figyelt kérdés
Elég szar természetem van és hamarabb beszélek mint gondolkodok arról nem is beszélve, hogy nem igazán tudok hazudni így ha valami a szívemet nyomja akkor azt kertelés nélkül kibököm és ezzel már elég sok embert megsértettem sajnos. Túlságosan kritikus vagyok másokkal szemben holott a saját hibáimat meg nem veszem észre. Hogyan változtassak? Emiatt már régen vertek is meg, csak azóta felnőttem és 34/F-ként már úgy érzem, h gátlás nélkül elmondhatok bármit.

#bántsak
2014. ápr. 9. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt megszólalsz, vegyél mindig egy nagy levegőt, és gondolkodj el azon, hogy milyen következménye lehet annak, amit mondani akarsz. Ha még mindig közlésre érdemesnek tartod, akkor nyisd csak ki a szád! :)
2014. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ami fontos az a jóindulat. hogy az érződik e rajtad. hogy fontos neked a másik jó kedélye. hogy nem lépsz bele öncélulag.
2014. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű: fogd be a pofád akkor is ha mondani akarsz valamit
2014. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem is problémám volt. Bár engem mindig jóindulat vezérelt, és sajnos még se esett le azok felé, akik megkapták tőlem a beszólást stb.

Eleinte azt csináltam, hogy inkább nyeltem, ha nem tetszett vmi másokkal kapcsolatosan, mind addig amíg meg nem tudtam érteni, hogy de miért csinálják azt stb. Aztán már ez se segített, és egy ismerőstől hallottam egy mondatot, amitől aztán sikerült változnom. A lényege az, hogy az emberek többsége nem szereti a túlzott őszinteséget, pláne, ha az fájó, nem szeretik, ha tükör van tartva nekik stb. Mivel nem akartam, hogy megutáljon mindenki ezt a gondolat menetet megtanultam elfogadni, és én azóta nem is bántok senkit meg.

Persze ez így eléggé általánosított kijelentés, de visszatart legalább abba, hogy ne bántsak másokat meg, még akkor is, hogyha az igazam van. és nekik lenne segítség.

Hozzá teszem, hogy én hívő is vagyok, Istent is kérem, hogy segítsen ebben.

2014. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és az a mondat is segíthet, hogy magaddal törődj, ne másokkal. Bántó, ha a segítség vezérel, de vhol igaz, a sok kritizálás, segíteni akarás másokon felemészti idővel az embert.
2014. ápr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tényleg a jóindulat lenne a lényeg

másokról jót gondolni


én pl külföldön dolgoztam, rengeteget túlóráztam, hétvégém is alig volt, ráadásul volt, hogy lázasan, betegen, elanyátlanodva, sehol egy társ egy barát dolgoztam, és egy netes ismerkedésnél, arra, amikor írtam, kint dolgozom és hogy nem bízom a netes ismerkedésben, szerintem úgy sem lesz belőle sajnos semmi, mit kapok?

ne tagadd, hogy egy qrva vagy kint.


és az illető, ahogy kérdező sem látja ám magát, ezért írtam most le, tükröt tartva, hátha segít valamit. ha csak nem poén neki a sztori. akkor nem menti meg semmi.

2014. ápr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem meg az a bajom, hogy sokan beszólogatnak nekem. Utálom az ilyen beszólogatós barom állatokat. Biztos tégedet is utálnálak. Még jó, hogy nem ismerlek.
2014. ápr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj kérdező, trolloktól fogsz kapni eleget erre a kérdésedre. :D
2014. ápr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Azt utálom az ilyen megmondós emberekben, hogy amikor nekik mondja meg valaki, akkor fel vannak háborodva. Vegyél erőt magadon, és fogd vissza magad.
2014. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, már ez is segítség!
2014. ápr. 10. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!