Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mire támaszkodtok az...

Ti mire támaszkodtok az életben, ha lelki problémátok van? 17/f

Figyelt kérdés

Ha valami bánt titeket, ti megosztjátok másokkal? Illetve mit csináltok akkor, ha szomorúak, magányosak, elkeseredettek vagytok?


Én egyedül vagyok, és nincs senki akinek elmondhatnám, illetve ahányszor megtettem, csak magamra maradtam újra, vagy más miatt bántam meg.


Szívesen fogadok bármilyen tanácsot. :)



2014. ápr. 13. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
én szívesen beszélgetek veled ;)
2014. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nagyon ismerős az érzés. :/

ha valakiben nagyon megbízok akkor megosztom vele :)

2014. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A problémákat leküzdeni kell, nem pedig lepattanni róluk. Az élet küzdelem, és aki kényelmes az elsorvad.
2014. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire támaszkodom? Magamra. Az én problémámat én ismerem a legjobban, tehát megoldani is én tudom a legjobban. A pasik egyébként is iyenek: ha problémájuk van, magukban rágódnak rajta.
2014. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Főleg a zenére. Elindítok valami jó zenét, elfilózgatok a dolgokon. Akármilyen elvont is a szám, párhuzamot keresek a saját problémáim, és a zenében taglalt dolgok között, és ezt a szálat követve tovább merengek. Jól átgondolom a dolgokat, és a végén meglátom, mire jutottam. Nekem ez nagyon sokat segít.


Ha nagyobb problémával állok szemben, berúgok, és ugyanezt teszem. Mégjobban elkalandoznak a gondolataim, és így még több nézőpontot "ismerek meg".

Ezzel viszont óvatosan, nem szabad minden problémánál az alkoholban keresni a válaszokat, ez számomra csak az utolsó mentsvár.


Bár én nem vagyok magányos, de hasonló cipőben járunk, én se szoktam másoknak elmondani a problémáim, akármennyire is bízok az emberekben. Ezzel szerintem a legtöbb férfi így van.

2014. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"nem szabad minden problémánál az alkoholban keresni a válaszokat,"

Na igen, főleg, hogy nincs benne válasz, csak a kérdést felejted el tőle... :-)

2014. ápr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
csak a legjobb barátomnak beszélek a gondjaimról, csak benne merek megbízni
2014. ápr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Régen, fiatalabb koromban ha szomorú voltam, vagy valami fájdalom ér(ami egyszerű, mert rém-érzékeny vagyok) gyakran volt úgy, hogy kerestem valakit, akinek kiöntsem a lelkem, mert valahogy fontosnak éreztem, és úgy tűnt utána mindig megkönnyebbültem, de a másik embert lefárasztottam, ritka volt az olyan ember, aki együtt tudott érezni velem bizonyos/gyakori dolgokban. Ma már elfolyton az ilyeneket, mert tudom, hogy ezzel kellemesebb személy lehetek mások számára, úgy érzem, illetve csak mértékkel panaszkodom, nem éreztetem azt a "világvége-szerű drámát". Volt úgy, hogy én beszélgettem valakivel, aki talán nállam is rosszabb eset volt, pedig kezdetben nagyon megszerettem őt, mint barátot, fura benyomást tett, ahogy kiteregette magát nekem, közben, mintha háttérben szorult volna az amit én mondok. Talán tökéletes tükörként szolgált.

Amúgy nekem a rajzolás remek támaszt ad az ilyen bonyolult lelki bajaimra, és még utána is örvendek annak a műnek:). Emellett, ha nyugodt, csendes helyeken sétálok, olyankor mindig helyre teszem magam.

2014. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ismerős:) sokáig voltam (még mindig vagyok) depressziós egy ideig magamban tartottam (az a legrosszabb)...aztán sorra kezdtem zenét hallgattam, olvastam,ha van háziállatod akkor annak a jelenléte nagyon sokat tud segíteni...majd idézeteket írtam és idővel megtudtam nyílni az embereknek és sokat segített ez a legjobb amit tudsz tenni...ha meg nincsenek olyan emberek akiknek a gondjaidról szívesen beszélsz tényleg írj üzenetet, ha gondolod tudom milyen :)
2014. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!