Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mikor, mennyit és hol...

Nektek mikor, mennyit és hol alszik 2 év körüli gyereketek? Hogy altatjátok el? Nincs problémátok az altatással? Tanácsot kérnék, részletek lent!

Figyelt kérdés
21 hónapos a kislányom, korábban ölben ringatva aludt el, majd betettem a kiságyba, van hogy elsőre letettem van hogy 4. 5.-re sikerült. Aztán mivel már nehéz 13 kg körül van, leültem vele az ágyra és rajtam feküdve elaludt, majd betettem a kiságyába. Most jött el az, hogy nem tudom beletenni, mert mihelyst érzi, hogy tenném le, már nyitja is ki a szemét, vagy ha leér az ágyba, felül és ki kell vennem. Aztán ma is ezt többször próbáltam, majd felült, sírt kiszállt az álom a szeméből és nem aludt, csak annyit, amit rajtam bólogatott vagy fél órát. Most mitévő legyek? Ha meg próbálnám az ágyon melléfekszem, akkor meg jön-megy, höntörög nem akar aludni. Pedig még ennyi idős korban kéne neki délután aludni nem?
2014. márc. 31. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ekkora gyereket már rég nem kellene ringatni. Egyfajta alvási rutint kellene kialakítani, tudja, mi mi után következik. Lányommal mi is sokat küszködtünk az alvással eleinte, de 7 hónapos korától önállóan alszik, akárcsak a fiam is.

Próbáld következetesen az önálló alváshoz szoktatni.Este vacsi, fürcsi után mese, majd be az ágyba mellé ülsz nyugatatod simized, ha sír kiveszed.

Egyébként a délutáni alvás ekkora gyereknek kell még bőven.

2014. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Este nincs gond, fürdés, megkapja a tápszert, majd vagy elalszik rögtön vagy mondogat még és elalszik. Délután is tudja ebéd aztán alvás fél2- 2 körül, be is megy a szobájába, mondja húzzam le a redőnyt, és el is alszik most már rajtam, csak betenni nem tudom a kiságyba, mert felébred egyből... Az alvási rutin megvan.
2014. márc. 31. 22:42
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Pici kora ota ugy kellett volna altatnod hogy beteszed a kisagyba es elalszik,most mar nehez lesz erre atszoktatni. Ha aludnia kell tedd le,jo ekt puszi szolj ra aludjon es menj ki,tuti sirni fog,hadd ot par percig sirni (ez nelkul nem fog menni) aztan menj be hozza beszelj hozza kicsit es tedd le ujra,ez jo par napig el fog kellen jatszani de minden nap jobb lesz. Az en kislanyom kis kora ota ugy aludt hogy letettem es elaludt magatol,de volt hisztis idoszak 1 es fel eve kora korul,en igy csinaltam ahogy irtam,3 nap alatt rajott nincs mas valasztasa. Csak neked nehezebb lesz mivel ezelott se magatol aludt el. Sok sikert.
2014. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Jaj es meg annyit kihagytam hogy sajat szobaban,mar rendes agyban,deltol alszik delutan 3ig aztan este fel9kor agyban van es reggel 7korul kel. 3as voltam
2014. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi minden tanácsot. amúgy az az érdekes, hogy pici babaként mindig evett, aztán simán betettem a kiságyba, elaludt magától. Majd jött az, hogy babakocsiban altattam délután kint, majd mikor nagyobb lett, be kellett szoktatnom valahogy a kiságyba délután és sajna akkor rontottam el, hogy cipeltem, sétáltam vele míg elaludt. Ezt szokta meg... Betenni nem tudom délután a kiságyba, mert nagyon sír, hisztizik, akár direkt veri be a fejét a rácsba, ezt nem akarom hagyni még pár percig sem... Egyszer próbáltam de annyira sírt, hogy alig vett levegőt, hüppögött még sokáig, míg bementem, felvettem, úgy sajnáltam... Talán a magam mellett altatást kellene próbálnom, aztán felkelek mellőle és max. a kanapén alszik nem a kiságyában. Vagy Nektek délután is mindig a kiságyában alszik el?
2014. márc. 31. 22:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet,ha úgy kezded,h mmellé fekszel a kanapéra.szerintem ha ūgy jó lenne és aludna,akkor tök mindegy,a lényeg,h aludjon.én sem tudnám sírni hagyni...ha bölcsibe vagy oviba megy majd,ott simán elalszik majd a kiságyban is:-)
2014. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22 hónapos a fiam, délután és éjjel is a kiságyában alszik. Betesszük, befordul alvó pozícióba és már alszik is. Ő pici baba kora óta így alszik, nem igényelte sosem a ringatást, tologatást, cipelést.
2014. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Elfelejtettem írni, hogy délután 3,5 órát alszik, éjjel 12 órát.
2014. ápr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Éjjel 9 órát alszik, délután 2-t.

Este úgy alszik el hogy mesélek majd melléfekszek, ha elaludt kijövök. Délben egyedül alszik el, nem kell ott lennem mellette.

26 hónapos

2014. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolnám, hogy kicsit sötétíts be a délutáni alváshoz! Kisfiamnál bevált.
2014. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!