Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindent összegraffi...

Miért kell mindent összegraffitizni? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Most nem a rendes graffiti művészekről beszélek, hanem az ilyen egyszemélyes bandák monogramjairól.

Olyan ronda látvány, hogy a vasúti szerelvényektől, a templomokon át, a házfalak többségéig MINDENHOL ocsmány graffitis művek díszelegnek.

Az igazi művek szépek, teljesen beilleszkednek a környezetbe, és nem festik őket akárhová.

Ezzel szemben folyamatosan ilyen undormány betűtípusban rajzol, össze-vissza firkált krixkraxokat látni mindenhol. Most komolyan, ez MIÉRT menő? A graffiti ugyanúgy a használójának is pénzbe kerül, arról nem is beszélve, hogy ha elkapnak valakit (mert ez rongálásnak minősül), akkor még börtönre is számíthat, de minimum sok százezres büntetésre.


Csak szerintem undorítóak ezek a firkák? És mindenhol ott vannak tömkelegével....



2014. ápr. 14. 20:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Miért nem tesznek ellene vmit? Annyi helyen van már kamera...attól függetlenül h este van.
2014. ápr. 14. 20:24
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Undorítóak... büntetnek is érte... csak a rendőrségnek jobb elfoglaltsága van mint ezeket nyomozgatni. Ha azok után kutatgatnának akkor ki trafizna?
2014. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Engem is felháborít. Szerintem pont az izgalmat keresik. Verseny van, hogy ki hova mert vagy tudott firkálni, és nagy poén a rendőrök elől gördeszkával menekülni. :)
2014. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy mennyit költenek rá, meg hogy milyen lesz a "mű". Az izgalom, az adrenalin, maga a tudat, hogy illegális, lázba hozza a tagelőket.


Mellesleg engem is rohadtul idegesít. Rohadtul elrondítja a várost a sok graffiti. A tényleg szép művek alól meg lebsszák a vakolatot a "gengszter" gyerkőcök, mert "bandaháború" van.

2014. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel fejezik ki a világ iránti lenézésüket/gyűlöletüket. Szerintem valami nincs rendben velük...
2014. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Volt kamaszkoromban néhány közutálatnak örvendő fiú a sulinkban, akik mindig mentek fújni, akkor nagy arcoknak hitték magukat, de igazán csak megnemértettek voltak, elhanyagolták őket, rossz családokból származtak.

Valami torzult figyelemfelkeltés a nagy céljuk, pszichiáter kellett volnaa nekik.

A helyzet mostanra még durvább, mert ezeknek becsületére legyen mondva, a házakat és köztereket megkímélték, és csak olyan helyekre fújtak, ahol sanszos, hogy maradhatott is.

A maiak még nagyobb tahók, nem tudni, miért jó nekik, tönkretenni egy régi házat, egyrészt nem illik a képbe, másrészt kár kiadni annyi pénzt festékre, úgyis leszedik.

2014. ápr. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez kb. olyan, mint amikor a vadonatúj Mercedes buszokat rongálták meg. Szerintem pont azért, mert látták, hogy új, és mekkora "lázadás" lenne megrongálni. Csak hát sajnos a Mercedesekben beépített kamerák vannak és el is kapták őket később, és kifizettették velük az összeget. Jót nevettem rajtuk.
2014. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Vagánysági verseny, hogy ki a bátrabb, ki hova mer fújni valamit, kinek van több graffitije, ki a híresebb. Ha legális lenne akkor fele annyian nem csinálnák mert már nem lenne olyan izgalmas. Ettől kicsit utcagyereknek érzik magukat. Ne aggódj, a többségük kinövi.
2014. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!