Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan reagáltatok volna?...

Ti hogyan reagáltatok volna? Ezek az idős emberek mindent megengedhetnek maguknak?

Figyelt kérdés

Ma vittem a 6 éves lányomat az orvoshoz.Villamossal mentünk, mivel most adták át itt a 2-es villamos mindig nagy rajta a tömeg.Ahogy felszálltunk mondtam a lányomnak, hogy kapaszkodjon meg, amíg érvényesítem a jegyeket (pár lépés volt, de ugye a sok ember miatt nem volt könnyű). Mire visszaléptem a lányom ijjedten állt egy veszekedő idős hölgy, és egy fiatalabb nő között.Nem is figyeltem, hogy min megy a vita, amíg a kislányom sírni nem kezdett.(pár másodper volt ez) Kérdeztem, hogy mi a baj, hirtelen azt hittem megint fájdalmai vannak.Ekkor a fiatal nő mondta, hogy a kb. 80 év körüli hölgy nem tudott felszállni a hatalmas húzhatós kocsijával azért tarkón vágta a lányomat, hogy menjen bentebb.Nagyon ideges lettem.Hogy veszi bárki is a bátorságot, hogy kezett emel más gyermekére?! Nem hobbiból hordom a klinikára, súlyos betegsége van, én se ütöttem meg még sose.Erre egy kimázolt, piacra siető nő képes csak úgy megütni? Mikor enyhén durva módon megkérdeztem, hogy mégis mit képzel magárol, elkezdett velem ordibálni, hogy ő egy tekintélyes nő, és nem türi, hogy fiatal cafkák (!) így beszéljenek vele, inkàbb neveljem meg a gyerekemet!

Még most is ideges vagyok.

Egy ilyen embert kell tisztelni?Ilyen embernek átadni a helyünket?

A lányom szerencsére csak megijedt, nem az ütés fájt neki.Ez viszont nem változtat azzon, hogy megütötte.


2014. márc. 6. 13:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
Én tuti lekevertem volna neki egy akkorát, hogy leesik a villamosról a banyatankjával együtt.
2014. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%

1. NE áltaánosíts, a legtöbb idösebb ember nem ilyen!!!!


2. Ha a nö ilyen stílusban beszélt veled, akkor feljelentheted elvileg becsületsértésért - nem engeded leszállni, hanem rendört hivsz, hogy igazoltassa.


3. 6 éves gyereket nem célszerü pár pillanatra sem egyedül hagyni egy forgalmas jármüvön, föként nem a felszállós ajtóval szemben.


4. MEgütni senkinek sincs joga mást.

2014. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#2!

Sajnos nem ez volt az első eset, hogy egy idős ember hasonlóan viselkedett.Láttam már olyat is, hogy fut a buszhoz, aztán képes volt az első ülésen ülő terhes nőt felállítani.

Arról már nem is beszélve, hogy nem hadják leszállni az embert úgy rohannak a helyért. 10-ből 7 idős ember tapasztlataim szerint ilyen.

2014. márc. 6. 13:53
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

1. lebaszcsizom a banyatankot a villamosról

2. lebaszcsizom a banyát a villamosról

2014. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
75%

Ha az én gyerekemet ütné meg valaki, akkor gondolkodás nélkül visszaütnék, legyen fiatal, idős, nő vagy férfi.

A kérdezővel egyetértek, hogy idős ember úgy érzi neki a koránál fogva joga van mindenhez.

Miközben még mindig az 1950-es években élnek, nem érdekli őket a világ, leragadtak több évtizeddel ez előtt, fogalmuk sincs már semmiről sem.

"Tekintélyes nő", inkább csak kolonc a társadalom nyakán.

2014. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
48%
Ez egyik fél leírása, véleménye volt az esetről. Másik fél feltehetőleg csak hírból hallotta, hogy van olyan, hogy internet, de hogy eszik vagy isszák, nem. A gyerekeket meg kell tanítani arra, hogy tömegközlekedési járművön hová álljanak, hogy ne akadályozzák a forgalmat és hol vannak a legnagyobb biztonságban. Tény, hogy erre az ajtóhoz legközelebbi kapaszkodó nem a legalkalmasabb.....
2014. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Mint írtam tömeg volt! Nem tudott volna máshova állni, és mi sajnos nem épp bevásárló körútra indultunk, hanem pontos időpontunk volt, így nem lett volna idő másik villamost várni!

De még, ha szándékosan állt volna elé akkor sincs joga megütni egy gyereket!

2014. márc. 6. 14:30
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és mások!

Egy valaki viselkedett így, és nem minden, de még csak nem is sok idős ember. Én már jó ideje elég idősnek számítok, szerencsémre jó erőben és egészségben vagyok, de nem hogy nem ütnék meg gyereket (persze mást sem), hanem még az is nagyon bántana, ha óvatlanul bármilyen kellemetlenséget okoznék neki. Attól is zavarba jövök, ha nem vagyok elég körültekintő, és valahol illetlenül valaki elé tolakszom.

A leírás szerint történteket annyira elítélem, hogy ha ilyen esetnél ott lennék, és a szülő türelmét vesztve megüti a gyermekét bántalmazót, akkor bármilyen hatóság, bíróság előtt szemrebbenés nélkül tanúsítanám, hogy a gonoszkodó ütött előbb.

Kívánom, hogy mindenki, az is, aki általában rossz véleménnyel van az idősekről, érjen meg legalább olyan kort, mint én!

2014. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok, de az idősebb korosztályban láttam már durva dolgokat. nem értem miért csinálják, miért jó ez nekik, de nekem se tetszik a dolog.
2014. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

Nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de hasonló volt a szitu. Elmentem ma egy turkálóba, mert árucsere volt, számítottam is rá, hogy tömeg lesz, de a fiamat letettem a nagymamánál, így időm mint a tenger. Már a sorban álltam, amikor mögém állt két kb. 60 év körüli hölgy. Mindenki türelmesen várt a sorára, babakocsival, gyerekkel. A mögöttem álló egyik hölgy nem bírt magával először azon pörgette magát, hogy nem is éri meg itt vásárolni, mert nagyon drága, utána, hogy milyen bénák a pénztárosok (megjegyzem úgy dolgoztak, mint a robotok, nem irigyeltem őket), utána elkezdett rohangálni, hogy ő majd megnézi, hogy mi van itt, miért nem haladunk. Utána visszajött, talált magának másik ismerőst, aki fogta magát és beállt elém, illetve az előttem álló hölgy elé. Erre a háborgós elkezdte biztatni, így van Terikém, így kell ezt csinálni, legyél élelmes, tolakodjál, ne hagy magad. Nekem is odaszóltak, mire én mondtam, hogy én tudom, hogy ki mögé álltam be a sorba, és ott is maradok, nem kenyerem a tolakodás, mellesleg szerintem délben az megy turkálóba, aki ráér, ergo a sort is ráér kivárni. Erre azt mondták, hogy az nem úgy van ám kislány (36 éves vagyok, de azért köszi). Erre én is visszakérdeztem, hogy mégis mit várnak el a fiataloktól, ha ők is így viselkednek.

Természetesen nem minden idős ember ilyen, Te és én is ma kifogtunk egyet a problémásak közül. Az ütés mondjuk felháborító és megengedhetetlen, bennem is felment volna a pumpa, ha valaki megüti a gyerekemet.

2014. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!