Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van mindené lelki...

Miért van mindené lelki ismeret furdallásom?

Figyelt kérdés

ha valakit megbántok, röktön lelki ismeret furdallásom van, hogy mit rontottam el, mit kellene javítanom.

Ha elveszítek egy kissebb mennyiségű pénzt, röktön lelki ismeret furdallásom van, rosszul érzem magam miatta.

Ha úgyérzem hogy valamit hibáztam, röktön lelki ismeret furdallásom van.

Ha tanár kritizál, röktön rosszul érzem magam miatta, és akkor már az egész napom sz*r.

Ha facebook-on valaki ír, és nem vettem észre, röktön el kezd furrdalni a lelki ismeret, hogy nem írtam neki vissza, vagy nem vettem észre.

Ha valaki nem ír rögtön vissza/vagy vissza se ír, rosszul érzem magam miatta, elkezdek gondolkodni, hogy "talán valami rosszat írtam?" vagy "megbántottam valamivel?" vagy "talán nem akar beszélgetni?" aztán megbizonyosodok róla, hogy miért nem ír vissza, van hogy elfelejtett, vagy nem tudott mit írni, de abban a pillanatban mindig rosszul érzem magam miatta.

Hogyan tudnék mindezen változtatni?



2014. ápr. 16. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert kissé túlérzékeny vagy és azért, mert valószínűleg bűntudattal neveltek (anyukád). Mindig mindenért te voltál a rossz és a hibás - ezért keresed folyton magadban a hibát.


Egy jó szakember és egy jó terápia tudna neked ezeken a bajokon segíteni, ha te is akarod.

2014. ápr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

észrevette nyugi egész nap a facen lóg

én meg látó vagyok volt akinél egyből megjósoltam úgysem ír vissza..

2014. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tubifex ***** válasza:
ezt normopátiának hívják
2014. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

kedves #3 válaszoló, nem az volt a kérdés, hogy hogy hívják!

2014. ápr. 16. 11:06
 5/6 tubifex ***** válasza:
100%

bocsánat, akkor válaszolok: próbálj meg több önbizalmat szerezni és fogadd el,hogy nem mindig neked kell mindenkinek megfelelni. bízz magadban. a hibáinktól vagyunk emberek. merj élni és merj hibázni. ha rád jön a lelkifurdalás, kérdezd meg magadtól, hogy "na és akkor mivan, ha megtörtént?! és ha haragszik rám valaki?? nem dől össze a világ! majd megbékél! már nem tudok változtatni, legközelebb bölcsebb leszek, bocsánatot kérni meg sosem szégyen"

azt még szeretném érdekességképpen hozzátenni, hogy olvastam egy könyvben, hogy állítólag azok az emberek normopaták,akiket valamelyik szülőjük nem akart. vagy még nem állt készen a szülő szerepre. ez okozhatja a megfelelési kényszert.

2014. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. ápr. 16. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!