Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fáj az unokatestvéremnek...

Miért fáj az unokatestvéremnek, (vagy bárkinek! ) ha én a saját pénzemet költöm? Ez mi volt?

Figyelt kérdés

Felhív, hogy mit csinálunk, átugranának a férjével. Mondom neki, hogy én épp indulófélben vagyok, tavaszi kabátot akarok venni, a férjem meg elkísér. Mindja, hogy akkor találkozzunk a boltban, segít választani, aztán együtt hazajövünk, mondtam oké.


Úgy is lett, én próbálgattam, amikor megérkeztek a boltba, az unokahúgom meg -mint nő- ő is elkezdett nézelődni, majd megjegyezte a férjének, hogy "na ez az igazi sznobéria, itt vásárolni, ahol X összegbe kerül egy szaros kabát" és ekkor meglátták, hogy ott állunk mögöttük és kínjukban nevetgélni kezdtek... Nem is csak ő zavar, mert pont leszarom, ha sznobnak tart, akkor ne lógjon velem, nem kötelező, harmincas korosztály vagyunk, nem kell a család miatt erőltetni, hogyha nem szívből jön. De általában mi a jóég baja van mindenkinek azzal, ha valaki költi a saját pénzét?! Mire jó az, hogy másokat figyelsz és acsarkodsz? Kinek milyen kocsija van, milyen háza, milyen telefonja, hol veszi a ruháit, az óráját, hol nyaral... mit vergődnek ezen idegenek?!


Miért érzik úgy a szegényebbek, hogy joguk van megszabni, mi a túlzás, mit tehet meg őszerintük a másik? Holott ha egy jobbmódú odamenne és beleugatna, hogy ők hogyan élnek, akkor lenne nagy felháborodás... fordítva miért formálnak jogot arra, hogy kéretlenül véleményt nyilvánítsanak? Ez már messze nem szimpla irigység, ez már durva tahóság, szerintem...


2014. ápr. 18. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt most eltúlzod. Nagyon.


Amit mondott, az csak a VÉLEMÉNYE.

Attól, hogy úgy gondolja, az egy drága bolt, még kedvelhet téged/titeket!

Nem figyelt és nem acsarkodott, ha megbeszéltétek h találkoztok, az nem figyelés!


Az utols bekezdéseden meg csak pislogok, komolyan hihetetlen vagy.

Nem szabta meg, mit csinálj, vagy mit tehetsz meg!

Mondta, hogy ne vedd meg?

Mi az, hogy beleugat?

Hadd legyen már saját véleménye!

Szerinted ő csak akkor teljes értékű ember, ha ugyanazt gondolja, amit te?

Joga van mást gondolni, és drágának tartani azt a helyet!

Főleg ha nőként tisztában van vele, hogy mely oltokban vannak ugyanazok a termékek - az egyikben normális áron, a másikban 3x annyiért UGYANAZ.

Csak más címke van belevarrva és sokan a 3x annyi áút veszik meg pusztán csak azért mert státuszszimbólumént mutogatni akarják.


"miért formálnak jogot arra, hogy kéretlenül véleményt nyilvánítsanak?"

hisztis p*csa vagy nincs jobb kifejezés.

pontozz csak le, de basszus, nehogy már csak akkor formálhasson véleményt, ha te megkérdezed a véleményét!

hát ki vagy te?

csak akkor mondhat véleményt bármiről, ha te arra engedélyt adsz?

minden normális kapcsolatban - barátságban, szerelemben, munkában, rokonságban - az a normális, ha ŐSZINTÉN elmondjuk a másiknak, mit gondolunk!inkább jópofiznia kellett volna, hazudoznia?

vagy ne mondjon semmit, mert amit mondana az nem egyezik a te véleményeddel?


nem az volt a tahóság, amit tett, hanem amit te csinálsz. nem gyengén!


és nem, nem irigység.

nekem van egy legjobb barátnőm, múltkor bementünk egy drogériába, vett egy kb. 6000 ft-os rúzst. hát én is véleményt formáltam, mondtam neki, hogy szerintem pénzkidobás, mert nem egy luxusmárka volt, hanem egy sima drogériai márka, ilyen Maybelline vagy Rimmel féleség.

mondtam neki, hogy a 2000 ft-osok ugyanazt tudják, ugyanannyi ideig elég, ugyanazok a színek, túlzásnak tartottam egy rúzsért 6000 ft-ot kiadni. nem sértődött meg, nem hisztizett, sőt meg is vette a végén, és nem volt köztünk többé téma a dolog.

nem ugyanúgy látjuk, ez van. ő meg másra nem költ, amire én igen, nem vagyunk egyformák.


egy szó, mint száz, vegyél vissza, mert nagyon durván el vagy szállva magadtól.


lepontozni ér.

2014. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja, és a véleménye nem volt vergődés.

itt egyedül te vergődsz.

2014. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Túlreagálod. Ez egy egyszerű megjegyzés volt. Az ő véleménye, amit tiszteletben kell tartani.

Hidd el, pont leszarja, hol vásárolsz. Te csinálsz ebből nagy ügyet, mert valahol mélyen te többnek gondolod magad nála, és élvezed a helyzetet, hogy ő sznobnak tart téged, még ha nem is így van. Egy normális ember megmosolyogta volna a dolgot.


"Fordítva miért formálnak jogot arra, hogy kéretlenül véleményt nyilvánítsanak?"

Mindenkinek joga van véleményt formálni és kulturáltan véleményt nyílvánítani. Ha nem tetszik, el lehet húzni a vérbe egy olyan helyre, ahol azt megszabják mit mondhatsz, és mit nem.

A te kérdésed, és a véleményed se kérte senki, mégis itt ócsárolod a saját családtagod egy ilyen kis hülyeség miatt.


"Ez már messze nem szimpla irigység, ez már durva tahóság, szerintem..."

Durva tahóság, persze. Te meg egy igazi dáma vagy, kifinomult tulajdonságokkal, igaz?

Látatlanban megmondom, hogy te, mint hisztis sznob pcsa, kevesebbet érsz mint az unokatestvéred.

2014. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 76%-os válaszadók nem ugyanazok a személyek! Én vagyok az egyik.
2014. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Ezek szerint ha legközelebb bemegyek egy turkálóba és kinyilvánítom, hogy itt csak csóró prolik vásárolnak, az tök normálisz szerintetek, mert ilyen a szabad véleménynyilvánítás. Okés, lenézés az én részemről is indul, mostantól hangosan megjegyzéseket fogok tenni mindenkire, aki csak olcsó dolgokat vesz. :D Végül is jó móka lesz. Ha meg zokon veszi, akkor majd titeket idézlek, miszerint csak a hisztis pitchák nem fogadják el szó nélkül mások szabad véleményét.
2014. ápr. 18. 19:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben egy ismerősnek, és nem egy vadidegennek mondod el a fszságod, igen, normális dolog.
2014. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Így van, az unokatestvéred nem idegen.

Bár lehet ő jobban járna úgy.


A következtetésed pedig téves, már ami a turikat illeti.

Egy csomó drága turi van már, konkrétan drágábbak, mint a plázák boltjai.

A turi már nem arról szól, amiről a '90-es években.

Akkor fillérekért lehetett használt ruhát kapni, és tényleg a csórók jártak oda.

De ma divatos és tehetős nők (is) járnak, méghozzá azért, mert amit ott vesznek meg, az 99,99 %, hogy nem jön szembe velük az utcán vagy a munkahelyükön.

Nagyon kínos tud lenni, amikor egy tárgyalásra két nő ugyanolyan blúzban megy. Még ha az a blúz Zara, akkor is!

A te 30 ezres tavaszi kabátod is szembe fog menni veled nem egyszer, ez fix.

2014. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. nem hangosan mondta, hanem annak súgta oda, akivel volt.


2. nem írta senki, hogy szó nélkül el kell fogadni más véleményét. de illik meghallgatni, és meg lehet vitatni. hihetetlen, de ezt beszélgetésnek hívják!

2014. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Zara, ne nevettessük már ki magunkat. Az haut couture-ről senki nem hallott? A kérdező feltörekvő proletár, a rokona meg alsó polcos, irigykedő proletár.
2015. máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!