Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könnyű-e elütni személyautóval...

Könnyű-e elütni személyautóval, más autóval macskát?

Figyelt kérdés

Aki vezet,ezek leginkább véletlenül,vagy szándékosan történnek?

Nehéz észrevenni őket?



2014. ápr. 19. 11:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Sebességtől függ.. Helyzettől is függ..

Ha gyorsan mész(megengedett sebesség keretein belül),és dudálsz neki de az a hülye csak megy,vagy áll.S nem tudsz lefékezni akkor sajnos az van..

Főúton.. el ne várja egy aktivista se hogy balesetet okozva vagy az autóban nagy kárt okozva megkímélje egy macska életét...

Kevés ember van szerintem aki direkt üti el.. Nagyon kevés

ui: Szeretem a macskákat ettől függően :)

2014. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Vezetsz autót? Ha igen, tudhatod, hogy pillanat alatt előkerül kutya, macska . Aztán lehet dönteni tört mp alatt, a fának, kerítésnek, másik autónak rántod a kormányt, vagy vagy sem.
2014. ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

ok:((


);

2014. ápr. 19. 11:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy jellemző lenne, hogy direkt ütik el.

Egy macskát (pláne, ha fekete vagy sötét színű, és este sötét van már) gyakorlatilag lehetetlen rendesen észrevenni, ráadásul nagyon gyorsan teremnek ott a semmiből. Egyedül a szemük az, ami villanhat egyet még időben, ha belenéznek a lámpába, de, ha nem, elég nagy eséllyel tényleg nem lehet észrevenni.

A kutyák (a nagyobbak legalábbis) már kicsit jobban láthatóak, de ott is előfordulhat, hogy sötétben fekete kutya "elveszik", vagy simán csak nagyon hirtelen fut ki az ember elé.


Amúgy sötétben egy sötét ruhás embert is piszok nehéz ám észrevenni!

2014. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

egy közlekedésbiztonsági szakember nyilatkozott a témában, még márciusban, hogy az emberek mire figyeljenek, főleg a vadbaleseteknél.

azt mondta, hogy célszerűbb elütni, mint a kormányt félrerántani,és fának, vagy másik kocsinak menni.

2014. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
én már sok macskát elütöttem, nem az én hibám... Ott állnak az út szélén, direkt lelassítok, majd mikor odaérek kiugranak elém... macska logika...
2014. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Ez a macska logika tényleg ilyen! De kutyáknál is így van! Én nem autóval járok, csak biciklivel, de azért így is óvatos szoktam lenni, hogy ne üssek el állatokat, főleg azért, mert valószínű én is elesek, ha hirtelen nekimegyek az egyiknek. Ha látom, hogy van előttem egy állat, lassítok. Általában az állat is lát engem, de sokszor mégis megvárja, amíg odaérek, aztán direkt kiszalad a kerekem elé! Nem értem a logikájukat. Biztos játszani akarnak, csak nem tudják felmérni, hogy nagyobb az "ellenfél" és fájni fog, ha nekik megy... Szerencsére biciklivel még nem sikerült halálos állatgázolást elkövetnem, de azért oldalba kaptam már egy-kettőt. Autóval egyenesen lehetetlen lenne kikerülni őket ilyen esetekben.
2014. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ahogy a 6-os írja: kiugranak az ember elé. Nem csak a macskák ilyenek, a mellékútról induló autósok: a főútvonalon közlekedő kocsisor utolsó autója elé hajt ki.
2014. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől és autótól függ. A jobb kocsikkal nagyon jó százalékkal érik el a biztonságos minősítést az úgynevezett "rénszarvas tesztben" tehát hogy elrántod picit a kormányt, majd vissza, mint amikor rénszarvast kerülsz ki a hóban (azt ugyanis tanácsosabb kikerülni, mint nekimenni) akinek jó kocsija és cseppnyi lelkiismerete van, az nem üt el direkt még egy kismacskát sem, csak ha tényleg nincs még annyi hely sem, hogy kikerülje. A mi kocsinkban ezért (is) van hőérzékelős éjjellátó kamera, kijelez mindent, ami az út szélén áll, még akkor is, ha az szabad szemmel nem lenne látható, számtalan négylábú életét mentette már meg ez a kis készülék, nem beszélve a szombat éjjel hirtelen a semmiből az úttestre lelépő részegekről.
2014. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Na most akkor halld az igazi okot. a macska nem néz oldalra mint mondjuk egy kutya, ezért gyakori hogy elütik, ugyanez a helyzet az őzeknél is.
2014. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!