Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki testileg és lelkileg...

Aki testileg és lelkileg egészséges az miért ítéli el azokat akik már feküdtek a pszichiátriai osztályon?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Aki ilyet tesz az irigy, mert az ő hülyeségét még pszichiátrián sem tudják kezelni.

Egyébként nem minden ember ilyen, sőt a többség biztosan nem ilyen.

2014. ápr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt is csak általánosítasz.. korántsem gondolja úgy mindenki, hogy azok az emberek kevesebbek lennének.
2014. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

én sem ítélem el, meg szerintem senki más sem.

de te mit csinálsz, mikor mész és azt látod, hogy egy ilyen kezelt ember, az udvarában próbál a kezeivel csapkodni és úgy csinál mint egy csirke, pakk pakk pakk pakk, és a lábával kapirgál, majd úgy csinál mintha csőre lenne és a fejével odakap, amit kikapart, majd elkezd csapdosni, mintha repülni akarna.

2014. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
sok oka lehet, az emberek általában érzéketlenek mások iránt, valószínűleg ezért.
2014. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben szerintem benne van a félelem az ismeretlen iránt. Nem tudják, hogy mit jelent, mivel jár pszichésen betegnek lenni, ezért kirekesztik ezeket az embereket a társadalomból. Van a neten egy pszichiáter, aki pont azért dolgozik, hogy ne bélyegezzék meg a betegeket. Itt vannak a videói: http://www.youtube.com/user/DOCTOROFMINDMD
2014. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos,a hülye,ostoba,középkori, előítéletek,ma is fénykorukat élik. Én szerintem sokkal több normális,és okos ember van oda bent,mint ide kint! Én egészségügyi dolgozó voltam,1-évig,és sok mindent láttam már. Nem hiába tény,és nem kamu az,hogy az "elmebeteget" és a zsenit csak egy hajszáll válassza el! Nézzétek csak meg,a Csodálatos Elme című filmet! Az is rámutat arra,hogy attól hogy valaki beteg,még NEM hülye! A kettő nem ugyan az. Lehet,hogy furcsának,titokzatos,és néha félelmetes nek tűnnek,de a Pszichiátriai betegek 95%-a NEM agresszív,gyilkológép! A média árasztja,az előítéleteket. Amint Eistein sem volt 100-as,meg egy csomó világhírű tudós,feltaláló,Stb. Lehet hogy a hétköznapi alapvető dolgokban kilógnak a sorból,vagy nem tudnak úgy teljesíteni,pl tanulás. De bizonyos dolgokban hihetetlenűl zsenik! Én nem ítélek el senkit azért,mert beteg,csak vállalja fel! Tudom,ez nem olyan könnyű dolog.
2014. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
mert nincs meg az egészséges lélek mellett a kellő iq és empátia bennük. meg mert stigma ül ezeken a betegségeken amit csak a tudás törhetne meg ami elől viszont elzárkóznak
2014. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6-os: Pont azért tudtak ilyen horderejű dolgokat feltalálni, mert nem korlátozta őket a normális gondolkodásmód.
2014. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 TheHope válasza:
100%

2 eset állhat fent:

1: Már neki is volt ilyenben része és inkább minden dolgot megvonna magától,ami sikeresen felidézné ezt az időszakot. Ha pedig valami/valaki felidézi,azzal keményen,kőszívvel bánik,legszívesebben felejtene,meg sem történtté tenné az egészet amit megélt.

2: Annyira egós,hogy úgy hiszi vele ez sosem eshet meg és nem becsüli meg eléggé embertársait.


A másodikat tapasztalatból írtam,régen én is ilyen voltam. Aztán kiderült beteg vagyok és pánikbeteg is lettem ez miatt,no meg hipohonder. A jó Isten letörte a szarvam,de mit ne mondjak,azóta fele olyan keményen sem bánok az emberekkel,megpuhította a szívem. És tudod mit? Meg is érdemeltem. Ne foglalkozz olyannal,aki elítél Téged ez miatt,neki valószínűleg több segítségre lenne szüksége mint azt bárki hinné. Csak épp túl büszke már ahhoz,hogy ezt beismerje magának,nemhogy még segítséget is kérjen...az élet mindenkinek megadja :)

2014. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem nézem le őket. De alapvetően úgy érzem, hogy hiba van a rendszerben mindkét részről. Egyrészt az emberek, ha már van egy kis lelki gondjuk akkor elengedik magukat, betegségnek tekintik és befeküdnek egy ilyen helyre, hogy hátha majd a pihenés és a gyógyszerek megoldják, ahelyett, hogy önállóan próbálnák megoldani a problémát. Nyilván ezt nem a súlyos betegekre értem. Másrészről az orvosok hibája, hogy már egy átmeneti, lelki zavarra is mindenféle nyugtatót meg nem tudom mit írnak fel sportolás és az életösztön természetesen felébresztése helyett. Így vált az én édesanyám is Xanax függővé. Pedig egy egészséges nő volt még anno 20 éve...azóta meg egy roncs...már ő hozta fel a pszichológusnak hogy leszeretné tenni a gyógyszert, és tényleg semmi baja nincs, erre közölték vele, hogy isten ments, mert az ő szervezete már úgy hozzászokott mint a levegőhöz, ezért nem hagyhatja abba...pedig nincs semmi baja mentálisan, ha foglalkoznak vele, ha elfoglalja magát és nem unatkozik. Sokan ezek közül az emberek közül csak figyelemre vágynak vagy arra hogy legyen egy olyan elfoglaltságuk amiért élhetnek és nem a nyugtatókra, meg antidepresszánsokra....a torna is egyfajta antidepresszáns...ezért aki azonnal ilyen helyekre megy előbb gondolkozzon el, hogy biztos szüksége van-e rá.
2014. máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!