Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te melyik 50%-ba tartozol...

Te melyik 50%-ba tartozol értelmi képesség tekintetében?

Figyelt kérdés

Ha vesszük a teljes lakosságot, mondjuk ország, vagy kontinens szintjén, akkor az emberek fele butább, és a másik fele okosabb, mint az átlag.


Te melyik 50%-ba tartozol?



2014. ápr. 23. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Itt ilyet kérdezni? :)

Itt mindenki észlény. :)

2014. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 811 ***** válasza:
100%
azért a világ nem fekete meg fehér....:DD
2014. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kérdezem. Az egyéni véleményekre vagyok kíváncsi, ki hogyan helyezi el saját magát értelmi képessége szempontjából.
2014. ápr. 23. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Felső 50%, de azért nem MENSA szint :)
2014. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én tudom, hogy hülye vagyok, de mivel úgy tudom, hogy hülye vagyok lehet, hogy rosszul tudom. :]
2014. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Én kb. a közepén lehetek.


Viszont valahol olvastam, hogy az emberek több mint 80%-a az okosabb 50%-ban érzi magát.

2014. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az aljába biztosan nem tartozom, és teszek is érte, hogy ez ne így legyen.
2014. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Felsőbe, nem azért, mert olyan csodásan brillírozó észlény lennék, hanem mert értelmi szintet kérdeztél, nem IQ-t.

A teljes lakosságba beletartoznak a demencia felé sodródó vagy már demens öregek, a kisgyermekek akiknek még nem fejlődtek ki a kognitív képességeik teljesen, a hazánkban igen magas számú alkoholista közül az idültek, akiknek leépültek a szellemi képességeik, a mélyszegények (főleg cigányok) egy jó része, akiknek lehetőségük sem volt fejleszteni magukat, az értelmi fogyatékosak, stb.


Ez ugyan nem teszi ki a teljes lakosság felét, de mivel egyik felsorolt csoportba sem tartozom, jobbak az esélyeim, hogy felső 50-esnek számítsak.

2014. ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Iskolai eredményeim (jegyek, versenyek), végzettségem és munkahelyem révén is tudom hogy nem a butábbik felébe tartozom, ezzel együtt nagy hülyeségeket is tudok csinálni. :-)


Érdekes link a témában: [link]


A lényeg röviden: az áltagnál alacsonyabb IQ-val rendelkezők hajlamosak túlbecsülni, az átlaganál magasabb IQ-val rendelkezők hajlamosak alábecsülni a saját IQ értéküket. A férfiak átlagban 5%-kal túlbecsülülik, a nők 5%-kal alábecsülik az IQ-t. Minél kisebb valaki IQ-ja, annál kevésbé értékeli és tudja helyesen megbecsülni mások IQ-ját (ez mondjuk annyira nem meglepő, szerintem a hallással is így lehet, ha valaki botfülű, akkor neki mindegy hogy milyen pontosan énekel egy énekes).


Én egyébként konkrétan arról olvastam hasonló témában, hogy "Te melyik 50%-be tartozol autóvezetési képesség tekintetében?" És persze akárhol akármilyen csoportot kérdezel meg, mindig bőven az emberek fele érzi magát jobbnak, amiből már következik, hogy az emberek jó része nem becsüli meg jól a vezetési képességei átlaghoz való viszonyát.

2014. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Roronoa Zoro válasza:

Szerintem minden éremnek két oldala van. Aki hülye de tudja magáról az nem feltétlenül az, de aki okos és bizton allítja hogy az, ő lehet butabb mint az a hülye.

Erről eszembe jut egy taoista mondás: "Aki nem tudja, mondja. Aki tudja, nem mondja."

2014. máj. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!