Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnál, ha valaki...

Mit gondolnál, ha valaki előtted akar bemenni valahová és azt mondja már régóta vár, csak nem láttad?

Figyelt kérdés

Rendelőben történt velem, amikor érkeztem csak a váróterem távolabbi részén volt hely, mikor sorra kerültem volna egy nő felpattant, hogy megy. Mondtam hogy én már 1 órája várok, erre ő nem beteghez méltóan elkezdett ordítani, hogy ne hazudjak, várjam ki a sorom.

Legalább 10 ember látott hogy várok, de senki nem szólt semmit, csak néztek lefelé meg a másik irányba.

Belegondolva lehet én is hasonlót gondoltam volna ha egy új arc előttem akar bemenni, de aki látott, igazán segíthetett volna.



2014. ápr. 27. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez Magyarország, meg se lepõdj, az emberi összetartás egyenlõ a nullával
2014. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk nincs ilyen probléma. Mostanában szoktak kitenni sorszámot. Aki megérkezik, húz, és nyilván az megy hamarabb, akié a kisebb sorszám. Előtte meg az volt a szokás, hogy ha valaki bejött, az köszönt és megkérdezte, ki érkezett előtte legutóbb. Így csak azt kell figyelni, hogy az előtted érkező mikor kerül sorra, és utána te jössz.
2014. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
A mai magyar kultúra...
2014. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Mivel nem vagy te sem benne 100%-ban biztos, ne okozz magadnak problémát! Ez mindenkivel megesett már. Ha szándékos, és ráfér a pofájára, hogy megelőzzön egy embert, akkor az ilyennel nem vergődsz zöldágra. Más meg miért szóljon bele, ha ők sem figyelték meg, ki ki után következik?

Szégyen, hogy a XXI. században nem találnak megoldást a rendelőkben az igazságosságra. Sokszor nekem is nagyobb probléma, hogy ne előzzek meg senkit, de hülyének sem nézzenek, mit maga a betegségem.

De valóban, a leghelyesebb rákérdezni, ki jött legutolsóként, s onnan őt figyelni - meg nagyon megnézni az utánunk érkezőket. Rá van az már írva, ki az, aki sumákolni akar. De az is lerí, hogy ha mersz szólni neki, visszaküld oda, ahonnan jöttél. Nem éri meg az a 10 perc, de amit rárakok gondolatban, és a fele hat, akkor neki régen rossz:)

2014. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Bezzeg külföldön! Képzeljétek ott úgy van, hogy mindenki előre akar engedni mindenkit, így végül senki nem megy be, de nevetnek egy jót és csapkodják egymás hátát. Szeretik egymást. Magaskultúra.
2014. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
És meggyógyulnak ettől!
2014. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Én távolsági buszoknál jártam úgy néha, hogy kint voltam elsőként, egy lélek nem volt a megállóba, mire a busz beállt, már vagy 100-an voltak, aztán ha 1 ember eléd kerül, akkor menne utána a többi is. Én szépem befordultam, megyek fel, erre idióta nő elkezdte húzni vissza a táskámat, hogy "én álltam itt hamarabb"...Én meg szépen megálltam, megfordultam, egyrészt közöltem hogy legyen szíves ne rángasson, mert kap egy pofont, másrészt én már akkor itt voltam mikor ő még el se indult otthonról.


De feszültség levezetésnek nálam mindig jó kiosztani az ilyeneket, akik eléd másznak a sorban.

2014. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Előfordult velem is. Mondtam, hogy ha nem tetszik neki, akkor állítson meg és bementem:)

Tőlem földhöz is verheti magát, ha én jövök, akkor én jövök.

2014. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer velem is volt ilyen :( Nagyon kellemetlen volt. Pedig volt sorszám is. Erre azt mondta a nő, hogy biztosan elvettem valakitől. :S Nekem sem segített senki sem. Végül az orvos engem hívott be, és ő nyugtatott, mert tök ideges lettem, hogy így leéget valaki. Ott kiabált velem a nő, akit persze 4-en kísértek, szóval még félelmetes is volt, mert én egyedül voltam, ők 5-en. A váróban a többi beteg, meg úgy csinált, mintha ott se lennénk.
2014. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%

#7 tisztában vagy vele, hogy te azt a nőt letegezted?


Az a baj, hogy az életrevalóságnak nevezett jelenség pont szembenálló az előzékenységgel, udvariassággal. A nagy többség képtelen ezt a kettőt összehozni az életében, üzemelhet persze egy személyen szimultán mindkettő, de ez igen ritka. Buták is hozzá, meg hát a nevelés, amit kaptak otthonról, az ennyire elég. Oktondi és törtető gyermekek, kell a korlát nekik. Nem tudni pontosan kinek a szégyene ez, hajdan volt szülőké vagy a társadalomé. Megnevelni mindenkit nem lehet, nehéz.

2014. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!