Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon változhat egy lusta...

Vajon változhat egy lusta ember aki nem akar dolgozni se tanulni?

Figyelt kérdés
Igazából nen tudom meddig húzom a cérnát barátnőmnek. Otthon lakik, mert még fősulira jár, mondjuk oda se nagyon jár be, meg otthon se tanul, kb 4 tantárgyat kell következő félévben újra felvennie. Se általános műveltség se nyelvtudás, mindezt úgy, hogy fizetősre jár, tehát a szüleivel is kitol rendesen. Semmilyen munka nem jó neki, a büfés ciki, családokhoz takarítani nem meg mert az is ciki amúgy se takarítani se főzni nem tud SEMMIT, akármi munkát szereztem volna neki az nem jó. Van egy kutyája akit nem visz le sétálni, összepiszkolja a lakást, össze nem takarítja, hanem az anyja takarítja össze, mert hiába ordít vele, hogy mossa fel nem csinálja. Egész nap fekszik ha teheti és tévézik, vagy a telefonját nyomogatja. Lusta hozzám, lusta a barátaihoz, komolyan megfontoltam már a szakítást. Napi 50 hülyeséget megoszt facebookon, mindenhol becsekkol, az az élete, fontosabb neki mint, hogy beszélgessünk. Iszik is és ha berúg gusztustalanul viselkedik veszekszik sz.rik mindenre. A szobája olyan mint egy disznóól, vastagon áll a por, ruhái a földre hányva, tányérok, kaja maradékok, és szag. Semmit nem vesz komolyan, se engem se a szüleit, se az életet, fogalma nincs mit akar kezdeni magával. Szeretem nagyon nagyon, de félek mi lesz. Én össze akarok költözni vele, komolyan gondoltam vele és tudtam hogy lusta, de fokozatosan bukott ki mennyire. Eleinte azt hittem tudok segíteni ezen ha nagyon szeretem, de lassan azt is kétségbe vonom, hogy viszont szeret e. Szerintetek változhat még?

2014. ápr. 25. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd lesz még éhes ebben az életben. Addig döntsd el, hogy el akarod-e viselni a királylányt. Ha jól néz ki, tartsd meg szexre, de ennél többet nem érdemes foglalkozni vele. Elkényeztették, ezt te már nem rakod rendbe.
2014. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
98%

Közöld vele, hogy vagy összeszedi magát vagy elhagyod.

Illetve kérdezd meg nyugodt csendes körülmények között, hogy nincs-e valami pszichés/lelki problémája. Ha mindig is ilyen volt, akkor valószínűleg csak szimplán ilyen és kevés esély van rá, hogy a jövőben egy kicsit is változni fog.

Beszélj vele és ha egy bizonyos idő után nem lesz eredménye, hagyd ott a Pycsába.

2014. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

"Se általános műveltség se nyelvtudás" Mit eszel ezen a kislányon? Főzni se, áh. Ennyire jó lenne az ágyban? Hány éves, 16? Kutyaszarral be kell kenni a telefonját konkrétan, meg úgy általánosságban, kirobbantani. Most remélem nem az a reakció jön, hogy nem akarod elrontani a jó(?!) kapcsolatot, meg hogy vigyázzunk a kis lelkére. Erre a csajszira bizony senki nem figyelt, az elveszettség megkövült (talán még nem késő), ilyenkor meg már nehéz.

Nem neki kell változnia elsősorban, hanem neked. Ő ugyanis így egy egészséges lelkivilágú ember számára nem alkalmas partner, meg szerintem a nemegészségeseknek is leginkább a szex miatt lehet csak alkalmas. Most ezt látod, hogy van benne szeretnivaló, de ha tudnál szerelmen kívül gondolkodni, akkor látnád te is, hogy igazából a semmit, egy illúziót szeretsz. Mit rak le az asztalra? Mi fogott meg benne? Tudom, hogy nagy erő a ragaszkodás, de ennek a kapcsolatnak milyen jövője lenne? Nem mondom, hogy nem lehet megtalálni azt a kiskaput, ahol fel lehet tölteni, melyen keresztül hozzá lehetne férfni az elnyomott személyiségéhez, ami már tartalommal is bír (az sem biztos, hogy van ilyen neki). Ezt neked kell érezned van-e ilyen, megéri-e dolgozni ezen, harmadik fél, szakértő fél segítségének bevonása erősen ajánlott.

2014. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

Nem vagyok pesszimista, de van tapasztalatom ilyen emberekkel. Sajnos nem sok esély van a változásra. Bocsánat a hasonlatért, de ez olyan mint a kutya, amelyik egyszer ráérzett a csavargásra, azt vagy állandóan láncon tartod, vagy állandóan keresheted.....

Az ilyen természetű embereknek nincsen életcéljuk -nem általánosítok- motivációjuk az életre.

Vagy te fogsz helyette is mindent csinálni otthon is vagy állandó veszekedés a rendetlenség az elhanyagoltság és nélkülözés miatt. Szül egy rakás gyereket hogy azok eltartsák aztán csak a semmit tevés egy életen át. Ha aranyból lenne minden testrésze akkor sem kéne. Azt tanácsolom ha még van lehetőség rá beszélj vele komolyan még egy utolsót, aztán állj odébb és keress olyan társat akivel megvalósíthatod álmodat. Ez nem "csípőből" jött, ha nem élettapasztalat!

2014. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez gyönyörű.

Ez így mind olvasva is kilátástalannak, találom.

Megváltozni megváltozhat, de lehet, hogy fárasztó és folytonos harc lesz ez.

Az élet kemény én szakítanék.

2014. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet meg változik de én nem várnám meg a helyedben.
2014. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
#6, segíteni is lehet ám azt a változást, nem csak elvárni!
2014. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, ne csak a kezed járjon.
2014. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat amúgy nem 16, mint írtam főiskolás.
2014. ápr. 25. 16:06
 10/19 anonim ***** válasza:

"Én össze akarok költözni vele"


Ha el akarod cseszni az életedet, akkor áldásom rátok!

2014. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!