Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki öngyilkos lesz, annak...

Aki öngyilkos lesz, annak miért kell ebbe ártatlan embereket is belekevernie?

Figyelt kérdés

Természetesen nem értek egyet az öngyilkossággal, és most nem is erről van szó.

De aki mindenképpen az lesz, annak miért kell veszélybe sodornia másnak az életét is?


Nemrég volt a híradóban, hogy öngyilkosság miatt valaki magára robbantotta a lakását, és a szomszédok is megsérültek, ha jól tudom 1 meg is halt.

Vagy itt a közvetlen környezetembe is volt ilyen. Egy öreg néni akart öngyilkos lenni (de nem lett az), elment a folyóhoz (kimentették), de kiderült, hogy a lakását meg fel akarta gyújtani, ugyanis mielőtt elment, bekapcsolta a tűzhely főzőlapjait, és telerakta újságpapírral. Ha az ott meggyullad, és továbbterjed a tűz, a mellette és fölötte lévő emberek lakásának is annyi, vagy meg is halhattak volna.


Vagy aki a vonat elé ugrik. A többi ember semmiről sem tehet, mégis órákig kell várniuk, főleg ha valami fontos dolguk lenne.


Megértem, hogy egy öngyilkosnak ez a legkisebb problémája, de akkor sem tudom ezt elfogadni és felfogni. Miért kell ezt?


Mi ennek az értelme?



2014. ápr. 28. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Persze hogy nem érted, épp úgy ahogy én se. Mint ahogy egy elmebeteg viselkedését se érti egy józan gondolkodású, lelkileg kiegyensúlyozott ember.


Az aki öngyilkos lesz, már olyan szinten beteg mentálisan, hogy nem tudja felmérni a tettei következményét.

Nem is gondolnak bele szerintem. Logikus gondolkodás olyankor már nincs. Az egyik ismerősöm öngyilkos lett kb 15 évvel ezelőtt. Segítséget nem fogadott el, pszichológushoz nem lehetett küldeni, csak mondogatta mondogatta, addig amíg egyszer sikeresen meg nem tette. Ész érvekkel nem lehetett hatni rá. Más tudatállapotba kerülnek, vagy nem is tudom.


A robbantásos példánál és a tűzgyújtásnál az lehet a motiváció, hogy ne legyen a kis összekuporgatott vagyonuk azoké, akik miatt ilyen magányosnak érzik magukat.


Azonban ne beszélj ilyen haraggal róluk, és a nem tudom elfogadni mondattal is vigyázz, mert senki nem tudhatja, hogy Ő maga mennyire erős, és milyen nehézségeket hoz az élet számára.

Akármikor belekerülhet bármelyikünk egy túlzott teher hatására egy ilyen tudatállapotba.

Inkább arra kell figyelni, hogy mindent megtegyünk ha látjuk hogy a másik bajban van. Egyszer már tehetetlen voltam ugyan, de ki tudja, lehet hogy egy másik embernél hatékony lenne a segítség.

2014. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem beszélek utálattal róluk, az öreg néni is még él.

Tudom, hogy ilyen esetben az öngyilkos már nem lát más megoldást.

Ennyire nem tudják már beszámítani a tetteik következményét?

2014. ápr. 28. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosnak csak az a lényeg, hogy meghaljon, lehetőleg minél könnyebben, szenvedés nélkül. Ezért robbantanak vagy gyújtanak lakást fel, mert a robbantás azonnali halál, a tűz esetében meg magán a tűzön kívül a füst is halált okozhat. A vonatnak meg szinte esélye nincs megállni, simán kettészeli őket.


És igen, egy öngyilkosnak már nem számít az, hogy mi lesz másokkal, ő a saját bőrét akarja "menteni" (bár ez a megfogalmazás ebben a helyzetben elég faramuci) és véget akar vetni a szenvedésének, bármi áron.

2014. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Azért, mert akik így akarnak meghalni, azokban nem csak az öngyűlölet munkál (ami maguk ellen fordulva visz el végül az öngyilkosságig), hanem a Világ és mások elleni gyűlölet is. Ez a tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is" - reakció: "én most meghalok, de ti aztán ezt jól megemlegetitek!"


Erről van szó. Nemigen lehet megérteni, mert nincs mit rajta megérteni. Ez van.

2014. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
2014. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
72%

Elsőnek: Minden öngyilkosjelölt beszámíthatatlan közveszélyes elmebeteg. Gondolj bele! Ha valaki felakasztja magát az veszélybe sodorja az egész lakóközösséget, hiszen a többletsúlytól a ház össze is omolhat! Vagy aki zsákot húz a fejére héliummal az lehet, hogy teljesen elváltoztatja a hangját azoknak akik megtalálják. Vagy aki az agyát kiloccsantja, lehet, hogy mások halálát okozza, hiszen a vértócsán el lehet csúszni és kitörhetjük a nyakunkat.


Aranyos ahogy a kérdezőt csitítgatod, miközben fogyatékosnak állítasz be nálad ezerszer többet megélt embereket, majd még le is sajnálod őket. Tudod hova dugd a sajnálatod.

2014. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

"Aranyos ahogy a kérdezőt csitítgatod, miközben fogyatékosnak állítasz be nálad ezerszer többet megélt embereket, majd még le is sajnálod őket. Tudod hova dugd a sajnálatod."


Olvasd el még egyszer.

Nem állítottam be fogyatékosnak egy öngyilkosjelöltet se ha figyeltél volna, tudnád. Egyszerűen egy beszűkült, más tudatállapotról beszéltem, ami mentális probléma. Betegség. Lelki megnbetegedés, ami terápiát, és gyógyszeres kezelést igényel, melynek hatására gyógyultan már nem fordul az ember önmaga ellen.


Az, hogy nálam ki élt meg ezerszer többet, elgondolkodtató. Volt egy életem, tapasztaltam ezt-azt, küzdöttem eleget. Feladhattam volna én is, egyszerűbb lett volna.

Amúgy nem lesajnálom ezeket az embereket, hanem gyengének és túlságosan lustának tartom őket az élethez. Kis segítséggel visszazökkenhetnek és talpra állhatnak.

2014. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez ember függő. Tudom milyen az az állapot, amikor már lelkileg majdnem készen vagy az öngyilkosságra. Olyankor tényleg csak azon jár az agyad, hogy végezz magaddal. Viszont előtte tiszta fejjel százszor lejátszottad fejben az egészet, felkészültél rá, eltervezted. Szóval csak rajtad múlik hogy milyen módon akarsz magaddal végezni. Kivétel, amikor hirtelen ér trauma, akkor ami éppen adott... nem volt lehetőséged rá hogy eltervezd.


Persze lehet hogy ez sem általános, én így csináltam/csinálom.

2014. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy lenne inkább vágnám fel az ereim vagy ugranák le a hídról minthogy miattam esetleg meghaljon vagy súlyosan megsérüljön valaki.
2014. máj. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Lelkiállapota válogatja. Hirtelen felindulás vagy gondos tervezés... az utóbbi esetben azért sokan szoktak gondolni arra, hogy másokra milyen hatással lesz a haláluk, gyakorlati és érzelmi értelemben. Plusz mindenki más tudással rendelkezik; lehet, hogy valakinek eszébe sem jut, hogy felrobbanthatja a házat. Meg számít az is, hogy valaki a szenvedéseitől akar szabadulni, vagy éppen gyűlöli magát (akkor inkább választja a fájdalmasabb, magányosabb módokat); csak el akar pusztulni, vagy a jelenetet is meg akarja rendezni; milyen eszközökhöz fér hozzá... ezernyi motiváció és helyzet van, ami miatt öngyilkosságot követ el valaki. Mindenesetre egyik sem kellemes, nagyon durva állapotban kell lenni ahhoz, hogy valaki legyűrje az életösztönét és a fájdalomtól való irtózást.
2014. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!