Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki öngyilkos lesz, annak...

Aki öngyilkos lesz, annak miért kell ebbe ártatlan embereket is belekevernie?

Figyelt kérdés

Természetesen nem értek egyet az öngyilkossággal, és most nem is erről van szó.

De aki mindenképpen az lesz, annak miért kell veszélybe sodornia másnak az életét is?


Nemrég volt a híradóban, hogy öngyilkosság miatt valaki magára robbantotta a lakását, és a szomszédok is megsérültek, ha jól tudom 1 meg is halt.

Vagy itt a közvetlen környezetembe is volt ilyen. Egy öreg néni akart öngyilkos lenni (de nem lett az), elment a folyóhoz (kimentették), de kiderült, hogy a lakását meg fel akarta gyújtani, ugyanis mielőtt elment, bekapcsolta a tűzhely főzőlapjait, és telerakta újságpapírral. Ha az ott meggyullad, és továbbterjed a tűz, a mellette és fölötte lévő emberek lakásának is annyi, vagy meg is halhattak volna.


Vagy aki a vonat elé ugrik. A többi ember semmiről sem tehet, mégis órákig kell várniuk, főleg ha valami fontos dolguk lenne.


Megértem, hogy egy öngyilkosnak ez a legkisebb problémája, de akkor sem tudom ezt elfogadni és felfogni. Miért kell ezt?


Mi ennek az értelme?



2014. ápr. 28. 14:36
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%
7-esnek: sokszor az emberek nem problémák elől menekülnek, hanem traumák elől. És az szerintem más szempont, bár persze elvileg mindent fel lehet dolgozni. Pl. egy ismerősöm azért lett öngyilkos végül, sok-sok hónap elteltével, mert nem tudta elviselni, hogy a vidéken élő apja sokszor éhezett, miközben ő (a lány) vígan élte az életét. A lány azt hitte, hogy minden rendben a papával, aki nem is volt még idős. De egyszer csak hirtelen meghalt (nem éhen, de a legyengült szervezete szerepet játszott benne), és utóbb derült ki, hogy milyen viszonyok között élt. A lány cipelgette ezt a terhet egy darabig, aztán feladta, legyűrte az önvád. Vagy inkább elmenekült előle. Valószínűleg nem akart ezzel a tudattal élni egész életében. Bár hitt abban, hogy muszáj életben maradnia, levezekelnie a "bűnét", de egyszer elborult az agya. Egy másik ismerősöm azért ölte meg magát, sok évvel az eset után, mert megölték a szüleit.
2014. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!