Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fóbiám van a mozgólépcsőtől,...

Fóbiám van a mozgólépcsőtől, viszont holnap muszáj metróznom. Valami tipp, mi segíthetne, hogyan "vészelhetném" át?

Figyelt kérdés
Elég sokat kell holnap metróznom, sajnos más útvonallal sokkal több átszállással és 2x annyi idővel telne megoldani.
2014. ápr. 28. 16:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Valakinek valami tipp? Vannak itt hozzám hasonlók? Ti hogy oldjátok meg?

Az a baj, hogy a mozgólépcsőn erősen szédülök is, és a tömeg még csak rá is tesz:(

Bármilyen tippért hálás vagyok:)


Esetleg, ha van működésen kívüli lépcső, azt használhatom?

2014. ápr. 28. 16:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, az álló lépcsőt használhatod (előtte szólj az ott tátongó ügyelőnek. Kutyával szoktak azon menni, vegyék úgy, hogy kutyával vagy. A 4-es metró minden állomásán van lift is, ha esetleg úgy tudod kanyarítani az utadat.
2014. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van, de ha vannak előttem és mögöttem is emberek, akkor kevésbé vagyok rosszul. Ne nézz lefelé, vagy felfelé, csak az előtted levő hátát.


Azt hiszem a nem üzemelő lépcsőn nem szabd menni, ráadásul mi van ha közben elindítják?

2014. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg fóbiád van tőle, akkor keress más megoldást. Ismerős: nekem is ez van. Mindig kerülök.
2014. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerülőútvonal?

amúgy néha én is érzek ilyet,de nem vészes,olyankor megfogom a gumiszalagot a kapaszkodón,becsukom a szemem és számolok,teljesen lefoglal a számolás.

vagy kezdj el magadban egy verset,mondókát,az eltereli a figyelmedet.

2014. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!:)

Igen, én is halottam még régebben, hogy a használaton kívüli mozgólépcsőt bármikor beindíthatják, de meggyőző, amit az első írt, majd megkérdem az egyik szimpatikusabbnak tűnő ellenőrt.


Kerülnék én, mindig szoktam, csak most sajnos kivitelezhetetlen> ha kerülnék, még hagyján, hogy hosszabb lenne az út, de mivel nincs bérletem, kb. plusz 1700 Ft-tal kerülne többe a jegy:S


De azért megnyugtató olvasni, hogy nem csak én vagyok ezzel így, a család folyton nyaggat, hogy ez micsoda baromság, meg csak hiszti. Pedig abszolút nem vagyok egy hisztérika, csak nem értik, hogy mit kell ettől "félni".

2014. ápr. 28. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nekem is ez van, olyan rosszullét fogott el többször is a mozgólépcsőn, hogy nem merek már ráállni, úgy éreztem, mintha hátrafelé eldőlnék, iszonyú rossz.

Nagyon rossz így közlekedni, hogy folyton nézegetnem kell, milyen krülővel jutok el bárhová metró helyett. :-(

2014. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy érzem, mintha húzna: ha felfelé megyek, akkor hátrafelé, lefelé viszont olyan, mintha bármikor leeshetnék. Eléggé megviselt a metrózás, szerencsére úgy tűnik, nem kell arrafelé többet mennem, maga volt a pokol, persze a család nem érti, hogy egy felnőtt ember hogy "félhet" ilyentől, meg "hülyeség amit érzel"...

Sajnos üzemen kívüli mozgólépcső nem volt.

Én is a számolást választottam végül, az segített kicsit, bár nem sokat. Próbáltam verset szavalni, de annyira paráztam, hogy csak az első sorig jutottam:)

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat:)

2014. máj. 1. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!