Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a "Hencz" zsidó...

Szerintetek a "Hencz" zsidó családnév?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 30. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Mert nem szűnnek meg ezek az ostoba kérdések? Nem, nem az.

Az én családnevem egy egyszerű, hétköznapi, magyar szó. Mint mondjuk az asztalos.

Ismereteim szerint 128-ad részben zsidó, 1/8-ad részben morva, 1/32-ed részben tót, 1/64-ed részben román, 1/64-ed részben erdélyi magyar ősökkel rendelkezem (a maradék magyar.)

Akkor most az én nevem milyen eredetre utal?

2014. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Radics cigány név? Itt azt tanultam, hogy igen. Apám szerb, anyám olasz.
2014. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De te mégis magyarul beszélsz! Az aztán nem semmi nemzetiesség! ;DD
2014. ápr. 30. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es amit írt, az alapján teljesen átlagos magyar, az a ritkaság, akinek nincsen legalább ennyi nem magyar őse.


Én pl. dédszülői szint fölött nem tudok semmit az őseimről, ez alapján simán kiderülhetne, hogy valamelyik ükapám vagy ükanyám nem magyar volt. Barátnőm anyja például kinyomozta az ő családjukat, ez alapján barátnőmnek örmény, osztrák, tót elődei is vannak, a családneve meg ritka és lengyel eredetre utal, de arra pont nem sikerült semmiféle bizonyítékot találni, hogy lettek volna lengyel ősök.


Ha valaki amiatt aggódik, hogy esetleg zsidó származása van, az nem 100-as, és az ilyen embereket nem is mondanám igazi hazaszerető embernek, bármennyire is hangoztatják, mert a normális nemzeti identitás nem kíván ilyen önigazolásokat, hogy vajon az ősök is tisztán magyarok voltak-e. Ha más okból tetted fel a kérdést, akkor ezt ne vedd magadra.

2014. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: egy szóval nem mondtam, hogy aggódom, csak kíváncsi vagyok.
2014. ápr. 30. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!