Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Stégmár családnév az zsidó...

Momo333 kérdése:

A Stégmár családnév az zsidó erdetu?

Figyelt kérdés
A család nevem Stégmár és nem vagyok biztos benne hogy honnan származik valaki egyszer azt mondta hogy ez egy zsidó név de én nem egyáltalán nem értek az ilyesmihez ha valaki tudja nem zsidó é s esetleg azt is hogy akkor milyen az legyen szíves irja meg.

2012. okt. 29. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A név német eredetű. De persze sok zsidó viselt német eredetű családnevet, szóval ez alapján lehet akár az is. Családfakutatás derítheti ki, ha ennyire érdekel. De én inkább a németet mondanám.
2012. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hazardteam ***** válasza:
Lehet bármi. Most pl. a "Róna" (Rosenberg) az mennyire hangzik zsidó névnek?:) Ezt így nem fogod tudni kikövetkeztetni, utána kell keresni az anyakönyvi kivonatokban, levéltárakban, népszámlálási adatok közt, meg stb. Egyébként a mormonoknak van egy ilyen mániájuk, hogy minden országot végigjárnak (magyarországot is) és felépítenek egy hatalmas családfa adatbázist. Hogy miért csinálják pontosan, azt nem tudom, de nézegettem egyszer az egyik ilyen családfás weboldalukat és kb. 1700-ig vissza tudtam keresni az enyémet. Olyan rokonok jöttek ki, hogy csak lestem:D Te még boldog lehetsz a stégkalmárral, nekem teljesen fura hangzásúak voltak.
2012. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
kedves utolsó! meg tudnád mondani, hogy ez milyen oldal, hol találtad? :)
2012. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hazardteam ***** válasza:

Szívesen megmondanám a pontos oldalt, de bevallom őszintén, nem tudom hová mentettem "a biztonság kedvéért":)


Ha beütöd google-be, hogy "mormon familytree research" és ehez hasonlókat, nagyon sok oldalhivatkozást fog kiköpni, én is így találtam meg anno. Nyilván annak örülnél jobban, ha a pontos (és kezesbárány) oldalt közölném, de sajnos nem emlékszem a pontos címére. Ha időközben megtalálom, bemásolom ide, csak őszintén szólva nem nagyon érdekelt olyan nagyon mélyen már ez a téma egy idő után, őgyhogy hanyagoltam. Viszont azt tudom, hogy magyarországon is végigjárták a levéltárakat, még a falvakat is és amit lehetett digitalizáltak és bevitték a rendszerükbe. Először a 90-es években olvastam róla egy cikket, amelyben a cikkíró arról regélt, hogy legutóbb, mikor USA-ban járt, mondták neki ezt a családfás dolgot. Erre ő, ismerve pontosan a családfáját, elment (akkor még nem volt internet) hogy lecsekkolja hol bukik a rendszer. Végülis, a saját neve, pár felmenőjének neve és születési helye/ideje után az ottani számtech rendszer kidobta tök pontosan a további felmenőinek, házasságaik, gyerekeik, stb. teljes listáját, még olyanokat is talált, akikről ő sem tudott, pár ilyen "számkivetettet" vagy feketebárányt. Olvastam, hogy azóta már végigjárták a mormonok magyarország területének jelentős részét és tovább gyűjtötték az adatokat, úgyhogy gondolom még pontosabb, mint volt. Vallás és nézet függetlenül talán érdemes használni a rendszerüket, ha már ennyire komolyan veszik valamiért.

2012. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!