Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudják megérteni az...

Miért nem tudják megérteni az emberek, hogy én így jól érzem magam? Miért ilyen intoleránsak a kövérekkel? Miért fogadják el jobban a melegeket, romákat, betegeket, mint a kövéreket?

Figyelt kérdés

165 cm és 135 kg vagyok. Nem akarok lefogyni. Sokan célozgatnak rá, a bátrabbak konkrétan ki is mondják, hogy fogynom kell, de én nem akarok, mert jól érzem így magam. Az orvosom azzal nyaggat, hogy így hamar meghalok és nem lehet gyerekem sem. Az válaszom erre : max.40 éves koromig akarok élni, gyereket nem akarok. Mire akarjak gyereket? Ebbe a bolond, bizonytalan világba? Minek akarjak megöregedni? Hogy egyedül maradjak, megkeseredjek és még nyögdíjat se kapjak a drága állambácsitól? Ne neee...akkor inkább, amig lehet jókat túrázni, bulizni, enni, inni, aludni, szexelni majd fiatalon meghalni.

Nem értem, a melegeknek miért nem mondják, hogy menj dilidokihoz, hogy hetero legyél, a romának miért nem mondják, hogy fehéritsd ki magad, a betegnek miért nem mondják, hogy gyógyulj meg, viselkedj normálisan, miért mindig csak a kövéreket kell piszkálni, hogy "foggyá' le mer' !!!" Már a csapból is ez folyik szinte!

Miért ilyen intoleránsak a kövérekkel?



2014. máj. 5. 11:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%
Miert akarod magad megertetni? Szard le azokat akik beszolnak!
2014. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
81%
Mert a legtöbb környezetben "zavaróak" vagytok! Pl. csak egy csoportos túrát nézzünk: nem jó melletted ülni a buszon, félnék mögötted menni egy sziklás emelkedőn, vagy bosszantana az, hogy a tempód lassítja a csapatot, nem örülnék annak sem, ha pihenőnél az asztalunkhoz ülnél.
2014. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Kései Sirató ***** válasza:
80%

Hány éves vagy?

Ha még fiatal vagy, akkor még nem érzed, hogy ennek milyen sok hátránya van/lesz, mert írod, hogy jól érzed magad.

Sokan segíteni akarnak neked, hogy a jövőben is jól érezd magad.

Nekem is volt 25 kg túlsúlyom és egy idő után rettenetesen fájt a lábam, nem létezett olyan cipő, vagy papucs, amiben normálisan éreztem volna magam, a doki meg is mondta: le kell fogyni!

A szervezetnek ez a túlsúly nagyon megterhelő. A szíved sokkal többet kell hogy dolgozzon, hogy ezt a nagy testet ellássa vérrel, a tüdődnek szintén nehezebb, de a szívnek a legrosszabb.

Magyarországon vezető halálok a szív és érrendszeri megbetegedések következtében beálló keringési elégtelenség.

A kövér emberek nem érik meg még az átlagéletkort sem, ha nem fogysz le, nehezen éred meg a 70 éves kort.

Most érezheted azt, hogy 40 éves korodig akarsz élni, de nem hiszem, hogy 39 éves lennél. Ez az érzésed meg fog változni. HA nem akarsz gyereket, ezt később nagyon megbánhatod, de akkor már nem tudsz mit tenni, az időben visszafelé menni nem lehet.

Nem utolsó sorban esztétikai okból is jobb a normál testalkat, testsúly, hogy ne legyél csúnya, eldeformálódott, hájas, ronda, stb.

Társadalmi szempontból pedig hogy a buszon ne kelljen 2 ember helyét foglalnod..

..és mert a Fidesz tervezi, hogy a kövéreket nagyobb adóval sújtja. Ugye mégiscsak megéri lefogyni?

2014. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit csúsztatsz, a szexuális identitást és a rasszot6származást nem választja meg az ember és nem is változtathat rajta.

Betegeknek pedig de igen, javasolják a különféle gyógymódok igénybevételét.

Az elhízás nem veleszületett vagy megváltoztathatatlan állapot (tudom, RITKA esetekben lehet betegség szövődménye, ez esetben a fogyás tényleg embert próbáló dolog, de nem lehetetlen, ez esetben a kiváltó betegséget kezelni szokás).


Az orvosnak nem az a feladata, hogy figyelembe vegye azt, hogy te 40 éves korodban szeretnék kifingani az élet kéményén, hanem hogy egészségmegőrzéssel kapcsolatos tanácsokat adjon és figyelmeztessen a testtömeged miatt potenciálisan kialakuló egészségügyi problémákra. Ha legyintene a tömegedre és nem világosítana fel, nem végezné jól a munkáját!


Amúgy ha esztétikai túlsúlyod lenne, azzal nem lenne semmi baj (hülyét is kapok amikor az ilyeneket lekövérezik), de a te esetedben tényleg ott az egészségügyi rizikó, ami nem csak 40 év fölött, hanem jóval korábban is okozhat olyan problémákat, amik az életminőségedet jelentősen rontják. Az sem biztos hogy 40 év körül meghalsz, lehet, hogy sokáig élsz ezzel együtt is, csak szenvedéssel teli, beteg életet.


Épp ezért akik "beszólnak", azok a javadat akarják, még ha téged irritál is. Egy ilyen nagy túlsúly negatívan kihat az életed számos pontjára (az eü kockázaton felül is). Nézd, nekem nem fáj pl, hogy ha valaki kövér, én nem szoktam csesztetni az orvosilag is súlyosan elhízott ismerőseimet sem, szóval nem vagyok intoleráns, de például szexuális kapcsolatot nem létesítenék velük.

2014. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
71%

Aki intoleráns, az két okból teheti:vagy azért, mert szó szerint tapló, vagy puszta jóindulatból.Ezen ugyanis lehet változtatni, nem úgy, mint a szexuális beállítottságon, vagy az etnikai hovatartozáson.

Feltételezzük, hogy akik téged nyaggatnak, azok az utóbbi okból teszik, tehát egyszerűen féltenek téged.A te életfelfogásod az egy dolog, de ezzel a legtöbb ember nem képes azonosulni, mert általában hosszú és tartalmas életre vágynak.Nem hibáztatlak érte, mert egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt ez a te dolgod, szóval úgy cselekszel, ahogyan jónak látod, de te se hibáztasd őket, amiért próbálnak segíteni.a nyaggatáson kívül ugyanis mást nem tehetnek.

Ha mégis úgy érzed, hogy nem akarsz változni, akkor engedd el a füled mellett, de szerintem ne várd hogy megértsék, amit gondolsz.

2014. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Egyes: lex.arom, de egy idő után már nincs bennem annyi car, hogy mindnek jusson :DD

Az adó nem érint, mert már nem Mo.-n élek, hegyre mászni nem szeretek,idegenekkel túrázni sem, tudom hihetetlen, de egy helyet foglalok a buszban, és nem, nem fogom meggondolni magam: max. 40 év, gyerek nem kell.

Szóval...mi ez a nagyfokú intolerancia a kövérekkel szemben? Azért mert nem vagyunk átlagosak? Down kórosok sem átlagosak, mégsem piszkálják őket....

2014. máj. 5. 11:27
 7/48 anonim ***** válasza:
90%
Te most halál komolyan párhuzamba állítod az elhízást egy születési rendellenességgel? Gondold át ezt még egyszer. Választ meg kaptál, nem azért szólnak, hogy fogyj le, mert "furcsa" lennél.
2014. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
90%

Látom nem akarod megérteni.A down-kór nem választás kérdése, de az elhízás általában igen(kivéve, ha az egy betegség szövődménye, mert ilyen is van.Olyankor ők sincsenek "piszkálva").

Tehát minek hibáztatni valakit olyasmiért, amiről nem tehet és nem képes változtatni rajta?Na ugye.De az elhízásra egyik sem igaz.

2014. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
77%

Azt mondod jol erzed magad igy, akkor mi a gond?

A koversegbol egyenesen kovetkezik hogy ezt masok eszreveszik. Ha ez teged zavar, akkor lenyegeben megiscsak zavar teged a koverseg, mivel ez annak szerves velejaroja.


Azt mondani hogy a koverseg nem zavar de a vele jaro beszologatasok igen, ugyanaz mint azt mondani hogy a koverseg nem zavar, de az hogy faj a labam az igen...

2014. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%

Lehet lepontozni, de:

Azért, amiért a beteg/sérült/gondozásra szoruló/fogyatékos/leépült emberek nem feltétlenül tehetnek állapotukról, de egy kövér ember ritka eseteket leszámítva igenis tehet.

Gondolkozz el azon, hogy ha beteg leszel, gyógyszereket kell(ene) szedned, vagy netán kórházi kezelést kell(ene) hogy kapjál, kinek a terhére megy ez?

Ha dolgozol, rendben, fizeted a tb-t. De az orvosok idejét, a kórházi helyet akkor is elfoglalod más elől, akinek mondjuk valóban (nem kövérség miatt) van rá szüksége.

Elég rossz példákat hoztál fel.

Hol élsz te, hogy a kövérséget a melegséggel/cigánysággal/nyomoréksággal összehasonlítsd?



Arra a szexuális életre, túrázásra meg kíváncsi lennék.

Gyanítom ha fogynál legalább 50-55 kilót, sokkal élvezetesebb lenne az életed.

Durva leírva, de ez pont egy alacsonyabb, felnőtt nő tömege.

Ha ennyire gyenge vagy, hogy inkább élből elutasítod a fogyást, az nem csak a te problémád.

Gondolom ha kialakul valamilyen komoly betegséged, nem kívánsz öngyilkos lenni, így hosszú távon szenvednél.

Egyébként zabálj nyugodtan, kellemes betegségekben töltött éveket.


Off: remélem megváltozik a hozzáállásod, és erőt veszel magadon.

2014. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!