Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy viselkedik egy ilyen...

Hogy viselkedik egy ilyen ember? (lent)

Figyelt kérdés

Na szóval. Az lenne a kérdésem, hogy egy olyan ember, akit már kiskora óta bezárva tartanak egy kutatólaboratóriumban, megkötözve, a szemét bekötve, és csak mikrofonon vagy min keresztül beszél hozzá egy, azaz egy darab ember, az hogy viselkedik, miután kiengedik? xD

Láttam egy animét (Elfen lied), amiben volt egy ilyen kiscsaj, és eléggé fura volt nekem, hogy úgy viselkedett, mint egy pszichopata gyilkos. Többen is mondták, hogy nem így kéne viselkednie, meg hogy ez hülyeség, és én arra lennék kíváncsi, hogy a valóságban mit csinálna egy ilyen ember?



2014. máj. 7. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát elsősorban fontos lenne azt tudni, hogy mit mondanak neki. Másodszor, hogy mennyire van mozgástere, meddig tartják ott, hogyan engedik ki, és mi az a "ki".

Ha sok évig le van kötve úgy, hogy nem mozoghat, akkor ami logikus, hogy járni sem nagyon fog tudni, hiszen elsorvadnak vagy ki sem fejlődnek a megfelelő izomcsoportok.

A többit majd fejtegetem, ha kicsit pontosabb infókat adsz:)

2014. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú..:D Hát azt nem nagyon tudjuk meg, mit mondanak neki, csak annyit, hogy egy nő beszélget vele, mintha az "anyukája" lenne. Ha jól emlékszek, akkor 5 évig tartották fogva (amióta megszületett), és azért engedték ki, hogy megöljön egy másik valakit.

A mozgásteréről abszolút nulla infót tudok, de szerintem hozzá volt kötözve valamihez.

2014. máj. 8. 09:03
 3/7 anonim válasza:

Regen lattam az Eleinf lied-et de ezek valami kulon fajhoz tartoztak nem? tehat ezek mar nem emberek (ha jol emlekszem)

De szerintem ha valakit fogva tartanak az kicsit merges lehet, ha engem kiengednenek elso dolgom lenne hogy megolnem a fogva tartoimat xD utanna meg ugye azert gyilkolt mert bomba volt a testeben es ezt parancsoltak neki, de amugy is ezek mind pszichopata gyilkosok :D

2014. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem különleges faj, akkor tuti nem lenne erre képes. Egyrészt az izmai és a járástanulás kiesése miatt, ahogy már írtam, másrészt a látása miatt sem. Hiszen azt írtad, be van kötve a szeme. Ilyenkor nagyon sok idő kell az embereknek, hogy megszokják, hogy látnak, lásd olyan vakok példája, akiknek meggyógyítják a szemét (volt egy eset, amikor a pasas megtanult vakon síelni, aztán mikor meggyógyították már nem ment neki, csak ha becsukta a szemét).

Személyiségét tekintve pedig nem lenne őrült pszichopata, szerintem inkább rettegne, hiszen még sosem került interakcióba más emberrel. Nem látott még hirtelen mozgó tárgyakat, nem ismerné fel, hogy veszélyes, ha valaki fegyvert fog rá, sőt valószínűleg a mélységtől sem félne, mert nem tapasztalta még meg, hogy milyen leesni, milyen a világ téri elrendezése. És egy csomó más dolog is hiányzik a tapasztalataiból, ami kihatna arra, hogyan viselkedik.

Szóval szerintem rettegne, és nem tudna mit kezdeni a helyzettel :)

2014. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jogosan elkönyvelhetem az Elfen lied-et baromságnak :D
2014. máj. 9. 20:02
 6/7 anonim válasza:
az előttem szóló válaszolónak igaza van, de ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy egy olyan személyről van szó aki nem ember hanem diclonius. Erről aí mtáns fajról tudni kell, hogy 3éves korukban kifejlődik egy pszichopata énjük és ezért gyilkolászott, valamint nagyon gyorsan reinkarnálódnak így a látása hamar rendbe jöhetett az izmaival együtt. Ha láttad az animét megfigyelhetted, hogy miután kiengedték szinte egyből elesett így látszott milyen gyenge, valószínűleg a vektoraival mozgott (a későbbiekben már tolószékben)
2014. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ja sztem is elmagyarazta az anime, hogy miert tud mozogni.. o nem ember volt...
2014. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!