Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Faluban lakunk, miért várják...

Faluban lakunk, miért várják itt el a tök idegenek is hogy köszönjünk nekik?

Figyelt kérdés
Miért kéne olyannak köszönnöm akit nem ismerek?
2014. máj. 14. 03:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

A falu egy közösség, így szokás, ezzel megtiszteled, nyitsz felé.

Nem rossz dolog ez, semmi bajod nem lesz tőle, csak barátokat, ismerősöket szerzel vele.

Ne zárkózz el az újtól, miért nem akarsz köszönni nekik?

2014. máj. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Jellem válasza:
77%

Ez nem igaz, hogy elvárják!! Senki nem vár el semmit!!!

Ő sem tudhatja, hogy te ott élsz, és a következő sem tudhatja. Ha köszönsz, köszönsz, ha nem, nem. Rólad rosszat nem mondhatnak, mert nem tudják ki vagy, hol laksz stb.

Ha már ismernek az más. De akkor sem kötelező neked előre köszönni! Azt hozzáteszem, hogy egy köszönés, egy mosoly olyan kapukat tud megnyitni, amik nem nélküle soha nem nyílnának ki. És ez utólag fog bebizonyosodni, de akkor viszont örülni fogsz neki!

2014. máj. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez kifejezetten vidéki-falusi szokás (nem városi), ahol kicsi a népsűrűség és nagyobb a személyes "élettér". Az esetlegesen fenyegetést jelentő ismeretlen, idegen úgy válik ismert, fenyegetést nem jelentő személlyé, hogy köszönünk neki (szociálpszichológia).
2014. máj. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is szokatlan volt, de voltaképp egyszerűbb ha minenkinek köszönök mindenhol, mintha valamelyik szomszéd mellett elemnnék az utcán, mert nem ismerem meg.
2014. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
ez egy jó szokás, én szeretem.... kis falukban szokás, de leginkább alföldön. sokkal barátságosabbak, közverlenebbek az emberek még a vadidegenekkel is.... Ez egy jó dolog ;)
2014. máj. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

A kérdést olvasva azon gondolkodtam, vajon mi történt az emberekkel, hogy a "tökidegen" köszönésével problémáik vannak?

Én örülök neki, ha ismeretlenek köszönnek, hozzáteszem, külföldön élek, itt valamiért jobban gyakorolják ezt a szokást, pl: városban, buszmegállóban is előfordul.

Köszön, köszönök, összemosolygunk, és mindenkinek jobban indul a napja.

Mi lenne ha így közelítenél, és nem úgy, hogy "minek köszönjek" - melyiktől érzed jobban magadat?

Ugye hogy az előbbitől és nem az utóbbitól? :-)

2014. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
A köszönés egy emberi gesztus a másik felé. Én nagy városban lakom és nekem szimpatikus, amikor egy kirándulás alkalmával egy kis faluban ismeretlen emberek köszönnek nekem. Sőt rövid idő alatt olyan természetessé válik, hogy én köszönök előre. Hidd el, jó szokás, emberi.
2014. máj. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat jártam Bajorországban egy kis faluban. Az utcán, akivel csak találkoztam, mindenki köszönt, és én is visszaköszöntem nekik. Ez egy szép szokás.
2014. máj. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

szerintem sokkal szomorúbb, hogy városokban már egy lépcsõház földszintjén az egy liftbe beszálló idegenek is csak zavarodottan nézelõdnek, mind tudják, hogy köszönni kellene, de képtelenek rá...

faluban nyitott az élettér a falusi utca számomra kicsit olyan mint egy panel lépcsõháza, ha megjelenik egy idegen kicsit mind kíváncsiak leszünk, ki õ és mit keres ott, egy egyszerû illedelmes köszönéssel tudathatjuk a másikkal, hogy figyelünk rá.

2014. máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Udvariasságból és ne feledd, ha modortalan leszel másokkal veled is azok lesznek, vagy kibeszélnek a hátad mögött és semmi bajod nem lesz belőle, ha barátkozol, vagy udvariasságból oda köszönsz.
2014. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!