Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most az életben az életkornál...

Most az életben az életkornál az számít, hogy hány évesek vagyunk vagy pedig az, hogy mennyinek érezzük magunkat? (f vagyok)

Figyelt kérdés

Én jóval fiatalabbnak érzem magam, mint amennyi vagyok. Ez elítélendő?


Egyszerűen nem tudok a hagyományos társadalmi elvárásoknak eleget tenni! Anyagilag a 0-án vagyok. Biztos máshogy állnék hozzá, meg az emberek is hozzám, ha lenne jó családi házam pl.Budán, jó kocsi, pénz, vállalkozás. Akkor biztosan tudnék magamnak párt találni és családot alapítanék!


De, így? Üres zsebbel? Minden nélkül, csak tenglek. Más is van így?



2014. máj. 16. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze elég sokan vagyunk így.

Az olyan emberek társaságát kell keresni aki nem a pénzre és kocsira hajt. Vannak azért még ilyenek. Remélem, hogy nem haltak ki.

2014. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A multkor néztem vmi doku filmet ahol csöves drogosok voltak és volt párjuk. Meg a multkor mikor a Berki Krisztián meglátogatta a csöveseket ott is voktak párok. Ugyhogy ez a pár találosdi nem pénz függvénye.

Meg vokt hogy csővesek munkájuk is volt meg kocsi is csak kégli nincs.

2014. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-esnek. Igen, de velem szemben már lenne valamiféle társadalmi és emberi elvárás, hogy mutassak már fel valamit! Azért totál üres zsebbel egy nőnek sem kellek.


A mai béreket meg ha elnézed, elmegyek egy gyárba jó esetben kapok nettó 100 ezer Ft fizetést (egyesek még ennyit sem kapnak). Ebből fizetem az egész havi kajámat,üdítőt, rezsit, és ott vagyok a hónap végén, hogy 0 ft-om van. Most ebből a 0 ft-ból vegyek házat, kocsit? Alapítsak családot? Hogyan? Mások hogy csinálják?

2014. máj. 16. 21:02
 4/13 piriiiiii ***** válasza:

Ha valakitől én megkérdezem, hogy hány évesnek érzi magát, nem arra gondolok, hogy milyen az anyagi körülménye, van e jó munkája, meg igazán felnőttnek érzi-e magát, igazán felelősségteljesnek... Én akkor arra vagyok kíváncsi, hogy mit érez Ő MAGA, belül, lelkileg, szellemileg, mentesen minden materiális baromságtól (itt most áltánosítok, és nem szószerint értem a materiális baromságot).

De ne haragudj, nem is értem az összefüggést az anyagi helyzeted, meg az életkor között... Lehetsz csóró 70 évesen is.

Tudod, mi számít? Legyen bármily klisés is, az, hogy ÖNMAGAD legyél. Akkor megtalál az, aki TÉGED akar párként és családként. Legyél határozott! És szeresd azt, hogy élhetsz ezen a világon.

Anyám kivett a könyvtárból egy ilyen hogyan érjem el, amit akarok könyvet, és a kezembenyomta, mert gondolta, érdekelhet ez engem... de az első néhány oldalnál rájöttem, hogy a jófrancokat érdekel, ha valamit el akarok érni, nem könyveket kell olvasgatni, HANEM TALPRA ÁLLNI, ÉS EGÉSZ EGYSZERŰEN TENNI.

Do it! :)

2014. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 piriiiiii ***** válasza:

Elhiszem, hogy azt hiszed, MINDEN nőnek a pénz és a csillogás kell (ami egy szintig még teljesen jogos is, ki akarna szar állapotba szülni gyereket, meg ki akarna rosszul élni? Senki), de ez nincs teljesen így. Bár durva dolgok történnek ezen a világon, de történnek ugyanígy jó dolgok is, és, ha szerencséd van, egyszer, évekkel ezelőtt történt egy számodra különösen jó dolog, megszületett az a valaki, akit szerethetsz, és aki szerethet Téged, és, akivel még össze is fogsz futni, továbbá nem elvárása a havi milliós fizetés.

Nincs valami szakmád? Semmi, amiben elhelyezkedhetnél, és még jól is fizetne?

2014. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4-nek. Igazad van. Csak annyi kudarc ért, annyira nagy hibát követtem el az életben, hogy semmire sem jutottam.


Így nem merek, nem tudok a kornak megfelelően beilleszkeni,lakást venni..stb? ....és ezért visszamegyek a gyerekkorba, 14 évesnek érzem magam.

2014. máj. 16. 21:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Külföldre kell kimenni ott spórolni amennyit csak lehet.
2014. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es. Nincs erőm kimenni külföldre! Belefáradtam az életbe! Azonkívül nyelvet sem tudok, sem pénzem, sem kocsim, sem senkim, az életem egy kudarcról szólt nincs erőm harcolni nap, mint nap...


Inkább visszamegyek gyereknek,....lehet ki fogtok nevetni, de szereztem egy nagy plüs mackót és azzal alszom, kiságyban!

2014. máj. 16. 21:15
 9/13 piriiiiii ***** válasza:

Milyen kudarcok?

Persze, kudarcokkal más a téma, olykor a legoptimistább emberek is le tudnak törni egy-két nagyobb pofáraeséstől - plána egy letörésre hajlamosabb, letargikusabb arc.

Viszont muszáj leírnom azt is, ami az én "személyes filozófiám" egyik legfontosabb pontja, azaz: itt vagyok ezen a világon, körbenézek, és egy csomó embernek az ölébe pottyannak a dolgok "alanyi jogon", jó külső, sok pénz, jó kapcsolatok, jó meló, sok barát, család, miegymás... mindez csaknem magától, az illető nem tett érte semmit. És arra gondolok, hogy oké, hogy ő ettől boldog, én is az lennék, de, ha nem tett érte semmit, nem is ér az egész semmit. Ha belegondolok, hogy nekem ilyen életet kéne élnem... dögunalom lenne, és csúnya szóval kifejezve értéktelen (ezt sem szószerint értem... minden ember élete értékes, csak sokan ezt nem fedezik fel önmagukban, és nem élnek a sok-sok lehetőséggel, ami eléjük tárul naponta). Értékes lenne az az élet számomra, ami tele van hullámvölgyekkel, amiben jót és rosszat is megtapasztalok, amiben olykor határtalanul boldog vagyok, de olykor a legmélyebb pontokon heverek, hogy aztán a saját erőmből feltörjek újra, hogy bizonyíthassak, hogy tegyek, hogy elérjek. Na ettől lesz értékes! Hogy akadályokon át is élvezzem és széppé tegyem ezt a néhány évtizedet itt. :)

Persze, hiába írom ezt olyannak, aki épp zuhanórepülésben közeledik egy szakadék aljára.

2014. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

attól függ milyen nőt célzol

1.a fiatal lányokat főképp a külső és a viselkedés érdekli

2.a tapasztaltabb nőknek már az anyagiak sokkal fontosabbak

3.viszont mindkettő igyekszik megfelelni a társadalmi elvárásnak, miszerint ki illik hozzá korban.


-ha 20onéves vagy, jól nézel ki, férfias a jellemed, szóba jöhetnek tizenéves lányok, akik nem a pénzedért szeretnek.

-ha 30 felett, akkor már kiestél versenyből, mert a fiataloknak öreg vagy, a középkorú nőknek (20-25) meg szegény. a 25 feletti nőknek 30 évesen fiatal (és szegény) vagy, kivétel lehet az elvált gyerekes nő.

-ezek nem kőbevésett szabályok ,csak statisztikai súlyok


4.a mai 25-35 körüli magyarországi "fiatalok" többsége így van, mert sehol nem talál munkát az egzisztencia megalapításához. ha családot akarsz, ki kell jutnod külföldre.

2014. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!