Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Taszítanak a boldog, "címlapfo...

Taszítanak a boldog, "címlapfotós" emberek. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Azokra az emberekre gondolok, akik mindig mosolyognak, mindig arról dumálnak, hogy minden milyen szép és jó, állandóan csak a szép és jó dolgokról beszélnek, mintha nem is lenne semmi rossz ezen a földön.

Aki ezt most olvassa, nyilván úgy képzel el engem, mint egy depressziós, egész nap a házban gubbasztós, szociofób "prolit", aki elégedetlen az életével és ezt másokra sugározza ki. Nos... valóban nem hazudom magamnak, hogy minden tökéletes, mindenkit szeretek és engem is mindenki szeret: racionális, két lábbal a földön álló típus vagyok. Sosem tudok elrugaszkodni a talajtól, 24 karátos mosolyt villantani, és mindenkinek arról dumálni, hogy az élet szép, csak mindenkit szeretni kell és tudni kell pozitívan gondolkozni meg örülni mindennek!

Valahol irigylem az ilyen embereket, mert vagy sikerült otthonra találniuk egy rózsaszín burokban, ahonnan nemigen kell kisétálniuk, vagy tökéletesre fejlesztették az önámítórendszerüket. Voltam már önkéntes sintértelepen, többször jártam hajléktalanszállóra (nem hajléktalanként, hosszú történet...), most orvosi mellett klinikai munkát végzek két osztályon. És hát ezeknek (is) köszönhetően volt szerencsém megtapasztalni, hogy az élet bizony sokszor sz*r, a sors pedig kegyetlen.

Mi, akik szerencsésebbek vagyunk (mert normális nevelést kaptunk, volt mit ennünk meg tető a fejünk fölött) örülhetünk, hogy viszonylag jó életünk van (mondjuk ez sem teljesen igaz, mert pölö nálam is vannak a családban igen súlyos problémák), de ez nem mindenkinek adatott meg. Az országban és a világban igenis van állatkínzás, butalitás, súlyos szegénység, éhezés, bűnözés, gyilkolás, családi erőszak, halálos betegségek stb...

És ez nem feltétlenül azért van, mert XY elcseszte az életét, meg nem gondolkozott elég pozitívan.

Beleszületünk egy családba, adott egy génállomány, meg a körülmények, amelyben gyermekként felnövünk. Rengeteg olyan dolog van, ami ellen nem tudunk mit tenni, mert készen kapjuk. Valaki többet, valaki kevesebbet, valaki meg csak egy marék ****-t.

És amikor ezt valaki nem képes felfogni, vagy még soha nem gondolkozott el ezen, csak hisztizik az apró-cseprő problémáin és lenéz másokat, az taszít.



2014. máj. 17. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
különösebben nem taszít, inkább az ilyen megjátszott, erőltetett dolgokat nem szeretem
2014. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"És ez nem feltétlenül azért van, mert XY elcseszte az életét, meg nem gondolkozott elég pozitívan. "

Hát nem is attól, hogy pozitívan gondolkodott, attól nem lesz semmi rosszabb.


Az ilyen embereknek amúgy több 'fajtája' is van. Néhányan tényleg ilyen szépnek látják a világot. Páran tudják, hogy nem az, de ezt nem tudnák elviselni, ezért inkább áltatják magukat. És még sok más okuk is lehet az állandó mosolygásra.

Például nekem is sokat számít a pozitív gondolkodás. Nem mosolygok állandóan, nem csak szép és jó dolgokról beszélek, nem hazudok önmagamnak, de minden helyzetből próbálom kihozni a lehető legjobbat. Az, hogy a világ sz*r, még nem jelenti azt, hogy én nem érezhetem magam jól benne. Ha csak ülök és kesergek, attól sem lesz semmi sem jobb, ha viszont összegyűjtök magamban egy nagy adag optimizmust és felállok, hogy nekem ez igenis sikerülhet, megpróbálom! Akkor lehet, hogy tényleg javítok egy kicsit a saját helyzetemen. Persze az is megtörténhet, hogy koppanok egy nagyot, de rosszabb nem lesz, mint amilyen előtte volt.

2014. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bumbi02 ***** válasza:
100%

Kevered a szezont a fazonnal: )


Engem biztosan nem szeretnél, ha ismernél, de annak, hogy végtelenül pozitív, és optimista egyén vagyok, semmi köze nincs ahhoz, hogy ne vennék tudomást a világ problémáiról. Azért mert minden pozitívan fogok fel, még nem élek rózsaszín burokban. Racionális vagyok én is. Mégis aki ismer, annak az első gondolata rólam az, hogy örök optimista. De ettől még nem gondolom azt, hogy ne lennének a világban problémák. De én az én életemet élem, akin tudok eközben segítek, de azzal, hogy éjjel nappal az elveszett maláj gépre gondolok, és arra, hogy az élet milyen kegyetlen, senkin se segítek. Magamon meg úgy segíthetek, ha pozitív vagyok, optimista, és előre nézek.

2014. máj. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem keverem a szezont a fazonnal, hanem te nem tartozol abba a kategóriába, amelyikről beszéltem.

Én nem mondom, hogy minden vidám ember taszít. Sőt.

Szeretem és tisztelem azokat az embereket, akik bármilyen helyzetben higgadtak tudnak maradni, alapjáraton derűsek, ugyanakkor ezt nem verik nagy dobra, nem akarják meggyőzni a világot arról, hogy mindenkinek mindig mosolyognia kell, mert az élet szép és jó.

A jó dolgoknak örülni kell, de semmit nem kell túlzásba vinni. Én sem vagyok megkeseredett, depressziós lány, csupán elfogadom az élet savanyú oldalát is, és tudomást veszek róla.

Azokat az embereket is kedvelem, akik alapjáraton vidámak és jókedvűek, de erről nem prédikációkat tartanak örökké, hanem tettekkel igyekeznek megmutatni, hogy lehet így is. Ebben benne van az is, hogy papolás helyett inkább segítenek azoknak, akiknek nem megy,vagy kisiklott az életük.

Ez nem rossz, ez például kifejezetten követendő példa!

2014. máj. 18. 01:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem érted meg az ilyen embereket, mert folyamatosan negatív emberekkel vagy körülvéve, akik mindenfajta segítségre szorulnak. Mivel ez a munkád, nem tudod ezt kiiktatni.

Egy normális ember, aki szeretné az életét előrébb vinni minden téren, kénytelen mellőzni azokat, akik "lehúzzák" folyamatosan keseregnek, maguktól kénytelenek lábra állni.

Nekem van egy komolyabb betegségem, ám ennek ellenére olyanba fogtam bele, ami egy ereje teljében lévő embert is kikészíti. De muszáj, és ez ad erőt, hogy végigcsináljam, a harc.

Sajnos sokszor be kell csukni a szemünket, mert nem tudunk mindenkin segíteni, de vannak olyan mártír életmódot folytató emberek, akik nem is igénylik ezt, ha a "világfájdalma" képet vetítik magukról, akkor érzik jól magukat. Anyám ilyen, szegény, sajnálom érte, de nagyon idegesít.

Meg vannak egészen kifordult gondolkodású emberek, őket okolom olyan élethelyzetekért, amiért nem érzem, hogy nekem kellene tennem a változásért. És amíg van 1 milliárd ilyen ember, addig én egyedül kevés vagyok hozzá. Te is sajnos.

2014. máj. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem taszítanak, de nem is vonzanak különösebben.
2014. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ezek engem is nagyon idegesítenek :P
2014. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sosem mulasztom el értékelni, amim van. Ritka az a nap, amit ne töltenék nagyrészt vidáman. Mindig akad egy-két igazán gyökér, akit a boldogság puszta közelsége is az őrületbe kerget, velük nincs mit tenni. Vállat vonok és megyek tovább. Néha udvariasan megvárom, míg lezavarja a műsorát. Megtehetném, hogy megrökönyödök rajta, de az én életem nem ezekről szól. Akadt olyan bolond, amelyik ütlegelni kezdett, pedig igazán világos, egyszerű, egyszersmind kijózanító válaszaim (olykor kérdéseim) voltak a kérdéseire. Csak pont ilyen farokméregető passzban volt, meg akart volna törni, és talán pont a nyugodt derűm volt a kegyelemdöfés a többi mellé, vagy tudom is én, mi játszódik le igazából az ilyen fejekben. Magából kikelve üvöltözött, püfölt mindent, néha engem is (kivédtem). Ilyen a filmekben sincs, amikor tényleg full jól reagálsz, béke van benned, arra törekszel, hogy minden rendben legyen, és a másik mégis elkerülhetetlenül úgy csinál, mintha bármit is mondasz vagy csinálsz, a világ legirritálóbb dolgát csinálnád. Ha gyakran találkoznék ilyennel, akkor gondolom többet keresném a hibát magamban, de azért csak feltűnne, hogy az érintettek se fogalmazzák meg, mi a baj velem (max a lehülyézés megy, meg a fenyegetőzés). Engem inkább ezek a fogyatékosok zavarnának, ha megengedném magamnak, hogy rajtuk törjem a fejem értelmes dolgok helyett. Velük igazán nincs mit kezdeni. Kellene a közreműködésük, de ha az meglenne, akkor egyedül is könnyen túllépnének az óvodás berögzüléseken. Addig maximum jó példával járok elől, és én is másvalakivel foglalkozom inkább...
2016. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!