Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen fiatalokról?

Figyelt kérdés
Az olyan 16/17 évesekre gondolok akiket még mindig anyuci apuci pátyolgat. A nap nagy részében a számítógép előtt ülnek. Néha tanulnak, de annyira nem eröltetik meg magukat. De, ezenkívül semmi. Nem takarítanak, nem mosogatnak el, anyukával mennek el a boltba pl ruhát venni. Bekiséri őket néha a rendelőbe ha ketten vannak megveszi neki a buszjegyet. Nem, mer köszönni idegeneknek csak halkan motyog valamit. Egyedül nem sok mindent csinálnak, pedig azért ilyenkórba már nem ártana... Szerintetek miért ilyenek, és mi lesz így velük? Miért kell befogni a gyereket a házimunkába? Nem ciki ez a viselkedés mások szemében? Lenézitek azokat akiken látszik, hogy már nagy de még mindig kíséri anyuka apuka ide oda pl boltba, orvoshoz? Akárhova, mert egyedül nem mernének. Úgy vannak vele, majd anya megveszi nekem, én tanulok majd anya elmosogat helyettem... Mi a véleményetek az ilyen viselkedésről. Inkább úgy akarnak nagyok lenni, hogy cigiznek meg isznak...
2014. máj. 19. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A háztartási munka elslisszolása, köszönésen és piáláson/cigin kívül ez úgyahogy igaz rám. És képzeld, nem vagyok elbaszva. Én személy szerint imádom a szüleim társaságát, ezért szeretem, ha kísérgetnek. Megy egyedül is, de családdal kész élvezet. Nem ettől lesz valaki kis köcsög.
2014. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kimondta, hogy el vagy baszva? :D Meg, hogy ettől kis köcsög valaki? :DD mert én nem írtam ilyet!... :)
2014. máj. 19. 16:21
 3/14 anonim válasza:
100%

Eltudok menni egyedül is orvoshoz, boltba barhova de jobban szeretem ha elkísérnek a szüleim. Orvoshoz mindenképp mert ha oda kell mennem akkor tényleg nem vagyok jól és jó érzés h ott van vki mellettem. Ruha vásárlásnál hol eljön velem vki hol nem, sztem néha nem baj ha ők is ott vannak mert így látják hogy miket veszel abból a pénzből amit ők kerestek.

A háztartásban segítek elég aktívan, sőt az utóbbi években kérés nélkül is. Pl ha látom h sok a vasalnivaló akkor egy fél órát vasalok h kevesebb legyen. Köszönök az ismerőseimnek nem cigizem inni is csak alkalmakkor 1 pohár bor/pezsgő.


16l

2014. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez erős kötődést mutat, és hogy nincs kiégve, a korána megfelelő. Mert ha akarná, ugyan úgy egyedül mindent eltudna intézni, mint szülővel, csak igényli. nem a szülő tukmálja magát a gyerekre, hane a gyerek igényli a szülőt.


Jah, és hogy mi lesz velük: valószínűleg megússzák a kiégést,a bulikba lévő tajtrészeg szexpartykat, a piercinget, és a család érték lesz számukra.

2014. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálok kérdésenként válaszolni(sorrendtől függetlenül).


A túlzott ivásról(mert alkalmanként mértékkel belefér) és a cigiről megvan a negatív véleményem, és teljesen indokolt.Gondolom nem szorul magyarázatra.

Az, hogy valaki a szüleivel vásárol, jár orvoshoz, s a többi, egy olyan dolog, hogy kár erről véleményt alkotni.Ezer oka lehet ennek is, nem feltétlenül fogható rá arra, hogy félnek egyedül elmenni.Viszont másokra támaszkodni gyengeség és önállótlanság, abban az esetben, ha van módod magad elintézni, és előnye is van annak, ha egyedül teszed.Példának okáért nem megyek el egyedül vásárolni, ha a bolt egy órányira van gyalog, hiába mehetnék egyedül, mert értelmetlen.Ugyanez az a szituáció, ha ketten megyünk a buszon, és anya/apa megveszi kettőnknek a jegyet.Miért venném meg külön magamnak?Azért, hogy feltartsam a sort?Mert ettől szerintem senki sem tűnik érettebbnek.Annyi dolgod van, hogy megmondod a szakaszt és fizetsz.Ehhez csak arra van szükség, hogy az ember ne legyen teljesen retardált.

A köszönéstől való tartózkodás pedig bunkó dolog.Senki sem halt még bele abba, hogy érthetően és hangosan köszönt valakinek.Már az is kérdéses, hogy ebben hol van a félnivaló.

Tanulni kell.Ez nem is kérdéses, mert magammal cseszek ki, ha nem teszem.

A számítógépről annyit, hogy a mai fiatalság szerves része.Mindenki, akinek van, használja kisebb-nagyobb mértékben.Aki jobban érdekelt benne, az többet fog előtte ülni, de miért lenne ő ettől kevesebb?Csak egy hobbi, mint a foci, az olvasás, vagy akármi egyéb.

2014. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)mindenkinek ment ám a zöld kéz.
2014. máj. 19. 16:56
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem az olyanokra gondoltam akik önállóak még is szülővel mennek, hanem akik tényleg félnek egyedül elmenni ide, oda, és köszönni itt ott, mert van ilyen...
2014. máj. 19. 16:58
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is otthon ültem, elvoltam, meg is kaptam hogy rokonságban hogy "jajj hogy fogsz te megélni Pesten, egyedül, nem lesz aki nyalja a s..gged...aztán mégis itt vagyok 7 éve, és még nem pusztultam bele semmibe.


Nem tartom jó dolognak amúgy a túlzott gyerekimádatot a szülő részéről, mert előbb utóbb muszáj saját lábra állni, és az előnyből indul aki már kiskorában megtanul minél önállóbb lenni.


Meg azért vannak helyzetek mikor már nem egészséges, pl 27-28 éves embereknél, akik az életükben nem dolgoztak, és csak otthon punnyadnak, meg egyetlen szórakozásuk a család, de 17-18 évesen nem feltétlenül gáz.


Még ez a kiégés dolog is hülyeség, sok ilyet ismertem, otthonülős volt, anyuci kedvence, aztán amint elszabadult a legnagyobb r..banc lett belőle, meg legnagyobb bulizós.


De mondom, én is olyan voltam, hogy ha lehetett kerültem a dolgokat, nem én vettem jegyet, nem én mentem oda, most meg már pont az ellenkezője vagyok, szeretem én intézni a dolgokat, egyrészt azért mert az én dolgaim, másrészt meg felelősségérzetet is ad, plusz tudom hogy én nem cseszem el :D


Csak itt asszem vannak némi keveredések.


Attól hogy szeretsz családdal menni ide oda, még lehetsz önálló, én is elmegyek anyámmal vásárolni mert egyedül utálok, meg egy nő jobban meg tudja állapítani mi hogy áll a férfin, vagy közös programra is elmegyünk, ezzel nincs is gáz.

Meg az önállóság is olyan, hogy sokan nyomják mennyire önállóak, mégis otthon lakik a családdal, vagy ugye a kényszer nagy úr, otthon én is szeretek lusta lenni, míg ha magam vagyok, akkor automatikusan elvégzem amit el kell.


A cigizés, piálás, bulizás megint más téma, az ettől független.


Az mondjuk már kifejezetten gáz, ha se nem tanul, se nem segít, és még a szülő is kinyalja a s..ggét, mert lehet azt mondani hogy a számítógép hobbi, de az ilyen emberek idejük 90%-át felesleges böngészéssel, meg játékkal pazarolják el, ahelyett hogy az életükhöz hasznos dolgot tanulnának pl.

2014. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Húha köszönöm szépen a tartalmas választ, igazából teljesen egyetértek. :)
2014. máj. 19. 17:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Honnan a fenéből tudod hogy nincsen annak a gyereknek valami lelki problémája? Lehet hogy szívatják például az iskolában, vagy bárhol, és éppen ezért elmegy az összes önbizalma a gyereknek. Meg ott van még rengeteg fóbia, ami ebben a korban még inkább gyakori.. Szóval nem igazán értem mire fel pattogsz itt kedves kérdező.. Egyébként most nem magamból indultam ki, de volt/és van is rengeteg ilyen osztálytársam.
2014. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!