Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INTJ-k! 1) Tudnátok tanácsot...

INTJ-k! 1) Tudnátok tanácsot adni? 2) Ha vége egy kapcsolatotoknak (legyen az szimpla baráti, vagy párkapcsolat), hogyan reagáltok, hogyan zárjátok le, mennyire gyorsan teszitek túl magatokat a dolgon?

Figyelt kérdés

Én ha azt látom, hogy valami miatt már nincs értelme, egyszerűen lezárom, kilépek, otthagyom, ha a másik fél inkorrekt volt, akkor dühös vagyok, de kb. 1 hét alatt túlteszem magam az ügyön, de a kapcsolat vége után azonnal ignorálom a másikat.

És ebből adódik a másik kérdésem:

Van egy családtagom, aki épp szakításban van (vele szakítottak), én teljesen racionálisan, logikusan állok a dolgokhoz, ő pedig csak az érzelmeit követi, szenved, és nem értem, hogy mi a Darwinért nem képes hatékonyan eljárni. Viszont ezzel a hozzáállásommal elmondása szerint nem segítek neki. Mivel szeretem (és a világon 2db ilyen ember van össz.), ezért segíteni akarok neki, de egyszerűen értelmezhetetlen a viselkedése számomra (mindenki más megérti), és talán kissé nyersen is fogalmazok.

Abszolút jó, és racionális tanácsokat adok (szerinte is), de arra hivatkozik, hogy mivel még nem volt párkapcsolatom, nem érzem át a fájdalmát. Én egy éves "legjobbarátnős" kapcsolatomnak vetettem véget cirka 2 nap alatt. Rájöttem hogy mennyi minden hibádzik, és ezzel az összes érzelmem egyszerűen MEGSZŰNT. És nem értem, hogy az említett illető miért nem tud ugyanígy működni, amikor csak ennek van értelme? Jó, érteni értem, mások vagyunk, stb., de akkor is....értem, de nem értem:D Gondolom, ezt az érzést nem kel magyaráznom:)

Ti a helyzetemben mit tennétek, hogyan járnátok el? Hagyja rá a dolgot, szenvedjen a posványban, vagy hajtogassam a tényeket, és előbb-utóbb csak megfogadja a tanácsaimat?

Csak az a rohadt idegesítő, hogy naponta ötször hív fel emiatt, és minden alkalommal kb. egy órán át erről beszél, én meg lassan a hajam tépem az értetlenségétől, meg attól, hogy "mivel nem volt senkid, én nem érezheted át, nem tudhatod". Már hogy a viharba ne tudnám. Ez ordas nagy baromság, és kezdi szétkapni az idegeimet.


INTJ fajtatársaim, kérlek, segítsetek:D



2014. máj. 20. 14:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*5 éves "legjobbarátnős" kapcsolatomnak


És elfelejtettem odaírni, hogy aki nem tudja, mi az az INTJ, használja azt a csudálatos google-t, ne tegyen fel értelmetlen kérdéseket.

Köszönöm.

2014. máj. 20. 14:20
 2/16 anonim ***** válasza:
Egy sémának akarsz megfelelni. Nem kell ennyire komolyan venni a személyiségteszteket. A barátod meg csak azért hívogat, hogy meghallgasd. Szóval ha beszél, hadd beszéljen, te meg - ha úgy tetszik, igazi INTJ módjára - hümmögj neki egy-két sort.
2014. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Milyen megfontolásból létesítesz párkapcsolatot?

annak minden esetben az kéne legyen az apropója, mint amit ez a barátod érez.

Ha nem érzel gyászt és veszteséget, akkor nem érzelmi alapon kötötted az elvileg szerelmi kapcsolatot....

2014. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Apropó!

"mivel nem volt senkid, nem érezheted át, nem tudhatod"

Még nem volt senkid?

Mert a leírásodból úgy tűnik, több párkapcsolatot megszakítottál már, mert "nem volt értelme".

2014. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok én semmilyen sémának megfelelni, ilyen vagyok, és kész, születésem óta.


Mint írtam, nem volt párkapcsolatom. Egyéb-baráti, családi kapcsolatom volt, amiket megszakítottam. Hosszú lenne leírni miért, zanzásítva: nyilván szerettem őket, de rájöttem hogy vagy hazudnak, vagy kihasználnak, vagy egyszerűen a köztünk lévő kapcsolat "nem egészséges"-értsd: a másik félnek irgalmatlan érzelmi hullámzásai voltak, hol szeret-hol nem, vagy olyan nézeteltéréseink voltak, amiken nem lehetett továbblépni, stb., stb. Amint ezeket felismertem, léptem. Nagyon is voltak érzelmeim, de amint rájöttem, hogy nem vezet sehova, vagy csak ártunk egymásnak, értelmetlenné vált számomra, és mint egy zsilip, amikor lecsapódik, megszűntek az érzelmeim.

Ez olyan, mint amikor egy lukas zsákba pakolod a lisztet: amikor rájössz, hogy lukas, abbahagyod magától értetődően,mert hülyeség, semmi értelme, csak idő-, és energiapazarlás. Plusz hülyeség.


De INTJ-knek ezt gondolom nem kell magyaráznom.

2014. máj. 20. 15:10
 6/16 A kérdező kommentje:

A hümmögést pedig azoknak tartogatom, akik nem állnak közel hozzám. De mivel az illető a családtagom, és szeretem, ezért segíteni akarok neki. Ez egy probléma, és meg kell oldani, és problémamegoldásban mindig is jó voltam.

Csak ez az "érzelem alapján irracionális döntéseket hozni" dolog számomra érthetetlen, kezelhetetlen, megoldhatatlan=idegesítő.

2014. máj. 20. 15:23
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtam, de elmondom még egyszer, hogy úgy tudsz neki segíteni, ha meghallgatod. Az ő problémáit nem neked kell megoldanod, bármennyire közel áll hozzád. Majd ha eleget beszélt, eleget szenvedett, akkor túllép a kapcsolaton. Nézd meg, milyen fázisai vannak a gyásznak, ő most éppen ezeket éli át. Ezt nem lehet siettetni, egyénenként eltérő ideig tartanak.
2014. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt hittem a célszemély. INTJ - INTJ pont aki tudja mindig azt ő mind akar és megvalósítja úgy, hogy sajátmagából következtet csak, tehát, csak a saját intuíciódra kell figyelned. Tehát olyan kamasz vagy mint atom, futó kalandnál többet ne remélj! Legalább is ezzel a kombinációval (kamaszkor+INTJ), max. akkor aggódj ha 19+3 éves elmúltál! ;) Többségnél 18-19-ig tart a kamaszkor, 12-14-tól. - évben. Ha esetleg már 20-23 éves későn érő vagy, ha 24-is akkor elnézted/benézted a tesztet.
2014. máj. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8-as, nem értelek. Leírtam, hogy NEM NEKEM VAN KAPCSOLATI GONDOK, HANEM EGY SZERETTEMNEK. Nem tudom, ennél egyszerűbben hogyan fogalmazhatnék... A válaszodnak semmi köze a kérdésemhez (amúgy is totális katyvasz).
2014. máj. 23. 18:54
 10/16 A kérdező kommentje:
*gondom
2014. máj. 23. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!