Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti örültök hogy egy olyan...

Ti örültök hogy egy olyan korban nőttetek fel amikor nem volt facebook?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen a kérdés azoknak szól akik akkor voltak tinédzserek, fiatal felnőttek mikor nem volt facebook.
2014. máj. 21. 23:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
engem hidegen hagy. akkor még nem volt fontos, most meg örülök neki, hogy van, mert így tudok néha beszélgetni olyanokkal, akikkel különben az életben nem tudnék újra, volt osztálytárs, pl. külföldön lakom, szóval nehéz lenne csak úgy összefutni velük. akkor meg nem igazán volt még fontos, mert akkor bármikor tudtam velük találkozni...
2014. máj. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Igen, örültem. Sőt annak is, hogy mobil se volt. Az ember ott volt a találkozón, mert nem volt az, hogy ír egy sms-t, hogy késik, hanem tényleg ott volt.
2014. máj. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Jah örültem, de egyébként volt facebook csak, akkor még nem volt ismert
2014. máj. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Iwiw volt. Na persze nem volt elterjedve, és tök menőnek számított, ha valaki fent volt. Akkoriban mondjuk még nem volt divat az életem minden pillanatának megosztása, max. msn-en írtak ki baromságokat az ismerősök. De nekik meg lehetett bocsátani...


Annak örülök, hogy kimaradtam ezekből a cyberbully-dolgokból. Elég volt élőben hallgatni a gúnyolódásokat. Ma már közöttük, meg még a neten is hallgathatnám az aktuális "beceneveimet".


De ha most lennék gyerek, akkor biztosan megfelelő célra használnánk a facebookot is, legalábbis lennénk olyan leleményesek a haverokkal, hogy fogást találjunk rajta a sok csücsörítő maca meg a teleszemetelt üzenőfal ellenére is.

2014. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, igen. Az is jó, hogy amikor gyerek voltam, nem volt még otthon pc... Nagyon rákattantam később... Igaz, elég sokba került a dolog, ah amikor 20 ezerért vettem 4 mega RAM-ot... A 386-osom árát meg se mondom :D A jelenlegi gépem 6-7 éves, mert nekem bőven elég mindenre azóta is...


A Facebook pedig... Amennyit hallok róla, az alapján örülök, hogy úgy 1 hét után letiltottam az accountomat ott (munka miatt kellett fent lennem, teszteltem valamit és annyi). Fogalmam sincs, gyerekként találkozni vele milyen lett volna, de az iskolában elég nagy lenne a nyomás a csatlakozásra. Vajon lennék annyira önálló, hogy ellenálljak? Még a falusi énekkar is a Facebook-on kommunikál, de én akkor se csatlakozom újra :P Biztos van értelme is valakik számára, engem az ismerősök kismillió megosztásai abban a pár napban is zavartak.

2014. máj. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, örülök. Még csak 2 TV-csatorna volt, és mindenki ugyanazt a filmet nézte este, amit másnap megbeszéltünk, eljátszottunk, poénkodtunk, és így több volt a közös élményanyagunk egymás közt mi ma, amikor mindenki mást csinál iskola után.:)
2014. máj. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Tök hidegen hagy. Most megbeszélhetjük hogy nekünk mennyivel jobb volt, de igazából nem volt jobb. Más volt teljesen.
2014. máj. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 lencsefőzelék ***** válasza:
62%

Nos, én egy olyan korban nőttem fel, amikor még internet sem volt. És hálát adok a Teremtőnek, hogy most sem kötelező regisztrálni a fąszbúkra. Hogy őszinte legyek, én kitiltottam az oldalt tűzfalilag a gépemről, és szerencsére a munkahelyemen sem érhető el munkaidőben, úgyhogy nem jelennek meg a bŭzi pluginek meg like gombok sem. Mobiltelefont legfeljebb utazáskor használok, egyébként vezetékesen kommunikálok. Nem véletlenül hívták eleinte bunkofonnak. Ma már sajnos nagyon általánossá és elterjedtté vált, de meglesz még ennek a böjtje.

http://www.youtube.com/watch?v=QJa3w3WYbtI

2014. máj. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem igazán zavar a dolog, egyszerűen lehet vele dolgokat egyeztetni, nem kell mindenkit 500-szor felhívni, vissza lehet keresni az olyan dolgokat amikről régebben beszéltünk de kiment a fejemből. Az olyan dolgokkal meg mint a profilom, üzenőfalam meg hasonlók egyszerűen nem foglakozom, nem teszek fel minden szarról képet csak egyet magamról amin felismernek.
2014. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

En orulok, mert sokkal jobban megeltuk az emberi kapcsolatainkat mint a mai gyerekek akik virtualisan talalkoznak egymassal. Mi lementunk a grundra, egesz nap az utcan voltunk, benne voltunk minden balheba, kozosen eltuk ezeket at es ezek a gyerekkori baratsagok meg most 35 evesen is elnek, igaz kevesebb hulyeseget csinalunk, de tudjuk hogy mi szamithatunk egymasra, ugyanugy amikor 20 eve is szamithattunk egymasra.

A mai gyerekek orulnek ha van 1-2 olyan haverjuk akikkel kozos programot szervezhetnek, akkoriban mi kornyekbeliek 20-asaval voltunk kint a parkokban, csvarogtunk mindenfele es eltuk az eletet.

2014. máj. 22. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!