Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintitek az probléma ha...

Szerintitek az probléma ha mindig elmondom a véleményem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ti mit gondoltok arról, ha egy ember nem jópofizik állandóan, hanem elmondja a véleményét nem túl nyersen, de úgy, hogy lehetőleg ne sértsem meg. (Sajnos mindig valamit kiszednek belőle úgy, hogy mekkora gyökér vagyok)

Amihez értek és tudom, mi merre hány méter, ahhoz persze, hogy hozzászólok és ha a másik fél/felek baromságot mondanak és mondják, hogy 100%-ig úgyvan, pedig marhára nem, akkor inkább hagyjam a francba a témát, vagy küzdjem ki az igazam? :DD (Mindig az utóbbit szoktam csinálni és pár embernek meg is van a véleménye rólam, de nem tehetek róla, ha kinem állhatom, hogy olyanokkal vagyok körülvéve akik hülyeséget mondanak és még az anyjuk fejét is rátennék..)

Szóval próbáljak leszokni erről és élvezzem azt, hogy (idiótákkal vagyok körülvéve) körülöttem úgy beszélnek mindenről mintha értenének hozzá, pedig elég sok baromság elhangzik, vagy esetleg jobb ha ilyen "kritikus" maradok? Aki jobban ismer az bír meg szeret, mert elég sokmindenben otthon vagyok, csak azoknak van gondjuk akik haver szinten ismernek és olyan semilyenek..



#őszinteség #szókimondó #véleményt elmondó
2014. máj. 21. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell jópofizni, hanem mondjuk maradhatsz néha kussban is. Nem mindenki kíváncsi rád.
2014. máj. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 monster goo válasza:
88%

ha valamiben 100%ig biztos vagy akkor bátran harcolj az igazadért ,ha a te konstrukcióid szerint sikeres lesz a művelet és mind ez annak szeme láttára akinek meggyőződése volt az ellentettje az had fortyogjon a saját levében

leszokni semmikép ne szokj le róla mert így nem lesz ellenállás a hülyék ellen.

2014. máj. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem minősíted közben a másikat, hanem én-üzenetekkel kommunikálsz, akkor rendben van. Azért érdemes foglalkozni vele, mik azok a szófordulatok, amik bántók lehetnek, ez az ún. erőszakmentes kommunikáció témaköre.
2014. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom.

Érvelhetsz például úgy, hogy X éve foglalkozol evvel és avval, és sokat töprengtél a témán, és ez alapján meggyőződésed, hogy....


Nekik is nyilván okuk van rá, hogy azt állítsák, amit.

De gyakori, hogy nem a témabeli meggyőződés vezeti az embert egy bizonyos állításra, hanem a versengés, energiarablás, stb.


Szép nagy téma.:)

2014. máj. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha hülyeséget állítanak, Te pedig tudod a tutit, akkor mondd csak el :) Igen, őszintének lenni nem önmagunk megkedveltetésének titka, de a felvázolt esetben ezzel kell egyet értsek...

Más lenne a leányzó fekvése, ha folyton véleményt mondanál, mert valóban ott van a hallgatás is, mindenbe belepofázni, ha kell, ha nem, mert neked véleményed van, az annyira nem helyes. De itt korrigálod a hülyeségeket, mert van tudásod a témában. Ezt nagyon meg tudom érteni. Amikor a saját igazad, jogaid véded, az is OK.

2014. máj. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem bántásból mondom, de kicsit olyan "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" érzetem van a kérdésed kapcsán a hozzáállásodat illetően (a tévedés kockázatával). Közben meg azt is gondolom hogy ha építő szándékkal teszed és tényleg meg vagy győződve az igazadról adott témában, akkor talán jobb, ha nem hagyod meg a tévedésében a másikat, csak azért, hogy kedvesnek, jó fejnek tartsanak.
2014. máj. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos a szűz jegyében születtél, azok kritizálnak mindent.
2014. máj. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Tudod a vélemény olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, de igazából senkit sem érdekel a másiké.
2014. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem szűzben születtem, hanem rákban :D

Szoktam kussban maradni, ha nem érdekel a téma.. Nem különösebben pofázok bele semmibe se, csak olyanba amivel elég régóta foglalkozok.. Minősíteni nem szoktam mást, mert mindenki olyan amilyen.. Építő jellegű kritikát is szoktam mondani kocsi, meg videó meg akármi terén, akkor meg jön a válasz csináld jobban, neki legalább van stb stb.. Megcsinálom és még én leszek szar színben feltüntetve..

Ha megnézik neten amit állítok és kiderül az, hogy tényleg nekem volt igazam és hiába nyáladzottak 20 percig, akkor meg általában jön, hogy jólvan ő összekeverte valami mással.. (Hát persze és utána én vagyok még a kötekedős) :D

2014. máj. 22. 11:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt te tudod. én azt sem tudom, hogy miről beszélsz, birom az ilyen kérdéseket, valami "igazságról" beszélsz és értelemről, mi meg honnan tudjuk, hogy az a tiéd-e vagy másoké. Nincs azzal baj, hogy önmagad vagy, és nem érdekel mások véleménye, de talán másokat sem érdekel a tiéd, és ennek nem vagy tudatában? :)

Szerintem nem utálhatsz mindenkit, legalábbis, ha azt teszed, az a te bajod, senki más-é max. válts lakhelyet, környezetet vagy ilyesmi:)) Mindenkinek a maga baja, ha utálják, vagy utál mindenkit, empátiát, és az EQ képességét mindig lehet gyakorolni. Legalábbis én egyáltalán nem hiszem, hogy neked, vagy bárki másnak lenne oka arra, hogy utáljon és lenézzen másokat.

Én is gyakran érzem úgy, hogy igazam van valakivel szemben, valamiben, de nem puffogtatom neki az igazságaim, ha mégis ezt teszem, akkor meggyőzőm őt, nem csak lenyeletem vele, amikor talán nem is érdekli őt annyira, mint engem.:)

2014. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!