Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Reflex szerű ellenszegülés...

Reflex szerű ellenszegülés probléma megoldások esetén. Normális ez?

Figyelt kérdés

Egészséges az, ha valaki mesél egy problémájáról vagy egy problémás helyzetéről egy másiknak és az rögtön nem hogy próbálná megérteni az első személyt, inkább rögtön a harmadik (problémát okozó) fél helyzetébe képzeli magát és próbálja védeni azt?Anélkül hogy tudná a probléma forrásának alapjait?


Normális ez,vagy az első személy a hülye?



2014. ápr. 16. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az érem, meg az ő oldalai ... csak egy elemző elme az illető
2014. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Információk nélkül, vaktában hova és miért elemez bármit is? :D
2014. ápr. 16. 15:49
 3/13 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok ... azért, mert megtanultam, hogy az életben semmi sem fekete vagy fehér ... az elemzés nem feltétlenül abból áll, hogy tényeket vetek össze tényekkel ... azért helyezi magát a másik fél helyzetébe, hogy megpróbálja megérteni
2014. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ha az első személyt se értette meg akkor miért ugrik át a harmadik személy helyzetébe? :D
2014. ápr. 16. 15:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Drágaság, konkrétum nélkül nem fog a kijelződre érdemi válasz érkezni, remélem tudod. Bár ha üres közhelyekre vágysz, így is jó lesz.
2014. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Minek ennél több konkrétum, személyeskedni nem fogok, erre a viselkedésformáról szeretnék többet tudni, hogy mi lehet ennek az oka.


Már kaptam egy választ ami alapján már elindultunk a válasz felé...


Másrészt ki vagy te, hogy Drágaságozz itt vadidegeneket? :D

2014. ápr. 16. 16:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert az első személy ott van, és közli a saját álláspontját, míg a második nincs ... ergó ő az ördög ügyvédje, és a második személy álláspontját, helyzetét veszi magára
2014. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ilyen helyzetben kaptam meg már a páromtól: "Most te neki adsz igazat?" - és nem, ez nem azt jelenti, hogy a másiknak adok igazat, csak próbálom árnyalni a szituációt
2014. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Valahogy gondoltam én is erre (mivel én vagyok az első személy, remélem ez lejött az 55%-os olvasónak is), és nem ilyen offenzívan válaszoltam a helyzetre, de én is úgy éreztem ahogy a párod...mintha már az én véleményem és álláspontom a helyzetben nem is számítana..


Amúgy bizonyos helyzetekben ez a viselkedés elég naivnak tűnhet,szerintem.

Néha úgy érzem hogy az illető aki/akik így gondolkoznak nagyon át se gondolják az én helyzetemet hanem már rögtön ugranak a 3., problémás személy helyzetébe.Vagy legyen ez egy helyzet ami számomra problémás.

2014. ápr. 16. 16:24
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 így hatvan felé azért annyira naiv nem vagyok :)


azért nem gondolja át a te helyzetedet, mert te ott vagy, hogy érvelj, és lehetőséged van meggyőzni ... persze van olyan szitu, amikor gondolkodás nélkül neked adok igazat (az egyszerűbb fogalmazás érdekében személyesítelek meg, bocs) ... ez akkor fordulhat elő, ha:

1 első pillanatra teljes mértékben felmérhető és egyértelmű a te igazad

2 jelentéktelen az ügy, de neked jóalvasi tényező, hogy igazat adjak


viszont sosem adok igazat elsőre, ha olyan a szitu ami máskor is bekövetkezhet veled, és rá akarlak venni, hogy a dolgokat próbáld a másik szemével is látni, mert abszolút igazság nincs (csak az Abszol Úton :))

2014. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!