Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők/Lányok! Szerintetek a...

Nők/Lányok! Szerintetek a férfiak elég udvariasak mostanában? Férfiak/Fiúk! Ti mit gondoltok erről a témáról?

Figyelt kérdés

Pont ma került ez az osztályomban szóba, és elég sok lány azt mondta, hogy szerintük a mai férfiak/fiúk nem elég udvariasak.


Engem ez eléggé meglepett, ugyan is ezzel nekem soha nem volt problémám, pedig nem vagyok valami különösen 'jó csaj'. De ez nekem szinte természetes, hogy idegenek és ismerősök egyaránt az ajtónál előre engednek vagy megtartják. A 'székbetolás', 'kabátfelsegítés', a nehéz csomag elvétele, stb. nekem természetes, ha a szituáció adja. Ne értsétek félre, nem azt várom, hogy körülugráljanak, de ha éppen olyan a helyzet, akkor nekem ezek a dolgok mind megvannak, ismerősöktől és idegenektől is. Viszont egyik nap olyan osztálytársaim, akikkel nagyon jóba vagyok az egyik csúnyácska, igénytelen, fiús alkatú osztálytársamnak kb. nekivágták az ajtót..


Nők/Lányok, ti hogy látjátok ezt? Meg vagytok elégedve a férfiak/fiúk veletek szemben való udvariasságával?


Fiúk/Férfiak! Ti mindenkivel egyformán udvariasan vagytok, vagy min múlik ez?


2014. máj. 27. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Úrihölgyekkel úriemberként bánok, libákkal, meg ostoba fruskákkal pedig úgy, ahogy megérdemlik.
2014. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Én mindegyikkel próbálok a lehető legudvariasabb lenni, de sajnos egyre többször érzem azt, hogy nem igazán érdemlik meg... :/
2014. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Marika827 ***** válasza:

Velem eddig mindenki udvarias volt,főleg a 30 felettiek, a fiatalabbakkal nehéz,már nem divat udvariasnak lenni.Aki udvarias,azt gyakran kinevetik vagy kiközösítik.


És sajnos sokan összetévesztik az udvariasságot a flörttel :)))) Azt hiszik,ha valaki segít nekik,akkor az már kikezdett az illetővel :)legalább az alapokkal lehetnének tisztában a fiatalok ,de sokszor már a köszönés is gondot okoz egy-egy fiatalnál,nemhogy a köszönöm és a kérem szépen szavak :)

2014. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Én tényleg csak a minimumot várom el, az ajtónál gyakran engednek előre, viszont attól kész vagyok ha áll vagy velem szemben jön egy csapat srác és nem képes egyik sem helyet hagyni a járdán. Kb ennyi az elvárásom.
2014. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szeretem az udvarias embereket. Nem udvariaskodni kell, meg álságosan jópofizni, hanem tiszzességesen viselkedni. Nekem nem kell nyitogatni az ajtót, de a pofámra sem csapják. Azt meg külön álszentnek tartom, hogy valaki ELVÁRJA, hogy köszöngessék neki, a "nagy" tettet, hogy kinyitotta az ajtót. Ha valaki nem tud önzetlenül segíteni, akkor inkább ne is tegye! Utálom az ilyeneket.
2014. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én mércém szerint általában igen, bár hozzáteszem, hogy nem azt várom el, hogy a férfiak udvariaskodjanak nőkkel, hanem hogy az emberek - nemtől függetlenül - ne legyenek bunkók egymással.

Egyenlőség van, nem várok "egyenlőbb" bánásmódot a nemem miatt, kabát felsegítés nem kell, egyedül is fel tudok öltözni, ajtóban általában én engedek előre másokat ha egyszerre futnánk be, akkor is, ha férfi az illető.

2014. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem akartam hozzászólni, de a 6-os miatt mégis megteszem :)


Szóval én férfi vagyok (25) és mindig igyekszem udvarias lenni a nőkkel. Ha nem sikerül, kicsit rosszul érzem magam. Pl. villamosnál a tömegben fel-leszállásnál néha állok, mint egy béna, mert nincs lehetőségem a nőket előre engedni a sok ember miatt (+sietés, tolongás stb.). Ezeket a helyzeteket nagyon utálom :D Sokszor nem érdekli a nőket sem az ajtónál előreengedés, inkább csak sietnének. Van is, hogy rossz szemmel is néznek rám a nők ez miatt, már kezdem az itteni kommentekből érezni, hogy miért :)

Egyébként nem tudom, miért van ez bennem, lehet, hogy így neveltek. Vonaton mindig felpakolom a lányok cuccait a csomagtartóra, a lépcsőn megkérdezem, hogy felvihetem-e a bőröndjüket stb. Mindenkivel igyekszem előzékeny lenni, azzal is "aki nem érdemli meg". A neme miatt kijár ez :D Hiába van barátnőm, ettől függetlenül ugyanúgy megteszem ezeket, mert ez valahogy "alap". Volt már, hogy előre engedtem a barátnőmet az ajtónál, de jöttek mögöttünk más csajok, és így őket is előreengedtem. A barátnőm pedig nem értette, miért nem megyek már utána és miért állok az ajtóban:D

A másik, hogy nők előtt annyira nem szeretek káromkodni, bár manapság ez kicsit változik, mert látom, hogy a nők is ugyanúgy káromkodnak a fiúk előtt.


Szóval ilyen vagyok, de nem fényezésből írtam ezt, mert szerintem sokan így gondolkodnak, mert a fiúkat alapvetően így szocializálják. Ha lesz fiam, őt is erre fogom nevelni. Egyik hozzászóló írta, hogy ez álszenteskedés, de szerintem nem. A mi kultúránknak a nőkkel szembeni udvariasság szerintem ugyanolyan része, mint az idősek iránti tisztelet vagy a köszönés, vagy egyéb udvariassági formák, normák, etikettek. Sajnálatos, hogy kezdenek kikopni a divatból az újabb generációkban. Ez annak a jele, hogy a szülők kevesebbet foglalkoznak a gyerekek nevelésével.


Nem akartam hozzászólni egyébként, mindezt csak azért írtam le, hogy az előttem hozzászóló hölgynek elmondjam, hogy NAGYON TUD IRRITÁLNI, mikor egy nő azt akarja ,hogy menjek be előtte az ajtón. :D Ilyet szerintem ne csinálj pasikkal... :) Néha csinálnak velem is ilyet a lányok, és olyankor szerepzavarban küszködök.

2014. máj. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Szia Utolsó! Én írtam az álszenteskedést. Leírtad, hogy te kényszeresen :) udvarias vagy a nőkkel. Na és a véleményüket kikéred? Vagy legalább meghallgatod? Az a baj som mai pasival, hogy játsz a a jó fiú, hogy ő aztán kihúzza a széket, meg segít felvenni a kabátot és azt hiszi, hogy ez a tisztelet. Pedig nrm ez az. De amikor elkezdünk egy társaságban beszélgetni belevág a szavamba, nem figyel oda arra, amit mondok stb. Na EZ tiszteletlenség. És én magasról lephosom, ha nem nyitják ki az ajtót, de figyeljenek arra, amit mondok, mert az a tisztelet. És továbbra is fenn tartom, ha valakinek segíteni akarunk, azt önzerlenül kell tenni, akár kis, akár nagy dologról van szó. Ja és még valami Utolsó: én is ki szoktam nyitni ajtót akár férfinek, ha úgy adódik, ezen ne pattogj, ezt tényleg veheted szimpla kedvességnek. Kicsit tágítsd az elméd, mert nem lesz ez így jó, ha téged ilydn mértékben a farkad határoz meg.
2014. máj. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Marika827 ***** válasza:

A 7-es hozzászólónak:

Amit leírtál az nagyon szép,tudom nem fényezésre vágysz,de úgy érzem ezt a pár sort le kell írnom.Minden tiszteletem a tiéd,és biztosra veszem,hogy nem csak segítőkész vagy,hanem jólnevelt is,aki nem vág bele az ember szavába ,vagy nem várja el,hogy minden jócselekedetért ,,kitüntessék,,

Nem értem a másik hozzászóló reakcióját,de nem is foglalkozok vele.Gondolom olyan közegben él,ahol ezek nem napi renden történnek .

Én személy szerint örülnék,ha sokkal több ilyen ember lenne,mint te vagy :)Látszik,hogy a szüleid foglalkoztak veled és a társadalmi etikettel,az alap illemszabályokkal is tisztában vagy.Ahogy az emberek megtanulnak beszélni,írni,olvasni,számolni,ugyanúgy kellett volna elsajátítani az illemet is.Elvégre nem a kőkorszakban élünk,hanem tanulunk,fejlődünk és civilizálódunk.

Nálam természetesek a köszönés,köszöntés,vagy ha ráírok valakire megkérdezem az illetőt nem-e zavarok,ugyanugy kinyitom az ajtót egy idős bácsi előtt,mintha ez lenne a világ természetesebb dolga,és nem kérek vagy nem várok el érte semmit,mert önzetlenül teszem.

Pár éve találtam az utcán pénztárcát,benne 300 euróval,iratokkal,papírokkal..Még beletúrni is alig mertem,de a tulajdonosát csak így találhattam meg,értesítettem és megmondom őszintén rosszul esett,hogy pénzt ajánlott amiért visszaadtam neki.Mondtam neki,hogy nekem is ugyanilyen jól esne,ha valaki az én elveszett dolgaimat is így visszaadná.Nagyon sokáig erősködött,de nem fogadtam el semmit,aztán másnap beálitott egy csokor virággal és egy csokival.Kérte,hogy legalább ezt fogadjam el,mert bántotta a lelkiismerete.Nem értettem miért,de aztán elfogadtam.Én ilyen vagyok és büszke vagyok rá,hogy így neveltek a szüleim,nincsenek ellenségeim,rosszakaróim,akinek tudok segítek önzetlenül.

Úgyhogy én azt hiszem,hogy igenis az udvariasság és a jócselekedetek az embert jobbá és teljes értékűvé teszik,a legnagyobb hálát pedig olvasd ki a másik fél szeméből.Nincs annál csodálatosabb érzés.

2014. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszi 9-es :)

Tulajdonképpen válaszoltál is helyettem a 8-as reakciójára, amire igazából nincs kedvem válaszolni, mert elég csúnya ferdítés, általánosítás, és úgy írt rólam dolgokat, hogy nem is ismer egyáltalán. Az ilyet pedig nem szeretem. Lehet, hogy neki rosszak a tapasztalatai, de ezért nem kéne minden férfit beskatulyázni, hogy ha udvarias, akkor rögtön a farka után megy :D Szánalmas ez a hozzáállás, de nem az ő hibája, csak sajnos a saját korunk színvonalát tükrözi.

2014. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!