Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erős önismeret vagy túlzott...

Erős önismeret vagy túlzott "egoizmus"?

Figyelt kérdés

Az emberekre vonatkozó kérdéseknél felfedezhető, hogy a kérdezők (rendszerint valamilyen problémával terhelt emberek esetén) részletes önjellemzést tartanak, gondolok itt olyanra, hogy: "mások szerint szép vagyok, intelligens vagyok, jó a humorom, mély érzésű vagyok, stb.".

A legtöbbjük, akár egy A/4-es oldalt is képes írni saját magukról, túlnyomó többségben a pozitív tulajdonságaikat méltatva ("ezek ellenére nem fogadja el őt a társadalom, nincs nője, állása).

A kérdés: Nem foglalkoznak ezek az emberek túl sokat a saját személyiségükkel? Úgy tűnik, mintha ki akarnának tűnni a tömegből, hangoztatva az "egyéniségüket". Hol a határ az egoista önjellemzés (akár pozitív akár negatív) és az egészséges önismeret között?


2014. máj. 29. 05:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Némely esetben inkább személyiségzavarról van szó :)
2014. máj. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És nem lehet, hogy egyszerűen tényleg szép? Ha nem írja, akkor meg jönnek az olyan válaszok, hogy biztos csúnya vagy. Miért foglalkoznának túl sokat a személyiségükkel? Ha arról írnak ki kérdést, ami velük történik, akkor igenis számít a személyiségük. Mondok egy példát: 22 vagyok és még nem volt. komolyabb párkapcsolatom. He erről kiírnék egy kérdést, rögtön jönnének a "Biztos csúnya vagy! Képet! " válaszok. Holott én tudom, hogy nem nézek ki rosszul, a saját és mások visszajelzései alapján. Tehát a baj a személyiségemben keresendő. Akkor viszont túl sokat foglalkozom a saját személyiségemmel? A legtöbb ember az országban nem túlzott egoizmustól, hanem az önbizalomhiányól szenvednek.
2014. máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fish1 ***** válasza:

Nekem ez a "mások szerint" terelésnek tűnik. Hiába gondolja pl. a Pista azt, hogy csodálatosan szép vagyok, ha én rondának tartom magam. Ezzel máris kiütközött az önbizalomhiány. :)

Aki feltesz egy kérdést és azt kezdi írni, hogy mások szerint milyen, eleve rosszul indul neki. Egy válasz szempontjából sokkal inkább mérvadó az, hogy az illető mit gondol saját magáról.

Igen, a negatív tulajdonságairól kevés ember ír, valószínűleg attól félnek, hogy ettől sebezhetőek lesznek, pedig nem. Sokkal jobban tisztelek egy olyan embert, aki kimondja a rossz tulajdonságait is, mint aki egyfolytában öntömjénez.

A pszichológia azt mondja, minél jobban igyekszik valaki hangsúlyozni valamit, annál kisebb az igazságtartalma (legalábbis a kérdésben említett dolognál).

2014. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem ha ezt vki 1-2 mondatban elintézi, és nem úgy jön, hogy "hát én szép is vagyok meg intelligens is meg...", akkor az még bőven belefér az egészséges önbizalom kategóriába. De egy A/4-es oldalnyi öntömjénezés már egyértelműen egoizmus és parasztság. Ezt főleg azok csinálják, akik nem akarnak abba belegondolni, hogy hibásak abban, hogy vmi nem sikerül nekik.
2014. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én vagyok túl egyszerű, de én nem tudnék olyan velősen írni saját magamról (különösen a személyiségemről) mint a témában kérdést feltevők. Nekem úgy tűnik, hogy ezek az emberek pörögnek a saját egojukon és úgy érzik körülöttük forog a világ. Nem foglalkoznak másokkal vagy az őket körülvevő világgal, nekik a saját egojuk a világ és szerintem azért lesznek személyiségzavarosok, depressziósok.
2014. máj. 29. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor kicsit gyúrj rá az önismeretre.
2014. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!