Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek ha azt mondják...

Ti szeretitek ha azt mondják rátok hogy aranyosak vagytok? Nem érzitek emiatt úgy hogy gyereknek néznek benneteket?

Figyelt kérdés

Sokkal fiatalabbnak nézek ki az életkoromnál, és sokan kis cuki tinilányként kezelnek, ami nem mindig előny. Múltkor egy nálam két évvel fiatalabb csaj mondta hogy milyen aranyos vagyok, pedig nem csináltam semmit :S Az idős ismeretlen emberek megszólítanak hogy vigyázzak a fiúkkal :O Még mikor lehetett dohányt árusítani az üzletekben, és vettem apámnak cigit, elkérték a személyimet....

Ti hogyan kezelitek az ilyen helyzeteket? Engem már eléggé bosszant, főleg ha tetszeni szeretnék valakinek, és azt mondja rám hogy jaj de cuki...


2014. máj. 29. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
30 leszek és még mindig tininek néznek. Eleinte fura volt, de ma már csak nevetek rajta. Sőt, örülök annak, hogy a koromhoz képest fiatalosan nézek ki.
2014. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy örülnél ennek majd 30 év múlva. :-)
2014. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

" főleg ha tetszeni szeretnék valakinek, és azt mondja rám hogy jaj de cuki..."


Ezek szerint sikerült. Akkor hol a probléma? Lehet én nem értem teljesen a dolgot, de ha valaki azt mondja egy lánynak, hogy cuki, meg aranyos, akkor tetszik neki, nem? Jó, most nem arra gondolok, amikor egy kislánynak mondja. Nyilván egy óvodás is elehet aranyos, de az más. Amikor egy nagylánynak mondod hogy aranyos, akkor az másképp értelmezendő.

Lehet hogy csak én szocializálódtam túlságosan japán módon, de nálam a cuki=szexi.

2014. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokan a kedves szó behelyettesítésére használják az aranyos szót. Van barátnőm aki úgy érzi hogy az aranyos jelző a nőiségét kislányosítja le. Van olyan barátnőm akire senki nem mondja hogy aranyos lenne, de neki nincsenek a pasiknál sem olyan sikerei mint a learanyosozottnak. Tanulság: A kedvesség vonzó!:-)
2014. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem, ha aranyosnak gondolnak, ez nem függ az életkortól. Lehet valaki aranyos 40 évesen is.

Engem is fiatalabbnak néznek mindig. Én mondjuk szeretem. Egy nőnek addig jó, amíg fiatalabbnak nézik :)

Néha érzem, hogy nem vesznek teljesen komolyan, de nem zavar, mert így könnyebb jó benyomást tenni, mintha eleve nagy elvárásokat támasztanának felém.

2014. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, inkabb ilyen "nem vagy se szep se semmi de azert mondok neked valamit mert akkor 1000 csaj kozul hatha osszejon valami"-nek erzem.
2014. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy Japánban mennyi divatirányzat alakult ki csak azért hogy a nők minél aranyosabbnak és cukibbnak láttassák magukat! Sok férfiből az aranyosság és cukiság a védelmező lovagot váltja ki. Sok férfinél ez a kulcs hogy a férfias énük előjöjjön. Úgy vagy cuki mint a ValóVilágból Zsófika? Ő tulajdonképp a push-up melltartóival és ragasztott hajával sem tudott volna jobban érvényesülni ha nincs a kis aranyos, védelmezni való énje. Tehát ne bosszantson ha tetszeni akarsz valakinek és az aranyosnak titulál!
2014. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Angelik@ ***** válasza:

Az aranyos jelző bárkire ráhúzható életkortól függetlenül.

Nem hiszem hogy ez negatívum. Lehetsz kicsiként aranyos, vagy gondolj csak a cuki idős nénikre/bácsikra. :D

Jobban inkább az a fontos hogy milyen arcot vág miközben mondja, vagy a hangsúly. Mert akár lehet degradáló is.

2014. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Velem is megesett már, ami a kérdezővel. Jobban örülnék, ha komolyan vennének, főleg, mert állást keresek... :D És nem a cuki külsőmre, hanem a szakmai tudásomra alapozott területen ...
2014. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aranyos. :) Most kérdezel, vagy dicsekedsz? :)
2014. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!