Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önértékelési zavarom van?

Önértékelési zavarom van?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta valamiért visszahúzódó és szégyenlős vagyok. Ovis koromban sose szóltam senkihez és más kocsijába se ültem be, akkor se ha ismerős volt. Néha most se szólnék hozzá 1-2 emberhez csak tudom, hogy már ennyi idősen muszáj válaszolni. Mindig azt hiszem, hogy lenéznek engem és azt akarom, hogy mindenki jó véleménnyel legyen rólam de nem merek tenni érte mert félek, hogy ha valakinek nem vagyok szimpatikus akkor az mit gondol rólam és lehet, hogy a szemembe is mondja, esetleg megaláz mások előtt és kiröhögnek. Ha sok ember között vagyok akkor is félek, hogy mások mit gondolnak rólam, szinte rá se merek nézni más emberekre, hogy nehogy észrevegyenek. Sok ember között rosszul érzem magam mert azt hiszem, hogy néznek és ha nevetnek akkor rajtam nevetnek de amúgy tudom, hogy kb észre se vesz senki. Nem szeretem ha megdicsérnek, ezért nem szeretem ha valami új van rajtam mert akkor biztos, hogy megnézik vagy megdicsérnek. Ezért nem is öltözködöm jól meg úgy gondolom, hogy nekem egyik ruha se áll jól. A smink se áll jól és a hajam is gagyi. Mert máson szinte minden tetszik de magamon meg semmi. Utálom a testemet és nem tudok változtatni rajta, egyszerűen nem tudom magam elfogadni bárhogy is próbálkozok. Nem tartom magam szépnek és még a ruhák se szépek amiket hordok. Túlságosan adok mások véleményére és én magam is saját magam ellen fordulok, nagyon kritizálom magam. Mindenki mást szebbnek látok magamtól. Barátságos lenni idegenekkel és az osztálytársaimmal is de amint arra kerül a sor, hogy beszélgessek velük hirtelen leblokkolok és nem tudok mit mondani, semmi nem jut eszembe. Ha mondok is valamit azt hiszem, hogy senkit nem érdekel. Meg kell várnom az osztályban, hogy teljesen csend legyen és csak akkor szólalok meg mert tudom, hogy akkor hallják. Ha többen beszélnek akkor meg se hallják amit mondok és ez nagyon rosszul esik, pedig próbálok hangosabban beszélni. Olyankor legszívesebben elsírnám magam mert ez azt jelenti, hogy kb ennyire vagyok fontos másoknak.

Néhány hónapja van barátom, neki se beszélek ezekről (mint ahogy a családomnak és az egyetlen barátnőmnek sem) de ő azt mondta, hogy kívül-belül elfogad olyannak amilyen vagyok. Jól esik, hogy ezt mondja de én nem fogadom el magam. Nem érzem jól magam a bőrömben és ezáltal nem hiszem el másoknak se, hogy elfogadnak. Most boldognak kéne lennem, hogy van végre egy fiú az életemben aki szeret de nem megy, nem tudok boldog lenni mert ennyire utálom magam. Vagyis a külsőmet. Annyira rossz így élni, pedig mióta az eszemet tudom, ez azóta így van! A legjobb barátnőm meg teljesen az ellentétem, őt nem érdekli, hogy ki szól be neki vagy hogy mit gondolnak róla. Ő egy teljesen szép és divatos lány, én meg a szöges ellentéte vagyok. Na de belülről azért van különbség közöttünk. 10 éve szinte minden napot együtt töltünk és még mindig nem változtam meg. Mit csináljak, hogy változzon magamról a véleményem? Kikészítem saját magamat, mert amúgy soha senki nem szokott bántani.

17/L


2014. máj. 29. 21:12
 1/8 anonim válasza:

Sajnos ezt 50-ből 1 ember fogja elolvasni, én nem az az 1 ember vagyok.

De a kérdésed alapján igen, az van

2014. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mintha magamról olvastam volna, teljesen magamra ismertem most. Vagyis a nagyjából egy évvel ezelőtti magamra. Igen, tényleg hatalmas önértékelési zavarod van - ahogy nekem is, csak már nem ennyire - de ez nagyon nem jó. Az a baj, hogy nem fogadod el magad olyannak, amilyen vagy, pedig mindenki - még te is - úgy tökéletes, ahogy van. Ne hagyd; hogy azok a gonosz gondolatok még jobban tönkretegyenek... Én már odáig jutottam, hogy sokan már pszichológushoz akartak küldeni, mert ezek, az ilyen rossz gondolatok, és érzések teljesen a nyomorba döntöttek...

szóval fogadd el magad olyannak, amilyen vagy :) nem tudom, mit mondhatnék még.

2014. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy jó kinezológushoz. Lehet hogy még egészen kiskorban történt veled valami (lehet apróság is, de kicsiként nagyobb jelentősséget tulajdonítunk mindennek) amit föl kellene oldani. A kinezológiához hasonlóan ajánlom még a deekshát mint nagyon eredményes probléma megoldó energiát és ajánlom még a kapcsolatteremtő gyógyítást is.
2014. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerös érzések de tul kell lépned ezen.Mi van ha valakinek nem felelsz meg??

Ezt egy életen át ugyse tudod meg uszni! Melo helyen keményebb lesz el hiheted nekem!!

2014. máj. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos az van.Gondolj arra,hogyha mások elfogadnak,szeretnek olyannak,amilyen vagy,akkor nincs okod arra,hogy ilyen legyél.Nyílván nem vagy csúnya,hiszen van barátod,és ahogy írtad,még senki sem bántott a külsőd miatt.Próbáld te is elfogadni saját magad.
2014. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én inkább önbizalomhiánynak mondanám.

Az önértékelésed lehet, hogy tökéletes.

Én magamról tudom pl.: Hogy nem vagyok egy főnyeremény, de azért vannak nálam jóval rondább emberek is. :D

Most amiket leírtál lehet, hogy tényleg úgy van. Pl.: Nem viselsz szép ruhákat, a külső behatások miatt elhanyagolod a külsődet, stb.

A legnagyobb baj itt az üldözési mániáddal van. Az, hogy mindenki rajtad röhög egy hülyeség. Először ezt kell elfelejtened. Ettől már javul a kisugárzásod. Amint megnő az önbizalmad, felmered vállalni magad, több emberrel fogsz kapcsolatot teremteni. Miután már boldogabb életet élsz, a külsőd megszépül, és nincs semmi gond.

Ha magadtól ez nem megy, keres valami szaksegítséget.

2014. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az a baj, hogy én azoknak se merem ezt elmondani akik igazán közel állnak hozzám és úgy érzem, hogy egy idegennek se menne. Persze ti mások vagytok mert nem láttok meg semmi. Úgy érzem, hogy ez nem javul hanem rosszabbodik... azért mert folyton csak hízok és egyre rosszabbul érzem magam miatta és nem tudom, hogy mitől van ez. Jártam miatta orvoshoz 2 éven keresztül de nem tudták megmondani.
2015. jan. 9. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kicsit jobban tagolnád a szöveget akkor még lenne erőm elolvasni, de így nagyon egybefolyik az egész és még rossz is a szemem, bocsi :(
2015. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!