Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önértékelési zavarom van, a...

Önértékelési zavarom van, a hangom miatt. Mit tegyek, hogy megszüntessem?

Figyelt kérdés

Igazából most nem tudom, milyen a hangom, de kisebb koromban, biztos hogy orrhangom volt, mert csúfoltak is a gyerekek miatta, meg a családban is folyton mondogatták. Ennek az lett az eredménye, hogy nagyon gátlásos lettem, és nem tudom magam szóban megfelelően kifejezni. Most sem lehet valami fényes hangom, gondolom, mert utálom visszahallani felvételeken, én eléggé zavarosnak hallom, néha nem is értem, bár más még nem mondta (a mostani barátaim közül). És igazából ebben a legnagyobb baj az, mint már mondtam, az önkifejezés. Szóban eléggé nehezen megy, szerintem tuti úgy beszélek mint valami buta fiú. Ezért is rajzolok, festek, zenélek, sportolok mellette, de ez nem ellensúlyozza ezt az egészet. A külsőmmel egyáltalán nem lenne baj, de így bäszhatom azt is. Szerintetek mi lenne a megoldás erre? Talán kis önbizalomszerzés, de hogy?

21/F


2011. máj. 9. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én lány vagyok, de engem is zavar néha a hangom sokszor allergia miatt meg nekem is orrhangom van. De lesz@rom ki mit gondol. Másban is ugyanúgy van temérdek hiba, hiszen emberből vagyunk. Fogadd el. És tényleg ne érdekeljen az ki mit gondol rólad, inkább gondolj a sok jó tulajdonságaidra helyezd előtérbe. És ne mond azt, hogy nem fog menni, mert...De igenis menni fog, csak pozitívan kell hozzáállni és már is meg lesz az eredménye.

Ja és biztos nem azért hajtanak(?) el , mert ilyen a hangod, hanem azért mert látják rajtad, hogy sokat foglalkozol vele és hogy téged ez zavar, amúgy meg biztos,hogy őket sem érdekelnék csak ugye az ember ezt megérzi a másikban, hogy ki hogy érzi magát a bőrében.

Sok sikert;).

2011. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:
Fül-orr-gégész látott már? Mert ha orrhangod van, lehet, hogy könnyen orvosolható egy kisebb műtéttel.
2011. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az orrhang valóban lehet olyan is, ami műtéttel megszüntethető, mint orrsövényferdülés, vagy egyéb testi okok, de igazán a lelki oldala számít. ez olyan mint a nőknél a nagy mell, azt hiszik, azért mert ezzel piszkálják egymást a barátnők a férfiaknak mindnek az tetszik. lehet hogy valakinek pont az tetszik. vannak színészek nagy orral, vagy orrhanggal, sőt, ezzel még szinkronizálni is lehet. ha mindenkinek orrhangja lenne, akkor azt csúfolnák, akié más. ha valaki tökéletes, abbanis találnak hibát, ha bosszantani akarják.


szerintem vedd fel a hangod, és szokasd magadhoz, hogy más mint amit belülről hallasz. vagy próbáld ki, hogyan beszélj hogy neked jobban tetszen. de igazán csak az agyban dől el, szerintem vannak fontosabbak is az életben, mint milyen a hangom vagy hogy nézek ki. rengeteg ember a külsőségeknél ragad le, azért lesz boldogtalan.

2011. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!