Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám hozzászoktatni...

Hogyan tudnám hozzászoktatni magam a kevés sikerélményhez a fejlődés érdekében?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve rendszertelenül edzek és gitározok.

A mindennapi életemben olyan tevékenységeket végzek, amik gyorsan kifizetődnek, vagy legalább viszonylag rövid időn belül sikerélményt nyújtanak.

Az edzéssel és a gitározással viszont nem ez a helyzet.


Az edzés utáni érzés, az elégedettség jól esik, viszont ez, és a motivációm nem elég ahhoz, hogy rendszeresen végezzem, rendszertelenül pedig értelmetlen.


A gitározással ugyanez a helyzet. Ha rám jön, órákat gyakorlok, de az eltelt hónapok ellenére nem vagyok még olyan szinten, hogy komolyabb sikerélményem is legyen.

Ha megtanulok 2-3 akkordváltást, majd másnap előveszem a gitárt, és nem szólnak tisztán a hangok, ügyetlenkedek a kezemmel, úgy érzem feleslegesen csinálom, és elveszítem a motivációm, majd pár nap, vagy akár pár hét után "jön meg" újra.


Szeretnék jól kinézni, és szeretnék megtanulni gitározni, megvan az érzés, hogy "Igen, ezt akarom csinálni", de a próbálkozások alatt elveszítem a motivációm.


Tudom, a kérdésemre nem lehet egyértelmű választ adni, így csak tanácsokat szeretnék kérni, illetve megtudni, nektek mi vált be, hogyan orvosolhatnám a sikerélmény hiánya miatti demotiváltságot.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. jún. 1. 01:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Gritározáshoz nem tudok mit mondani. Edzésnél szerintem elég ha vissza gondolsz hogy azóta az idő alatt ami eddig eltelt hol tartanál ha rendszeresen tolnád. Csak gondold végig :D Vagy a negatív megerősítés. Olyan helyzetbe hozod magad amihez kellene az edzettség pl és az ebből adódó negatív élményt felhasználod mint üzemanyagot. Van erre egy szak kifejezés is de én csak azért is effektusnak hívom :D Nekem bevált.
2014. jún. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Edzésnél csináld azt hogy ne mindennaposan,hanem egy héten 2,3 napot és talán nem lesz eleged belőle.

A gitározás pedig...pfff,nem olyan egyszerű,főleg ha még Énekelni is szeretnél mellé :) Gyakorlatilag hogy egyszerű dolgokat eljátszhass ahhoz is éveket kell tanulni gitáron,ehhez hihetetlen türelem és kitartás kell meg szabadidő ,meg esetleg egy jó tanár.De ha gondolod gitározáshoz van rengeteg segédlet,pl kedvenc dalaidat is letudod tölteni mármint megtudod nézni hogy még is hogy állj neki,mert úgy azért még is csak könnyebb pl

http://www.youtube.com/watch?v=ArkNYT6WRbg

Ha meg nem vagy amolyan vizuális típus akkor ezek is jók http://www.youtube.com/watch?v=Pxn04y36OsU

Amúgy napi szinten szeretnél sikerélményt?nem vagy picit telhetetlen? :)

2014. jún. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom hogy telhetetlen vagyok, épp ezt szeretném leküzdeni. :)

2014. jún. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!