Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted fejlődés vagy...

Szerinted fejlődés vagy hanyatlás a jelenlegi korunk?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Technikailag fejlődünk, de emberileg hanyatlunk.
2014. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van. Az hogy minden könnyebb, és minden lazább, egyféle hanyatlással jár. Másrészt biztos van, amiben már jobbak vagyunk, mint a régiek, nyitottabbak dolgokra.
2014. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hanyatlás. Előbb-utóbb valami nagy változás fog bekövetkezni, mert ennél mélyebbre süllyedni már nem lehet.
2014. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mikor elolvastam a kérdést ugyanarra gondoltam,mint az 1.

Egyre modernebb minden,de az emberek kevesebbet foglalkoznak egymással...

2014. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 *Nekomimi* ***** válasza:
Az első válaszoló megmondott, illetve leírt mindent, amit én is írtam volna... :)
2014. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Technikailag fejlődés, de jó lenne, ha érzelmileg megőriznénk a XX. század értékeit és nem pedig rohamosan süllyednénk a középkor felé, főleg egymás tiszteletével kapcsolatosan.
2014. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egymással szembeni segítőkészségről ne is beszéljünk ... Ha már családokban ez megtörténne, az már szociális haladás is lenne.

Ugyanakkor azt is mondják, akinek van egy háziállata és/vagy kiskertje, az rossz ember nem lehet.

2014. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hanyatlás! Hamarosan semmire sem leszünk képesek gépek nélkül. Nézd csak meg, most is ahelyett, hogy kimozdulnál/ánk így vitassuk meg ezt a kérdést.
2014. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elmúlt pár évtizedhez képest hanyatlás, de hosszú távon még mindig jobb mint pár évszázaddal ezelőtt, amikor megégettek volna ha azt mondod, hogy A Föld a saját tengelye körül forog.
2014. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a válaszolók közül mennyien nosztalgiáznak a régi korok iránt. Nem gondolnám, hogy az emberi erkölcs sokkal jobb lett volna azokban az időkben, egyszerűen csak kisebb volt a szabadság, ezért sok dolgot az emberek kényszerből tettek, vagy jól eltitkoltak.


Lásd például a rengeteg kényszerházasságot, ahol a felek soha nem jöttek ki jól egymással, lelki nyomorékot csinálva magukból meg a gyerekeikből, akik valószínű szintén kényszerből születtek.

Vagy ott vannak az apácazárdák pincéjében talált elvetélt magzati csontvázak. Szűzességi fogadalom? Ugyan...


Ajánlom mindenkinek az alábbi jelenetet, nagyszerű színészi alakítás és egyben nagyon tanulságos is:

https://www.youtube.com/watch?v=2B0RbhmyO7A


Összefoglalva, én azt mondom, hogy az emberi erkölcsök és tulajdonságok mit sem változtak azóta, hogy lemásztunk a fáról. Se negatív, se pozitív irányba.

Az eszközeink lettek csak mások, viszont a felhasználási céljuk ugyan az: kielégíteni az ösztönöket

2014. okt. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!