Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jellemhiba-e az...

Szerintetek jellemhiba-e az elhízás/dohányzás?

Figyelt kérdés
2014. jún. 4. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet egyértelműen kijelenteni sem ezt, sem az ellenkezőjét. Minden eset más. Összetett dolog. Lehet olyan, akinél jellemhibából adódik, másnál alkat, betegség, ezer oka lehet.
2014. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Az elhízás fakadhat betegségből, bár szerintem ez az esetek kevesebb mint tizedénél van így. A genetika (metabolizmus sebessége, stb.) befolyásolja, tehát van aki "hajlamosabb", de ez már legalább annyira jellemhibához is kötődik. A dohányzás, és egyéb függőségek egyértelműen jellemhibákból fakadnak, legyen az gyenge akarat, megfelelési kényszer, fizikai függőség, stb.
2014. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a dohányzás igen, az elhízás nem biztos.
2014. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

"Az elhízás fakadhat betegségből, bár szerintem ez az esetek kevesebb mint tizedénél van így."


Az elhízás endokrin betegségekhez szokott társulni, amik tök jól kezelhetők. Szóval ez a betegség miatt dolog maximum akkor jön szóba, ha az illetőnek mozgásszervi baja van, és nem tud mozogni, normálisan.

Egyébként pedig attól híznak el az emberek, mert zabálnak és nem mozognak.

2014. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A függőségekre is van hajlam. Plusz a csecsemőkori ingerek is befolyásolják, hogy ez hogy változik. Pl kimutatták, hogy aki kevesebb ideig szopik, mert elapad a teje az anyának, az is függőségre hajlamosít.
2014. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem feltétlenül jellemhiba. A dohányzás egy szokás, gondolom, vannak hajlamosító tényezők is rá, de nem biztos, hogy hibás a jelleme annak, aki dohányzik.

Az elhízás is sok mindenből adódhat. Van, aki bánatában eszik, mert őt ez nyugtatja meg, én még ezt sem feltétlenül tartanám jellemhibának, mindenkinek máshogy esik jól levezetni a feszültséget. Van olyan is, aki nem eszik olyan sokat, mégis nehezen tartja a súlyát, én pl. már napi átlag 1000 kcal bevitel felett hízni kezdek, pedig elvileg semmi bajom nincs, ami indokolná és ez azért nem olyan hatalmas mennyiség. Vannak, akik ennél azért jóval többet esznek, nem is nagyon mozognak, mégis vékonyak maradnak, nem kell annyira odafigyelniük, mint nekem.

2014. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!